Outlast

(relácia)
Reality-TV / Súťažný / Dobrodružný
USA, 2023

Šestnáct soutěžících bojuje v náročných podmínkách aljašské divočiny o šanci vyhrát velké peníze. Aby ale tihle vlci samotáři uspěli, musí umět táhnout za jeden provaz. (Netflix)

lookin328

Čekal jsem víc. Nejvíc mě bavily první dvě epizody, kdy se ještě pořad zaměřoval doopravdy na přežití a činnost s tím spojenou. S postupem času už to byla jen sociální hra a hádka za hádkou… a to už jsme viděli v xy reality shows. Tudíž se z Outlastu stalo přesně to, čím se původně chtěl odlišit. Jinak k výsledku bych řekl asi jen to, že tým který si stěžoval na to, že k nim měl být vesmír nakloněn nakonec karma dohnala a zvítězila poctivost a spravedlnost. Jestli to bylo nahrané? To je dost možné, ale pídit se po tom nebudu. ()

joelly01

Prave s Klenotem koukame na posledni dil a oba nas to dost chytlo. Kdybych byla smudla, snad i nehty bych si kousala. Jestli to vyhraji ta fetacka s psychopatkou tak budu dost nasrata. Netflix dobre on! ()

marek29

Ja ti nevím.. *SPOILER* Celou dobu jsem si myslel, že musí zůstat ten člověk poslední - sám, aby vyhrál ten milion dolarů. Ono stačilo zůstat v posledním týmu.. Abych se ale vrátil k hodnocení: Bolely mě mozkové buňky při těch pletichách , které na sebe šily americký bábovky Přesně to, co nesnáším na reality shows se tu objevilo, ale naštěstí až za půlkou série. Jinak bych to stopl hned. Jako jo, jestli nemáte nic jiného na práci.. ()

ondrazig

Skutečný survivor, ve skutečně nepřívětivém prostředí, kde se ukáže pravá povaha člověka. Hodně dobré, škoda že nebylo víc mědvědů :D ()

tkey

Trochou drsnější Survivor. Pomalý rozjezd a napínavý konec, dramaturgie odvedla dobrou práci a ve výsledku něco, co se u nás dá zreplikovat stěží. ()

Dzoumen

Upřímně poprvé mě k něčemu zlákali recenze a tím je Outlast. Obával jsem se, že půjde o nudnou reality show, ve které budou soutěžící na Aljašce jen přežívat a režie nenabídne nic moc zajímavýho, ale opak je pravdou. Hodně lidí to srovnává s americkým survivorem, dá se to teoreticky srovnat, ale je tam jiný styl vyřazení, tak je dobře, že to není okopírované. ()

DonBraso

Parádní survivor v divoké Aljšasce. Je to poprvé co těch 8 dílů z Netflixu dal na poprvé. Prostě to chytlo a nepustilo až do konce. Přitom zde nemáte hromady soutěží, skoro vlastně vůbec žádné, kromě určitých výhod. Je jasné, že produkce musela pomáhat v hodně věcí co Vám přijde mimo kameru a pak záběr, ale to už se nedá nic dělat. Popravdě v tý zimě moc nechápu jak někdo kdo se brodí v tý studený vodě, pak se tam ohřeje na kousku, kde neustále prší,komfort nula má sílu přes noc se probrat a jet znova.Pravidla vědí soutěžící a tak za normálních okolností by člověk čekal v těchto podmínkách, že se tam soutěžící budou i mlátit, ale nic naplat, výběr soutěžicích byl parádní. Od půlky to byl ten správný boj. ()

zuzza11

Prej "Jill, jake to je byt nejnenavidenejsi osobou v Americe?" Byla jsem znechucena, kam az muze klesnout lidska osobnost ve "hre". Bylo to super, az na ty dve slepice. Cesky "survivour" je pouze parodie, tam uz jsou druhy den vseci nazrani z dortu a parku a kdo prohraje, dostane jen trochu 😁. Hodne stiznosti padalo i na zimu a na spani :))), takze doporucuju se podivat, co clovek vydrzi. ()

Trky

stejně jako jsem fanynka hororů, tak jsem fanynka reality show v jakékkoliv podobě ale, tohle byla fakt povedená sprcha uf, zhltala jsem to za dva dny, nejen,že se museli týmy postarat o teplo,jídlo, prostě přežít,ale co mě dostalo, to rabování mezi týmy,tím myslím tým Alfa, jak ukradli spacáky jinému týmu, aby je vyřadili ze hry, to už šlo do tuhého,tzn. konec férové hry,konec morálky?A v tu ránu jsem reagovala stylem,to si dělají......,vy šmejdi.....no a s koncem jsem byla sakra spokojená,tohle sakra není film,kdy čekáte dobrý konec a ono to tak dopadne, tohle je sakra realita a nevíte co bude, jak budou lidi reagovat.....každopádně u mě padlo pár slz a s koncem jsem byla spokojená..... ()

trickmaster

Tyvole to je tak super! Tím, že tam štáb absolutně nezasahuje do hry má tahle Survival show daleko větší potenciál a lidí doslova zvlčí! Jako fanoušek Survivor jsem nevěřil, že to nebude klasická vykradačka v podobě Robinsonův ostrov atp., ale kde že. Absolutní strop a ukázka toho, co lidé dokáží udělat pro výhru. Real Pán much, kde se hrstka soutěžících nebojí ničeho! Produkce vás vysadí ve prostřed Aljašky a poserte se. Bojujete s hladem, zimou, únavou a navíc s lidským faktorem. Pravidla takřka neexistují a survivoři si mohou dělat co chtějí! Kdo přežije, vyhraje! Jak dlouho bude tato soutěž trvat je irelevantní....vyhrává pouze poslední přeživší! ()

luciasce

Aljaška... Ještě jednou Aljaška.... Pokud si někde někdo chce hrát na survivora, tak si hraje na survivora, ale na Aljašce hra přestává být hrou a pokud nemáte velký koule, tak to prostě vzdáte. Protože jde fakt o život a zachránit vás může jen světlice. Když se odprostíte od toho, že v táborech musí být kameramani, je vidět, že v noci se jelo jen na gopročka, protože kdo by tam seděl s kamerou v ruce a natáčel lidi, jak jim mrznou z*dnice, tak jde o zážitek, nádherné scenérie divoké přírody, režie (člověk může doufat), jen v základu, velmi málo pomoci od štábu. Podle vyjádření týmu se o drama zajištěné některými účastníky soutěže postarala velmi laxní pravidla, která uváděla, že vyhrát můžete jen v týmu a na základě vlastního individuálního rozhodnutí se postarat o napínavý průběh. A to se povedlo. Co se mi líbilo. Příroda, ta ryzost, o které víte, že vás to může zabít.   Spoiler... Myslím, že Jill a Amber se rolí zhostily naprosto bezchybně a naplnily do puntíku potřeby štábu a hry.  Badass bitches ukázaly, že holky nejsou žádný párátka a pokud jde o to, prosadit se v drsný krajině, neberou si servítky. Každej je nesnášel, já jsem jim celkem fandila, i když playing dirty se nedělá, tytyty.... Velmi sporadické zásahy natáčecího týmu bylo jen ku prospěchu. Samozřejmě zdravotní personál k dispozici byl a zasahovalo se jen, když už je deportovali v bezvědomí rovnou do nemocnice a Angie mi bylo velmi líto, protože kdyby v týmu zůstala, vyhrála by. Každej survivor, at už hranej nebo méně hranej ale prokazuje jednu věc bez výjimky. Namakaní borečkové odpadají jako první. Baby vydžej vždycky nejvíc. Některé odchody mi přišli trochu vynucené, ale na druhou stranu, já bych tam nevydržela ani těch prvních 24hodin. Oblíbenci. Angie, Javier a Jordan. ()

charlotteLnD

Ach jo. Takovej nevyužitej potenciál a finále velký zklamání. Že by došly peníze a potřebovali jsme rychle skončit? --- Spoiler --- když už závod, dala bych ho na x dní (týdnů?), aby se ukázalo, kdo skutečně dovede přežít v divočině a trochu se setřely rozdíly ve fyzičce žen vs. mužů (teda ne že bych zrovna těmhle dvěma čubkám přála vyhrát, to v žádném případě). A aby se odboural komfort zabydlenýho kempu, kterej s přežitím v divočině už zase tak moc společnýho nemá (byť je to i tak samozřejmě bummer). Also - někteří soutěžící v určitých situacích reagovali prazvláštně (ve hře o 1mio USD mi někdo ukradne spacák, já mu nezničím KOMPLET vor a nepočkám si na něj, když je evidentně v mým hoodu a nepůjdu si pro spacák nazpátek, ale rozbrečim se, jací jsou na sebe lidi zlí a skončim? c'mon). Až si člověk říkal, že takhle blbej nemůže bejt snad nikdo a menšímu skriptu se produkce neubránila... Jinak pravidla bych upravila tak, že bude na každým, jestli chce bejt (byť třeba na chvíli) s někým v týmu nebo ne, s někým spolupracovat nebo ne... Poslední člen týmu Béčka tam mohl udělat ještě dobrou akci a těšila jsem se na to, měl veškerou kladnou motivaci, kterou kvituju (odstranit ty dvě čubky). Plus povinné týmy do finále donesly některý hrozný lopaty, co by si jinak nevěděly rady (zdravíme OG kluky Céčka a Angie), a který v tom finále imo neměly co dělat... ()

Arsony

Koncept skvělý, aljaška nádherná a nehostinná, charaktery rozmanité a zajímavé jen jeden velký problém pro mě osobně je totální narušení imerse a "realitičnosti" tím, že kolem těch lidí tam non-stop běhá camera crew evidentně.  *spoilers ahead* V prvních pár dílech mi to nevadilo, dokud jde o "fly on the wall" koncept a nijak nezasahují do dění cool everything is fine, ale ve chvíli kdy došlo na "stealth misi" to ztratilo veškerou důvěryhodnost a realismus a spadlo to do krabičky s ostatními 100% scripted "reality" show, protože idea, že týpek jde na "stealth misi" a vyrobí si makeshift camo a za prdelí mu běhá kamerový štáb a nepřátelský tým se ho snaží najít podle foodprintů a jsou tam záběry na týpka s camem který leží v křoví pár metrů od druhého člověka co ho hledá a na oba dva míří kamerové štáby je opravdu stupidní a bohužel v těchhle chvílích nedokážu vypnout mozek a zapomenout na logiku a prostě mi to rozbijí veškerou imersi a zábava pro mě končí. A přitom to bylo tak jednoduché, stačilo aby tam byly go-pročka a štáby na rozhovory jen u kempů a hned by to mělo trošku jiný nádech a člověk by mohl na sekundu i věřit že to je scriptnuté jen z 30-50% a ne úplně. Jasně tenhle formát je u reality show standard a u většiny druhů "reality" show to opravdu nevadí a není to tak hrozné, u tohohle druhu to absolutně narušuje veškerou důvěru a pocit že tam vůbec jsou nějaké "stakes".  finální hodnoení 35% za cool nápad ale hroznou exekuci. ()

Peky

Takhle nějak si představuju fyzicky i psychicky náročnou survival reality show. Mít permanentně promočené oblečení v chladném prostředí Aljašky, kde ti navíc společnost dělají medvědi, to prostě nechceš. Chyběla mi tam jen větší autentičnost, v určitých pasážích to na mě totiž celé působí, jak kdyby se jelo podle nějakého scénáře. Moc se mi pak nelíbila ani ta finální výzva, nepřišla mi úplně férová pro obě strany, ale budiž, to se dá do dalších sérií vyladit. Každopádně celkově je Outlast fajn oddychovka, u které jsem se bavil, a která mi utekla opravdu rychle. Než jsem si stačil někoho ze soutěžících více oblíbit, tak byl pryč. Extrémem pak byly ty dvě labilní manipulativní čubk... ehm dámy z týmu Alfa, ty jsem nedával od začátku. Těm jsem místo výhry přál leda tak stejnou sračku z lososa, jakou měl Justin. ()