Kukučka

• Česko Kukačky (viac)

Marc a Anna sa rozhodnú vymeniť si na týždeň dom s Hansom a Olgou, nemeckým párom na dôchodku, s ktorým sa zoznámili online. Výmena bývania sa postupne stáva nočnou morou pre Marca a Annu, ktorí zistia, že nemecký pár nie je až taký nevinný, ako sa na prvý pohľad zdá. (Continental film)

warrenur

Napriek dost silne generickej premise mladeho paru a jeho chovania to nebolo uplne nezazivne. Avsak okrem toho, ako sme cakali, ci sa to nakoniec "kukucke" podari, alebo nie film nemal moc co ponuknut, a tak som obcas musel pouzit rychloposuv. Na Spanielov, z mojej skusenosti, slabota. Horor necakajte. Skor, dramu a v zavere thriller. Slaby priemer a ak mate nieco kvalitnejsie, urcite strata casu. ()

KUFI odpad!

To byla doslova ubijejici zrudnost. Baba dvakrat foukne poldum z baraku, jednou dokonce s panarem v tasce a s psikem v ruksaku /facepalm ()

faraoon

Zajímavé, Zvláštní, Zvědavé, Zneklidňující, Zlověstné, Zmatené, Znepokojivé, Zákeřné, Zvrácené, Zvrhlé, Zhůvěřilé, Zahrané, Zdlouhavé, Zapamatovatelné, Zakukané. Zešpanělska :o) ()

regentor

Woodoo na evropský způsob namixovaný s runami z německého Schwarzwaldu. Řemeslně to není špatné, ovšem chybí tady větší nápaditost. Kukačky tak působí unylým a klišé pojetím, kdy divák ví co čekat a to se rovněž stane. Závěr to sice vylepší ale žádný zázrak se nekoná. Snímek na nedělní odpoledne , nic k čemu by se náročnější divák mohl vracet . ()

gogo77

6/10 ... velmi prezieravy psychothriller o tom ako si neobjednavat airbnb a podobne ubytka ... spanielsky par sa rozhodne ze este pred narodenim ich prveho dietata si urobia kratku dovolenku v Nemecku a vymenia sa zadarmo byt / dom s parikom milych dobruckych a hlavne kontaktnych dochodcov ... ti vsak vyznavaju ciernu magiu a po par dnoch sa zacnu diat velmi cudne veci a dom v Nemecku navstivia velmi cudni ludia .... medzitym v Spanielsku si dochodcovia poriadne uzivaju svoj pobyt a ziaden suflik, ziadna tajnost nezostava utajena   a postupne vyplavaju na povrch uz davno zabudnute tajomstva ()

Accuphose

V normálním filmu scénář a potažmo děj směřují k zajímavým situacím a utváří zápletku. Tady se autoři snaží o nějaký styl a zkouší, co k tomu povede. To samé platí o atmosféře, budeme tajemní, ale ne zas tak moc, aby se nedejbože někdo bál, nebo byl napjatý. Autoři však byli ve finále zhulení a promíchali listy ve scénáři. Od začátku film dává tušit, o co půjde. Chcete podobnej námět, ale lepší film, tak sáhněte po Venus (2022) nebo Klíč (2005). Ale pak si tohle nepouštějte, abyste si ty dva kousky užili. Tady by mohl bejt zajímavej konec, ale i to pohnojili a výsledek je spíš komickej. Jedna hvězda za masky na karnevalu. ()

Kelinej

Moc jsem netušil, na co jdu. Zlákala mne hlavně španělská produkce. O to příjemnější překvapení mě čekalo. Námět úplně originální není (hned zkraje jsem si vzpomněl na film Uteč), ale zpracování je fešácké. Atmosféra hutná, člověk stále čeká, co přijde, herci hrají na sto dvacet procent. Jen jsem měl pocit, že děj příliš spěchá, zejména v kvapném závěru. Víc by se hodil na minisérii či seriál, aby byly pěkně rozvedeny všechny motivy a vysvětleny detaily. I tak ale pokládám slabší čtyři hvězdičky za úspěch - a rád se někdy podívám znovu. ()