Tensei kizoku no isekai bókenroku: Džičó o širanai kamigami no šito

• Japonsko 転生貴族の異世界冒険録 ~自重を知らない神々の使徒~ (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Hrdinská oběť Šíny Kazuje v jeho předchozím životě vede k jeho znovuzrození v novém světě jako Kain von Silford, třetí syn markraběte, který si zachoval všechny své vzpomínky. V pěti letech se při křtu v kostele seznámí se sedmi bohy vládnoucími světu, kteří mu nejen vysvětlí jeho reinkarnaci, ale také mu poskytnou svou božskou ochranu a propůjčí mu neuvěřitelné schopnosti. Kain se s tímto nově nabytým požehnáním vydává na cestu vysněným životem, ale začíná být jasné, že bohové pro něj mají větší záměr, než ho jen obdařit nesmírnou mocí. (mikki089)

kondor77

Generické anime, které ničím neurazí, které se nesnaží o nic víc než pobavit a kterému se to docela daří. Znovu bych se na to nepodíval, ale ani nikoho bych od sledování neodrazoval. ()

Jeoffrey

První, čeho jsem si všiml kromě toho, že jde o další generický isekai, kde hrdina hned získá bez přičinění absurdně přehnané schopnosti, byl fakt, jak moc je to uřvané. Tohle byla ta show, kde se snažili autoři tak moc hýřit energií a hlasovými projevy postav, že mě z toho až bolela hlava. Na druhou stranu jsem to dokázal i chvíli vydržet, protože mě příjemně překvapil pozvolnější vývoj hlavního hrdiny, zkrátka to, že jsem tu třeba jako v Mušoku Tensei viděl jeho první krůčky, první tréninky a rozvoj těch šílených schopností, zkrátka že se příběh i trochu víc zaměřil na ten úplný začátek a nehnal se hned k tomu dospívajícímu gerojovi, co bude zachraňovat svět. Prostě občas to i vypadalo, že i přes všechen ten hlučný a těžko stravitelný kabátek a hloupé vtipy doprovázené lacinou hudbou jak z podprůměrné grotesky, by seriál mohl mít nějakou hlavu a patu, že by to mohlo být i něco víc než jen další sbírka pitomých isekai klišé. Ale už u třetího dílu mě to všechno zmohlo a když se hrdina ještě jako děcko hned potkal s dvěma dívčinami a já přesně věděl, kdy zazní věta „A teď si nás musíš vzít!“ a jen sledoval, jaká trapná klauniáda se kolem toho všeho rozjela, tak jsem definitivně zlomil hůl. Drop po třetím díle a 3/10. ()