Dobre situovaný, stále zaneprázdnený a svojej práci oddaný manager Jake Tremont (Ted Danson) počas dôležitého rokovania dozvie, že jeho matka Bette prežila srdcovú príhodu. Je si vedomý toho, že o jeho otca Johna (Jack Lemmon) sa teraz nemá kto starať a že sám je bezmocný, pretože doteraz sa vždy a vo všetkom spoliehal iba na svoju manželku. Rozhodne sa teda, že z neho na staré kolená spraví samostatného muža. Učí ho variť, prať, upratovať, ba dokonca s ním absolvuje i autoškolu. Keď sa jeho matka vracia z nemocnice, prežíva rodina chvíle šťastia. Netrvajú však dlho, pretože čoskoro je to už samotný otec, ktorý sa dostáva do nemocnice trpiac chorobou rakovinou. Jeho syn varoval lekárov, aby ho o tejto skutočnosti neiformovali, pretože John mal už veľmi dlho veľký strach z tejto choroby. Oni však túto jeho žiadosť neuposlúchli, čo prispelo k zhoršeniu jeho stavu. Syn ho teda berie z nemocnice, aby sa o neho mohol starať sám. Ich vzťah sa postupne prehlbuje a naberá takú podobu, akú nikdy predtým nemal. Napokon až smrť jeho otca ho núti zamyslieť sa nad jeho vzťahom so svojím adolescentným synom. (oficiálny text distribútora)

Lilien

Herci sú super,aj téma filmu je blízka asi skoro každému. No prišlo mi to dosť zdĺhavé a miestami nudné. Niektoré dialógy boli pravdivé a krásne iné ubíjajúce a zbytočné. Pre mňa priemer. ()

george82

Úžasný film o vztahu otce a syna a o trablech stáří. Někdy lidé až pozdě zjistí, jak nežili život se svými blízkými a jak pozdě si začali života užívat a poznávat, že to co jim opravdu chybělo je jejich vlastní rodina. ()

Tominni

Milý, citlivý a dostatečně emoční rodinný film, který toho díky dobrým hereckým výkonům ukáže překvapivě dost, asi i víc, než jsem původně čekal. Speciálně Jack Lemmon drží film hodně vysoko. Snad si nikdy nebudu muset vytvářet svůj vlastní svět, kam budu utíkat. ()

harycek

Sám jsem rakovinu zažil(ozařování , chemoterapie a jiné) , je to pro mne moc silné , nemíním to dokoukat ,nikdo neví jaké to je když Vám to řeknou!?!?! ()

Habanera

Dojemný příběh jedné rodiny, kde nemoc přijme jednotlivce přehodnotit vztahy uvnitř. Neuvěřitelně krásný je vztah syna a otce. Křehkost otce, trpělivost a něha syna a nakonec oba spojuje láska, která otvírá dveře do světa potřebného a nevyřčeného. ()

xander

výborný príbeh ktorého základom sú herecké výkony. Ted Danson, Ethan Hawke a Olympia Dukakisová odvádzajú kvalitnú prácu ale najlepší je Jack Lemmon, hlavne vdaka nemu je tento film taký dobrý. Nadpriemerný a hviezdne obsadení rodinný film je vo svojom žánri určite raritou. ()

Tonula

TÁTA je příjemný rodinný film o životě i umírání. Tvůrci dokázali bez smutku přenést děj i přes neradostná místa, což mi připadá hodně nezvyklé. Jack Lemmon hraje svou roli vynikajícím způsobem. Zejména díky němu je možné napsat, že film za 30 let vůbec nezestárnul a na rozdíl od mnoha filmů té doby je stále současný. Téma stárnutí a vyrovnání se s ním je i dnes aktuální. Režisér k tomu přidává ještě smíření otce Johna se synem, který vyrůstal mimo jeho péči a má o svém životě jiné představy než otec a komediální část, která je místy opravdu vtipná. Dobře odehráli své role i ostatní, zejména Ted Danson a Olympia Dukakis. 95% ()