Dobre situovaný, stále zaneprázdnený a svojej práci oddaný manager Jake Tremont (Ted Danson) počas dôležitého rokovania dozvie, že jeho matka Bette prežila srdcovú príhodu. Je si vedomý toho, že o jeho otca Johna (Jack Lemmon) sa teraz nemá kto starať a že sám je bezmocný, pretože doteraz sa vždy a vo všetkom spoliehal iba na svoju manželku. Rozhodne sa teda, že z neho na staré kolená spraví samostatného muža. Učí ho variť, prať, upratovať, ba dokonca s ním absolvuje i autoškolu. Keď sa jeho matka vracia z nemocnice, prežíva rodina chvíle šťastia. Netrvajú však dlho, pretože čoskoro je to už samotný otec, ktorý sa dostáva do nemocnice trpiac chorobou rakovinou. Jeho syn varoval lekárov, aby ho o tejto skutočnosti neiformovali, pretože John mal už veľmi dlho veľký strach z tejto choroby. Oni však túto jeho žiadosť neuposlúchli, čo prispelo k zhoršeniu jeho stavu. Syn ho teda berie z nemocnice, aby sa o neho mohol starať sám. Ich vzťah sa postupne prehlbuje a naberá takú podobu, akú nikdy predtým nemal. Napokon až smrť jeho otca ho núti zamyslieť sa nad jeho vzťahom so svojím adolescentným synom. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Malý film o velkých lidských osudech každého z nás s herci tak dobrými, že se nejde zklamat. Ethan Hawke v mládí musel bejt dobrej floutek. ()

emma53

Ke konci už to bylo trochu moc na hraně, ale jinak to byl film o věcech pozemských, malých i velkých s kterými se můžeme v životě setkat. Kevina jsem málem nepoznala, ještě trochu delší vlasy a je to Pablo ze seriálu Narcos jak vyšitej. Totéž bylo s Ethanem, tady mu bylo krásnejch devatenáct........a o Jackově vynikajícím hereckém výkonu nemluvě a.......a......a ()

Chrustyn

Maximálně sentimentální a slzopudná komedie s prvky dramatu na téma stáří a strachu ze smrti. Lemmon a Danson potěší, nezkušená režie a zdlouhavé vyprávění už méně. ()

Tommassi3

"Neříkej mi mami, Mario, já ti taky neříkám synu !!" - "Nebuď na mámu tak hodný, zlato, nebo ji to zabije.." ;) Tak možná nakonec nejsem v jádru až tak velký cynik..;) Na tenhle uplakaný a naivní špek Goldbergovi skočím kdykoliv znovu a nesmírně rád, kdyby už jen kvůli naprosto famóznímu Jacku Lemmonovi.. A když tomu pan doják, jako vždy výtečný James Horner, místy šlape na krk jako smyslů zbavený, jeden má co dělat, aby nemusel sahat po kapesníku.. Moje velké osobní guilty pleasure z hodně nečekaných vod.. ()

Tony.cs

Poklidný, příjemný a úsměvný film. Jack Lemmon je absolutně fantastický, Ted Danson mu skvěle sekunduje, Olympia Dukakis ukazuje své kvality a Ethan Hawke se projevuje jako dobrý herec. Polovina dobrého v tomto filmu jsou herci. Druhá polovina citlivá režie a kvalitní scénář. ()

laik_60

Žial film nenaplnil moje očakávania. Čakal som viac humoru menej sentimentality a dramatičnosti . Film bol dlhý rozvláčny, Ted Dansom bol na môj vkus príliš neosobný, jeho pôsobenie vo filme mi bolo také - nijaké pripadalo mi cudzie. Rozhodne sú filmy a hlavne neamerické s touto témou lepšie, ako tento americký sladký sentiment. ()

klukluka

Měli si víc pohrát s castingem- místo Dansona by se mi v té roli líbil někdo, kdo se Lemmonovi aspoň trochu typově podobá. V Hollywoodu by to nemusel být až takovej problém. Jinak ten vcelku banální příběh opět ozvláštnili jakousi vzácnou diagnózou. Rozšířili mi tím obzory, ale přišlo mi to zbytečný. Už jen to synovo odhodlání být tátovi nablízku v posledních měsících jeho života na úkor všeho ostatního je samo o sobě dostatečně nevšední a mně osobně by to na film stačilo. ()

Petr.Kocfeld

Jack Lemmon jako starec.Proc ne?Takovy film ze zivota a o rodine.Davam 75 procent.Film s tajemstvim...Trochu filmova rarita.To tajemstvi je az na konci filmu.3 generace z jedne rodiny se zde ukazou. ()

Olík

…………….a můj táta a můj táta, hodně ostrej rokenrol. Tato „nezapomeňte si přibalit kapesníček“ adaptace by se dala jednoduše rozdělit na tři díly, a to následovně: Díl první – jedeme si osdestátkovou rodinnou dramedii, takovou ani ryba ani rak. Díl druhý – přitvrdíme, co se týče hry s emocemi diváka. Díl třetí – čeho je moc, toho je příliš. Díl jedna + díl dvě + díl tři rovná se Jack Lemmon na hrad!!!! ()