Dead Mount Death Play

• Japonsko デッドマウント・デスプレイ
Japonsko, 2023, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Rjógo Narita (komiks), Šinta Fudžimoto (komiks)

Kamera:

Takuja Ogata

Inori Minase, Júki Sakakihara, Haruka Širaiši, Rumi Ókubo, Nobuhiko Okamoto, Ikumi Hasegawa, Acumi Tanezaki, Júma Učida, Misato Fukuen, Kazuhiro Jamadži (viac)

V jednom magickém světě se právě schyluje k osudovému souboji mocného hrdiny a strašlivého pána mrtvol. Během samotného souboje nakonec hrdina vítězí, ovšem něco rozhodně není v pořádku. Uvolnila se totiž zvláštní síla a ta putovala skrze čas a prostor až se usídlila v našem světě v těle obyčejného mladíka Polky Šinojami, kterého před chvílí zrovna zabila nájemná vražedkyně. Do těla Polky se totiž právě vtělil samotný pán mrtvol, který nyní kráčí po našem světě. Nemá však v plánu tento nový svět zničit, nebo jej ovládnout silou. Touží sice po moci, ovšem hlavně proto, aby zde mohl konečně nalézt klid. K tomu však bude třeba zjistit, kdo a proč chce zabít originálního Polku, získat nějaké ty peníze a nějak se vypořádat se vší tou pozorností, kterou na sebe začne velmi brzo poutat… (Jeoffrey)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (11)

Dead Mount Death Play (2023)

Velké zklamání. Ze začátku to vypadalo celkem nadějně, ale už dokoukat první půlku pro mě nakonec bylo náročné. Ale říkal jsem si, že to snad je jen začátek, který nám má představit svět a postavy a že se to v druhé polovině zlepší. Ale ono bohužel ne a po 4 dílech Part 2 jsem to musel vzdát. Co je na tom špatně? Zaprvé je to šílené množství postav, které na vás série chrlí. Jsou jich desítky, každá se vždy objeví odnikud s nějakou totálně zamlženou motivací, sype ze sebe rádoby vznostné plky a celé se to snaží navodit tajemnou atmosféru s nějakou další organizací nebo skupinou v pozadí. Navíc všichni mají tak nějak neurčité a nijak nepředstavené schopnosti, kdy netušíte jestli se jedná o výsledek nějakého tréninku, augmentace, mystických čár nebo jsou to jen kouzelnické triky. Kdyby toho bylo uměřené množství a s každým dílem se tam nevršili další a další vrstvy postav, organizací a neznámých v pozadí bylo by z toho možná pěkné mystické detektivní drama. Ale tohle je jen nechutný galamatiáš, kde si autoři na úkor diváků honí své ego. Fakt jsem se snažil, ale když jsem si už podvácáté říkal "kdo je kurva zase tohle?" a "o čem to zas prohoba tak moudroprdsky mluví?", tak jsem si řekl ne, tohle fakt nemá cenu. 30% ()

The Reincarnation: Tensei (2023) (E01)

Tady musím říci, že digitální kostlivec byl hodně odrazující. Kdybych neznal plot o čem to má být, možná bych to rychle zahodil. Ale je to isekai, takže to tolik neřeším, protože to přeci jen je svět který opouštíme. 😜 60 % ()

The New World: Isekai (2023) (E02)

Opět to není úplně ono. Opět trochu mhouřím oči, jelikož pro účely děje to chápu, ale i tak mi to vlastně až příliš jednoduché zapojení hlavního hrdiny do našeho světa přijde moc na sílu. 65% ()

The Necromancer: Shiryou Jutsushi (2023) (E03)

Postupně jdeme nahoru. Už trochu chápeme motivaci našeho Corpse Goda a pomalu začínáme rozjíždět příběh. 70% ()

The Mad Dog: Kyouken (2023) (E04)

Tak to vypadá, že to vlastně bude z velké části duchařská kriminálka. Partička z policejního oddělení už mě baví teď a pěkně se nám to začíná rozjíždět. 75% ()

The Monster: Kaibutsu (2023) (E05)

Spousta otázek. Krásně se nám otvírají témata a napojují další postavy. Máme tu jeden fight potmě a pak se dostáváme se k pozadí okolo Polky a jeho rodiny. čím dál větší spokojenost. 80% ()

The Firestarter: Hifuki Mushi (2023) (E06)

Super představení Polkovi rodiny, konspirace v pozadí a propojení na to co se řešilo v minulých dílech. Čím dál více se to začíná profilovat jako fantasy detektivní thriller. Pokud udrží nastolenou vzestupnou tendenci může to být překvapení roku, ale trochu se bojím aby se to časem nastalo překombinovaným a tuctovým. Zatím spokojenost. 80% ()

The Magician: Kijutsushi (2023) (E07)

Taková oddychovější a odlehčenější epizoda, kde se nám představil jeden záporák. ()

The Assassin: Ansatsusha (2023) (E08)

Další oddechovější epizoda, kde se nám představí další vedlejší postava zopakujeme se některé věci, které už známe. ()

The Signpost: Douhyou (2023) (E09)

Už mě to zpomalení tempa začíná nudit. Nikam se moc nehýbeme, nic se neděje a crazy záporáci už vyloženě začínají být směšní. Trochu o tuhle show začínám mít strach. 😔 ()

The Invaders: Shinnyuusha (2023) (E13)

Stále více postav, stále více tajemství. Už je toho až moc a mě to opravdu začíná nudit. 50 % ()