Older Gods

Veľká Británia, 2023, 100 min

Po zmizení svého kamaráda začíná Chris (Rory Wilson) vyšetřovat temný apokalyptický kult. (mikki089)

Bossi123

Mladík Chris opouští svou těhotnou ženu, své přátele a prostředí, aby vyšetřit záhadné zmizení svého blízkého přítele a ještě zásadnější kult posedlý apokalypsou. Obraz muže, který navzdory všemu a všem udělá nějaké rozhodnutí, které ho pak hodně stojí, jsme mohli v historii hororu vícekrát. Například ve filmu Sinister, kdy se otec spisovatel přestěhuje se svou rodinou do domu, kde se odehrály brutální vraždy, podobně ve filmu Conjuring. Ani záhadné kulty nejsou ničím originální, mohli jsme je sledovat např. ve filmu Naked Cannibal Campers,The Coven (2022) a mnoha dalších. Nicméně tady to docela fungovalo, hlavně ve spojení s pěknou, klidnou hudbou a relativně povedeným záběry přírody. Celkově na mě film působil dobrým dojmem, byť byl že začátku trochu zdlouhavý a možná až zbytečně popisný. Na druhou stranu téma okultní společenství je hodně oblíbené u mnoha diváků, takže tím u mě získávat velké plus. ()

Ammit

Amatérismus a dlouhý rozjezd o ničem, horor ne, ale spíš low-budget thriller, ale nebarevný cast se musí podpořit, krásné lokace tam taky jsou a páč mám kultovní filmy ráda... ()

Arsenal83

Doteraz točili len reklamy a teraz natočili toto. Že horor? Jedine, že si k filmu pustíte tlačovku Remišovej, možno len potom sa zľaknete. Ale toto bolo jednoducho o hovne. Tvorcovia chceli priniesť mysteriózno, záhadnosť, tajomno, to chápem, ale kde sa tu hrabe žáner horor? Úplne z toho sála tá amatérčina. Presne ako z tej Remišovej. ()

Aceboris

Chris Rivers, dostane balíček od svojho starého priateľa, ktorého už dlho nevidel a o ktorom kolujú historky, že je blázon. V balíčku je niekoľko dokumentov, fotiek a aj USB kľúčik, na ktorom je náhratá Billyho prosba aby vyriešil to čo on nedokázal dokončiť. Chris sa púšťa do boja s neuveriteľne silným súperom, ktorým je sekta, ktorá uctieva starodávneho boha. ----- Filmy o sektách vedia byť veľmi zaujímavé, no žiaľ tento k ním nepatrí. Dej by sa dal odprezentovať do 15 minút, to ostatné je neuveriteľné hlúpa omáčka. Na konci som čakal už len, že sa začnú oblizovať, vôbec by ma to neprekvapilo vzhľadom na UK produkciu. Čo mňa osobné štve, že v dnešnej dobe priradia také filmy k hororom, že to je do neba volajúci blbosť. Toto k hororu ani nepričuchlo, možno v malom množstve psycho. Film postavený na jednej osobe, ktorá sa síce snaží, ale to niekedy nestačí. Za mňa veľmi slabučké a pomaly nepozerateľné. 1/10 PS: po titulkoch je ešte jedna scéna ()

• Režisér David A. Roberts vysvetlil, že účelom filmu bolo vyprodukovať film, ktorý sa opiera o hrôzu a tajomno a nie o stereotypné gore alebo jump scares. (Arsenal83)
  • Po titulkoch sa objaví ešte jedna scéna. (Arsenal83)
  • Natočené počas pandémie s malým štábom len 7 ľudí. Natočené v Snowdonii vo Walese. (Arsenal83)