The Coven

• USA The Long Night

JASON_X

Do černých čísel tahle fantasmagorie určitě nepatří, už jenom proto, že v ní nejde o nic menšího, než o záchranu celého lidstva před vyhlazením. Za vším stojí prastarý démon Ukulele, kterého sice kdysi Indiáni spoutali a uvěznili, ale jelikož je rovnodennost a planety leží v jedné přímce, zjeví se démonovi služebníci, kteří touží svého Pána osvobodit. Klíčovou postavou celého spektáklu je jistá macatá buchta Grace a její katolický bojfrend Jack, o kterých jsem si zpočátku myslel, že jsou to máma a syn, tedy až do jejich prvního vroucného polibku. Služebníci obklíčí dům, ve kterém se ukrývá Grace s Jackem, a i když dlouho jen stojí před verandou jako tydýti, netrvá dlouho a rozpoutá se nefalšované peklo. Pomůže našim dvěma hrdinům nestárnoucí macho Fahey? A co Deborah K. Unger, na kterou jsem se nejvíc těšil, v jaké roli se objeví ona a na čí bude straně? To vše se časem dozvíte, pokud ovšem film vztekle nevypnete a nehodíte do koše, protože hlavně jeho druhá polovina už je určena jen výjimečně otrlému... tedy trpělivému divákovi. ()

Lenka.Vilka

Škoda, velká škoda! Tenhle film začal dobře. Všechny ty atmosferický záběry na les, doplněný skvělou hudbou. Ta byla mimochodem naprosto luxusní po celou dobu. Stejně jako všechny momenty, kdy byly na scéně oni, zatím jim tak říkejme. S tou hudbou a mlhou, luxusní. Ano, první polovina, kdy jsou jsou Grace a ten, jehož jméno jsem zapomněla (ale jeho tatínek jim vyhlásí válku, je právník!), v domě, něco se děj na pozadí, oni jenom stojí venku, tak to bylo fakt děsivý. Od momentu, kdy se přijde na to, co chtějí, začalo to být zvláštní. A poměrně dost morbidně nepříjemný. To bylo asi tím dávkování informací. Protože na konci filmu jsem usoudila, že ta pointa s kultem nebyla úplně špatná, ale tak blbě podaná. A ke konci jsem se několikrát začala smát. Co oceňuji je ale úplný konec. Takhle jsem to nečekala. Takže jo, škoda, velká ško ()

Morholt

Technicky to vlastně vůbec není špatné, atmosféra  se povedla a fajn je i sice nadužívaná, ale i tak celkem fungující znepokojivá muzika. Herci, byť se nejedná o žádnou hitparádu, jsou také celkem snesitelní a konečně příběh o kultu, byť nijak originální, neurazí. Jenže režisérovi se to celé nepodařilo sešít v nějaký kompaktnější celek. Ragsdale seká jednu scénku za na druhou, ale málokdy se mu daří plynulé přechody. Některé pasáže si říkali o nějakou výraznější gradaci, ze které by si divák sedl na zadek, ale ta nepřišla. A iritovala mě i partička kultistů, kteří půl filmu stojí před barákem a máchají rukama, než něco vyvedou. Ale aspoň se člověk zasměje a to když přítel hlavní hrdinky vyhrožuje démonickým zabijákům tatínkem-právníkem. Škoda. Potenciál byl velký, ale i když zůstal promrhán, do černých čísel film určitě nepatří. 40% ()

J*A*S*M

Cením, že režisér nešetří atmosférickými obrázky a hudbou, značná část filmu audiovizuálně skutečně budí dojem strašidelného, mysteriózního hororu. Nicméně bohužel zůstalo jen u toho dojmu. Dějově je The Long Night extrémně generická, působí jako jen velmi líné zpracování klasického hororového námětu o démonickém kultu. Alias film, který celou mytologii kolem ústředního zla divákovi zprostředkuje tak, že na hrdiny, z nichž jeden náhodou umí latinsky, náhodou vypadne latinsky psaná stará kniha, přičemž na stránkách, jež hrdina začne nahlas předčítat, pisatelé své poselství naformulovali tak šikovně, že divák všechno pochopí. Chvíli jsem uvažoval, jestli se nenechám opít rohlíkem a nespokojím se pro jednou s tím, že film pěkně vypadá, ale neuspokojivé finále mě z těchto myšlenek vyléčilo. Dvě hvězdy a víc ani prd. ()

tron

Keď to tu hodnotím, má The Coven aktuálne na čsfd strašných 29%. Priznám sa, že tomu nechápem. Nie je to odpad. Polobéčko áno. Ale videl som už stokrát slabšie horory. Začiatok ma nechytil, to je pravda. Bol som voči filmu skeptický. Len čo však postavy prišli na miesto činu... wow! Nevedel som sa na to úžasné miesto vynadívať. Obrovský dom na gigantickom pozemku, nikde nikto, žiadni susedia. Dokonale odľahlé miesto pôsobí dojmom, že tu nežijú ani zvieratá. Skoro žiadne cesty a za domom „len“ príroda, lesy, jazerá. No proste krása. Panoramatické zábery značne inšpiratívne. Okamžite som dostal chuť napísať fajnový horor. Následne sa žiaľ snímka prepadá do béčkarského močiara, postavy konajú idiotsky a správajú sa ako blbci a herci nie sú sympatickí. Ku koncu to síce znova chytí (stratený) dych, ale už je neskoro. ()