Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizódy(10)

Obsahy(1)

Muž a žena zažijí na silnici dramatickou událost, která vnese do jejich života chaos. (Netflix)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (84)

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

No toto je tvrdý oriešok. Sung-jin Lee absolútne nedbá na akékoľvek divácke očakávania. Komédia to úplne nie je. Hoci absurdných a úsmevných momentov je tam niekoľko. Beef je viac existenčná dráma o depresií a hľadaní šťastia medzi dvoma protipólmi (chudoba muž/bohatstvo žena). Ústredné duo je skvelé, ale o sympatiách tam nemôže byť veľmi reč. Sú to deštruktívne osobnosti obývajúce deštruktívny priestor snažiaci sa vysporiadať s pomerne komplikovanou dobou v ktorej žijú. Základom všetkých vecí je kauzalita, ktorá do určitej miery funguje. To ale neznamená, že tvorcovia dakedy nejdú úplne iným smerom, než ako by sa od takéhoto diela čakalo, a podobnými odbočkami prekvapujú či už formálne alebo dramaturgicky. Objektívne je to na tri. Pretože vracať sa k tomu nebudem a v zásade takýto druh nihilizmu a hlúposti neobľubujem. Ale tá 4* je za originálny prístup. Myslel som si, že viem do čoho idem a ten seriál ma každým dielom prekvapoval. Takže sa tomu nedajú uprieť ambície a určitá autorská vyzretosť, ktorá z toho spravila niečo pomerne originálne aj keď smutné. Takže zaokrúhľujem smerom nahor. ()

sammikk_ 

všetky recenzie používateľa

Vcelku dost originální snímek, který určitě nezaujme všechny ale mě zaujmul velmi moc. Steven Yeun  si to neskutečně jede a věřím v to že pro tuto roli vybrali nejlepšího herce co mohli! Emoce a napětí jsou v tomhle seriálu nejsilnější stránkou. Každý si najde nějaké téma se kterým se spojí a je to na tom to krásný. Konec lehké překvápko. Víc k tomuhle projektu napsat nemusím, moc jsem si to užil a byl bych zvědav pokud by byla někdy 2. sérka. Překvápko roku, krásných 95% ()

Reklama

ilemas 

všetky recenzie používateľa

Přes vysoké hodnocení a neustálé vychvalování mě seriál nudil hned o první epizody. Začátek slibný, ale pak moc zbytečných vedlejších linek. Co mě ze zvědavosti nutilo sledovat další epizodu  byl vždy po celé nudné epizodě plné zbytečných tlachů její závěr, abych znovu sledoval nudnou epizodu s navnaděným závěrem na další epizodu a pořád  tak dokola. Celý seriál by se dal vměstnat do jedné půlhodinové epizody. ()

parabola 

všetky recenzie používateľa

Prvá séria seriálu Beef je uzavretým príbehom dvoch frustrovaných a stratených ľudí. Je o hecovaní vzájomnej agresie, neschopnosti zastaviť sa a o potrebe neustále riešiť tie najmenšie provokácie. Je zároveň aj neuveriteľne humorná (niekoľko obsadených hercov je pôvodne komikmi vrátane titulnej Ali Wong) a citlivo sa snaží rozmotať psychologické dôvody takéhoto deštruktívneho a hlúpeho správania. Vďaka tomu sa jej podarí pokryť obe strany mince dôvod aj príčinu, agresiu aj bolesť, nenávisť aj romantickú lásku. Beef ako počin je intenzívne zaujímavý v tom, že do centra svojho záujmu stavia tú najdôležitejšiu zložku akéhokoľvek dramatického diela – samotný konflikt. Je to práve konflikt, ktorý podľa slávnej definície dramatickej situácie je jej základnou, najmenšou jednotkou. Beef tak je istými dejinami konfliktu dvoch subjektov stojacich oproti sebe. A ako to už tak býva v rôznych epických konfliktoch (z nejakého dôvodu mi napadol len príklad Batmana a Jokera) dve strany sa k sebe špecificky priťahujú a nevedia prestať, nevedia sa oddeliť. Seriál šikovne rozvíja túto zrážku rôznymi spôsobmi, varíruje ju, a tak nenudí ani sa neopakuje.  Doteraz si však nie som istý, či smer ku gangsterke a krimi prvkom v posledných epizódach bol ten správny. Zdá sa mi, že to prichádza náhle a dramaturgicky to pôsobí ad absurdum, čo ale neznamená, že pre niekoho iného to nebude záživné a škrípať mu to nebude – našťastie to celkovo zachraňuje neustále prítomný humor, takže sa tomu dá veľa odpustiť. (Btw. ak zároveň český preklad seriálu „Ve při“ odkazuje aj k „vepřovému“ masu, podobne ako beef odkazuje k hovädziemu, je to filologický zázrak posledných 20 let, vole). ()

havLord 

všetky recenzie používateľa

Prvnich nekolik dilu je zcela v poradku - budovani zajimavych charakteru a dejist, na kterych se setkavaji. Od poloviny se vsak pribeh zacne roztacet nesmyslnymi spiralami. Scenaristi jiz nedbaji casovych a logických souvislosti. Nektere divne zvraty zustavaji nevysvetleny. Postavy svym chováním odporuji tomu, co rikaji - ano, lze to vysvetlit jejich problematickou psychologii, lec nebyt techto mnohdy zbytecne hloupych rozhodnuti a zvratu (nejvice boli predevsim nesmysl s ownershipem dodavky v case road rage + "zavolala pani, tak vas propoustime"), nemohli by tvurci dej vyturovat na "vyssi otacky", aby to skoncilo nejakym radoby grandioznim finale. Ovsem, je to pruhledne a otravne. Druha polovina je klasickou prehlidkou vypravecovy marnosti. Z 80% na zacatku to spadne na hezkych 30%. Falling down wannabe. ()

Galéria (214)

Zaujímavosti (2)

  • Dej jednotlivých epizód nie je "rušený" použitým soundtrackom, iba v záverečných scénach každej epizódy je použitá známa skladba, pokračujúca v záverečných titulkoch. Konkrétne ide o veľké hity známych interpretov: Hoobastank “The Reason” / Tori Amos “Cornflake Girl” / Incubus “Drive” / The Offspring “Self Esteem” / System of a Down “Lonely Day” / Bush “Machinehead” / Keane “Somewhere Only We Know” / Grant Lee Buffalo “Mockingbirds” / Björk “All Is Full of Love” / The Smashing Pumpkins “Mayonaise” (plevel22)
  • Po úvodnej scéne vždy nasleduje "intro" seriálu s názvom každej epizódy na pozadí maľovaného obrazu, názvy epizód vždy odkazujú na výroky známych umelcov, citáty z kníh, repliky z filmov apod. Odkazujú tak na diela spisovateľa Franza Kafku, filmára Ingmara Bergmana, psychiatra Carla Gustava Junga a ďalších osobností. (plevel22)

Súvisiace novinky

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (viac)

Reklama

Reklama