Muzikál, který pro Jaroslava Štercla napsal Jaroslav Dietl, a jehož vysílání zakázala dobová cenzura. Dietlovo neznámé televizní dílo tak bude mít premiéru až se zpožděním šedesáti let... V hospůdce, kde hraje místní kapela, v níž je vedoucím hlavní hrdina, konferenciér a zpěvák Milda Vaculík (J. Štercl v dvojroli), právě probíhá hospodářská kontrola. Šéf restaurace se obává, že mu přijdou na jeho kšeftíky, a tak vyzve kapelníka, aby mu je pomohl zakamuflovat... Příběh je příležitostí k nastolení několika myšlenek o tom, jak to v socialistické společnosti reálně chodilo. Kdysi velmi populární, především estrádní komik a herec Jaroslav Štercl tu rozehrává svůj talent pro slovní i situační humor, kapela hraje jazzově a zpěvačka zpívá jako poslední šmíra, jak už to tak v tehdejších restauračních zařízeních asi chodilo. Zainteresovaný divák si může všimnout mezi muzikanty třeba Jaromíra Vomáčky, skladatele známých písní pro Y. Simonovou, v jisté době jeho manželku, jehož kariéru ukončil známý protiinvazní hit "Běž domů, Ivane"... (Česká televize)

ostravak30

Čekal jsem, že se dočtu, jak doboví vládcové tento film zakázali. Není divu. Tvůrci si opravdu servítky nebrali a zúčtovali se všemi nepoctivými provozními i socialistickými kontrolami. Navrch zparodovali estrádní umělce i tehdejší povrchní zábavu určenou hlavně na to, aby nevadila. ()

sadlokan

“Kde sou ty bohatýrský doby,kdy si za rocknróll vyfasoval šest měsíců a eště si z vděčnosti políbil soudcovi ruku.”Jarda Štercl sází jednu(nejenom)podvratnou hlášku za druhou a mě to jako zombieho hodně baví.A fakt slušný,to by komandíři nedejchli ani ve”volnějších”osumdesátejch”. ()

sator

Vůbec bych se nedivil kdyby po natočení Štercla odvezli i s Dietlem do Bartolomějský, něco takového bylo snad možné slyšet až o pět později 😮👍 ()

javlapippi

"To víte, člověk dělá co může, že ano, a může málo!" Štercl ako spevák v upotenej barovej kapele v malomestskom reštauračnom zariadení dostane od šéfa bojovú úlohu zdržať akýmkoľvek spôsobom kontrolórov, kým on osobne doplní do skladu chýbajúce položky tekutého charakteru a tak predíde problémom. Dietlom napísaná komunálna satira, na svoju dobu celkom ostrá, svižne podaná štvrtú stenu rúcajúcim a na tému socializmus rôznorode hláškujúcim Šterclom. Niet divu, že to zatrhli. Veľmi dobré. "Dneska když neumíš válet twist, tak tě málem vyhoděj ze svazu mládeže!"  ()