Profesionální zloděj a jeho tým expertů chystají obří akci – loupež půl miliardy dolarů ve zlatě z trezoru na palubě letadla 12 kilometrů nad zemí. (Netflix)

Praxis

Zív film, ale naštěstí to neni moc dlouhý a docela to rychle odsýpá. Herecky nudný, Reno tragickej, Worthington brutálně zestárnul a ani ta režie v podání Garyho Graye nemá ten švih jako v jeho starších akčňákách. Digitálně to zase místama dost bolí a prostě standardní netflix produkce posledních let. 45% ()

becki_tu

Nějak takhle jsem si představoval, že vypadá film podle scénáře vygenerovaného umělou inteligencí. Takže samozřejmě nechybí mezinárodní tým (asiatka opět jako hackerka), opakování doslova všech žánrových klišé a do toho ještě kupa logických nesmyslů a náhod, které nechtěně nahrazují humor, který umělé inteligenci ještě moc nejde a vyloženě tady chybí. Což je škoda, vzhledem k účasti Kevina Harta, ale i tady je zkrátka vidět, že mu více sedí buddy movies. Lift je tak bohužel další z řady neoriginálních žánrovek, která po pár hodinách upadne v zapomnění. ()

Arsenal83

F. Gary Gray tak veľmi chcel natočiť film o krádeži, že vykradol nielen sám seba, ale aj druhých. Skoro všetko, okrem do očí bijúceho popierania fyzikálnych zákonov, sme už niekde videli. Lúpež po taliansky sa spárila s Dannyho parťákmi, ešte aj hudbu vyhrabali z filmov ako James Bond a dali tam aj štipku Rýchlo a zbesilo. Pri celkom slušnom obsadení aj s prefackovaným Hartom a naozaj dobrým režisérom mi to celé príde ako rýchlo zbúchaná objednávka od Netflixu, ktorá sa finančne nedala odmietnuť, a tak nebol čas na nejaké nové nápady. ()

Jizni Tlapa

Hart by se měl držet komedie! Názorná ukázka, že vážná poloha mu nejde a nesedií. Dobrej digital! Sem tam hláška a skvělý osvědčený námět. Oteklej Reno a čůza s Papír housu uz to taky nevytahnou vic nez na 3. Ve vysledku jde ale jen o další Netflix zklamání a důkaz, že takhle platforma umí "jen" seriály!! ()

Spiker01

Opět další hejt na film Netflixu, což je už samo o sobě trademark. A ačkoliv jsem měl nutkání Let úplně vynechat, nakonec mě příjemně překvapilo všechno na tom filmu. F. Gary Gray zavzpomínal na časy Loupeže po italsku, nabídl nádherný obraz v nádherných lokacích ( je hodně znát, když je to před zeleným plátnem, i v tomto filmu) a taktéž pro mě i sympatické osazenstvo, dokonce i s několika známými tvářemi, které bych zde nečekal. Kevin Hart už má doufám své komediálnější já za sebou, tahle poněkud serióznější poloha mu sedí mnohem více, pro Gugu Mbatha-Raw jsem měl vždycky slabost (až jsem si ji spletl s Kerry Washington); za to Sam Worthington je tu naprosto tragickej a Jean Reno tu má pár scén a na to, jaký tp byl před dvaceti lety bůh, je docela smutné na něj koukat nyní. Doufám, že dvojka bude, zrovna tady bych si jí docela přál. ()

• Natáčení v italských Benátkách probíhalo od 9. do 19. května 2022. Záběry pořízené na Riva degli Schiavoni v Benátkách byly natočeny 10. května 2022 od půl sedmé ráno. Ve dnech 20., 23. a 24. května 2022 proběhlo natáčení v Miramare v italském Terstu. Natáčelo se také ve Ward Parku v Severním Irsku dne 2. června 2022. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie prebiehalo od februára do mája 2022 v Taliansku (Benátky, Terst, zámok Miramare), Severnom Írsku (Belfast, Harbour Studios, Bangor) a Anglicku (Londýn). (Arsenal83)
  • V čase 01:10:44 Cyrus (Kevin Hart) „omráčí“ padoucha úderem hlavy o silně polstrované sedadlo. (Johnny.ARN)