Dokonalý muž, dokonalá žena

(TV film)

Libuše Šafránková a Josef Abrhám v malé televizní komedii o vztazích mezi mužem a ženou. Muž a žena – odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů. Stejně rozmanitě, jako toto velké životní téma prožívá každý z nás. Zatímco osudy jednoho by stěží vystačily na krátkou větu, druhého v tomto směru vydají na pěkně košatý román či mnohadílný seriál s nespočetnými reprízami. Ať s vyzněním psychologickým či spíše zabíhajícím do grotesky... Libuše Šafránková a Josef Abrhám vám představí několik úsměvných pohledů do tajů věčně napínavého spolužití muže a ženy v malé televizní komedii z roku 1986 podle scénáře a v režii Zdeňka Podskalského, jenž se i na tu sebesrdceryvnější životní situaci dokáže podívat v nadsázce a s úsměvem. (Česká televize)

ostravak30

Už jen vidět dva excelentní herce pospolu je pastva pro oči. Není to komedie o super skvělém scénáři či hudbě. Ani dramaturgicky to nevyznívá bůhvíjak. Ale zase je to malá komedie přesně pro ty dva. Rolí se zhostili na výbornou a opravdu se bylo čemu smát. Ostatně celou řadu rozhovorů mezi mužem a ženou si lze asi za určitých okolností představit. Ale nejlepší je filozofování strašně zamilovaného páru v lůžku. Rozhodně ta nejpovedenější část. ()

subic

5 takových krátkých scének z poloviny osmdesátek pro 2 herce. Starej přijde domu a stará do něj začne hustit a 5x jinak. Ono to za ty roky už vyšumělo, ale jinak je to stále celkem koukatelné. ()

Figuska

Podstatně lepší s Abrhámem a Šafránkovou než novejší verze, kde hrají dvojice: Miloš Kopecký + Libuše Šafránková, Zuzana Bydžovská + Oldřich Vízner, Ivana Chýlková + Boris Rösner, Miroslava Pleštilová + Miroslav Vladyka, rok výroby 1989. Za tu 2*. Úvod mají obě verze stejný, dál se už liší. ()

Chlo0opek

Opravdu zajímavá (a hlavně poučná!!) inscenace o vztahu dvou lidí v životě. Ano, původně jsem toto dílko ani sledovat nechtěl, ale pevně mně vtáhlo do děje a zůstal jsem až do konce a přemýšlel sem o něm i dlouho po skončení.. Zajímavé…a hlavně o životě a ze života. Dávám 5*. ()

Ludva

[2019-12-12] * Několik krátkých úvah na téma manželství. Každá má něco do sebe, každá něco jiného; většinou je za tím víc, než jen lehký humor. ()