Vynálezca, astronaut a vedec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí len krôčik od uskutočnenia svojho celoživotného sna – expedície do stredu kozmickej búrky. Veľké zníženie vládnych grantov jeho historicky významnú výpravu takmer zruší, ale nakoniec Reed príjme ponuku finančnej výpomoci od svojho dávneho soka z vysokej školy, Victora Von Dooma (Julian McMahon), teraz priemyselníka a miliardára. K Reedovej kozmickej výprave sa pripája jeho najlepší kamarát, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedúci genetického výskumu, Reedova bývalá priateľka Sue Stormová (Jessica Albaová) a tiež aj jej výbušný mladší brat, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavným sponzorom celej výpravy, Victorom Von Doomom, za chrbtom, sa vydávajú na najdôležitejšiu expedíciu svojho života. Misia prebieha úspešne až do okamihu, keď Reed zistí, že sa mýlil v odhade rýchlosti blížiacej sa búrky. Behom niekoľkých minút je vesmírna stanica pohltená mrakmi kozmickej radiácie, ktoré spôsobia závažné zmeny v genotype všetkých členov posádky. Ich DNA je nenávratne pozmenená...rovnako ako ich budúcnosť. Dôsledky mutácií sa začnú prejavovať čoskoro po návrate na rodnú planétu: Reed získa schopnosť ľubovoľne naťahovať svoje telo a ako vodca celej skupiny získa prezývku Mr. Fantastic. Sue – teraz Invisible Woman – sa dokáže zneviditeľniť a vytvárať pevné silové polia. Johnny vďaka svojej schopnosti vzplanúť a kedykoľvek vzlietnuť sa stane známym ako Human Torch. A Ben, ktorého transformácia je najšokujúcejšia, sa premení v nadľudsky silné monštrum s oranžovou kožou, ktorá je tvrdá ako kameň – Thing. Tieto genetické mutácie sa im spoločnými silami podarí obrátiť v obrovské prednosti. Rozhodnú sa využiť svoje výnimočné schopnosti k tomu, aby prekazili zlomyseľné plány teraz tiež zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvateľov New Yorku pred ďalšími nebezpečenstvami, ktoré by ich mohli ohroziť... (TV JOJ)

Muff

Hloupoučká ptákovinka pro masy. Jessica pro chlapy, Ioan pro holky, Chris pro všechny puberťáky. Primitivní hloupé dialogy, hrozné herecké výkony. Víc než 2 si to nezaslouží. ()

x_ander

No, mohlo to dopadnout i hůř. Fantastic Four trpí nezajímavou a nezúčastněnou režií a absencí jakéhokoliv smysluplného děje. A je to škoda, protože osazenstvo mi hodně sedlo a táhlo film dopředu (Ioan Gruffudd je ten správný starostlivý šéf, Jessica Alba je sexy a nic víc po ní ani nechci, Chris Evans hláškuje jako ďábel, i ten neznámý herec Bena Grimma uhrál se ctí a Doom je zahrán Julianem McMahonem dostatečně démonicky (paradoxně až do chvíle než nasadí masku)), nic víc ale film nenabídne a působí spíš jako laciná atrakce. Jednohubka, nic víc. 50%. ()

keyzar

Nějak jsem od tohoto filmu očekával víc. Nebyl úplně k zahození, ale myslím, že by se z něj dalo vyždímat víc. Vizuální efekty byly fajn, ale ten děj byla bída. Málo akce a moc mluvení. ()

gefr

Další z filmů kde jdu proti proudu diváků. Mě se F4 neskutečně líbila a rozhodně mi nepřijde že by si zasloužila zdejších 56%. Nikdo si tu nehraje na nějaký pokus o veledílo a já to prostě beru jako jeden z lepších komiksových filmů. V jednoduchosti je krása a tady jsem jí dostal. ()

dudo24

Veľa hlúpeho humoru, málo príbehu. Celkovo to bolo odfláknuté a lacné. Počiatky Chrisa Evansa. Prvý film kde som sa stretol s Jessicou Albou, ktorá sa hneď dostala do mojich platonických topiek. ()

Stanmi

Pětice astronautů (Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm, Ben Grimm a Victor Von Doom) je zasažena zářením z kosmické bouře, což má za následek změnu jejich DNA. Po návratu na Zemi zjistí, že všichni získali jedinečné superschopnosti, ze svých schopností však není většina přiliš nadšená a tak se rozhodnou vše vrátit zase do normálu... Je vcelku paradoxní, že v době, kdy jde do kin nová filmová verze této populární komiksové čtyřky, tak já jsem teprve teď zhlédl jejich deset let starého předchůdce, holt nejsem žádnej rychlík. Na úvod musím ještě dodat, že jsem viděl prodlouženou verzi tohoto snímku, kde bylo hned několik zajímavých scén, které celkem vhodně doplňovaly hlavní příběhovou linii, což mělo vliv i na mé celkové hodnocení. Fantastická čtyřka patří mezi nejpopulárnější týmy, které má komiksové vydavatelství Marvel na skladě, takže bylo jen otázkou času, než se jejich příběh přenese na filmové plátno. Filmového zpracování se ujal režisér Tim Story a naservíroval nám komiksovku, která sice kvalitativně nemá na ty nejlepší komiksové filmy, ale nejedná se ani o žádný vyložený průser (na to je film až moc zábavný). Herecké obsazení čtveřice hrdinů je vcelku slušné, Ioan Gruffudd je jako gumový muž a génius Reed Richards/Mr. Fantastic naprosto v pohodě, Jessica Alba jako neviditelná Sue Storm/Invisible Woman je roztomilá jako vždy, Chris Evans se na roli ohniváka a frajírka Johnny Storma/Human Torche hodí vcelku dokonale (a přitom o pár let později bude hrát slušňáka Captaina Americu) a namaskovaný Michael Chiklis jako Ben Grimm/The Thing to má s hraním poněkud složitější, ale jeho maska je celkem věrohodná. Chybí mě zmínit ještě hlavního padoucha, kterým jak jistě uhádnete je Victor Von Doom, toho ztvárnil Julian McMahon a nejsem si úplně jistý jestli byl tou nejlepší volbou, ale aspoň nechybí Doomova ikonická helma. Samotné zpracování snímku je takové inu marvelovské, nechybí hlášky, vtípky, samozřejmě nějaká ta hrozba, ale taky třeba téma sociálního odloučení, je to takový zajímavý mix, rozhodně film není jenom akční rubačka (i když je fakt, že akce by mohlo být vícero), je to zkrátka takový film pro celou rodinou, který není extremně náročný (koneckonců jedním z výkonných producentů filmu byl také Chris Columbus). Takže Fantastická čtyřka sice není taková pecka jako třeba filmoví X-meni, ale je to vcelku zábavný a zajímavý film o jedné neobvyklé čtveřici. ()

Nikitoss95

Náhodou, velmi sympatická vyvážená fant.čtyřka je supr akčňák,viděl jsem to v 11 letech,takže tehdy se mi to líbilo, hláška "je čas do toho praštit" je jedinečná, a tenhle film jsem viděl dřív než mnohé marvely,a nesrovnával bych to.. Btw jessica alba je mega sexy ()

harycek

Je to oddechovka spíš pro děti (starší), žádné veledílo!!Nic méně je to dobrá zábava bez emocí!!!A protože si to pouštím už po páté tak musím bodík přidat, to je slušnost!? ()

vodkasesemte

Vubec jsem neměl tušení, že něco podobného vzniklo, a až na pár eskapád s Evansem jsem to snad ani vidět nemusel - Sickest runs this side of the alps ARE right outside the window - Trubble is my middle name - This is yours, thats mine… - Care to join me? - Dva herce si tam pletu, což je asi špatně, jesli s tím má někdo stejný problem - You are such a dork - Mimochodem herci jsou pořád normální ()

blondboss

Čisto priemerná komiksová "ptákovina" od Marvelu, ktorá nemá šancu dosahovať kvalít lepších marvelovských komiksov už len kvôli tupému jednoduchému scenáru, ktorý nemá žiadne vyššie ambície a popri X-Menom a Avengers totálne zaniká. Ani triky neboli na najlepšej úrovni a herecké výkony vcelku fajn, až na Jessicu. Tá síce poriadne rozpálila, ale to je asi tak všetko. Neviem, celé také nesúrodé, nezáživné a bez nápadu. Titulná pieseň Everything burns potešila. 50 % ()

BaronMartin

Pokaždé, když vidím Fantastickou čtyřku, tak si vzpomenu na prvního Raimiho Spider-Mana a uvědomím si, jak jsou tyhle dva filmy hodně podobné. Oba dva jsou takové relativně hloupoučké, co se týče té superhrdinské části, takové hodně naivní a kdybych chtěl přehánět, tak až pohádkové. Proč je tedy pro mě osobně jeden z těchto filmů naprostá legenda a ten druhý, o němž se tady budeme bavit, hodně podprůměrná záležitost, která pro mě osobně skončila v propadlišti zapomnění? Je to celkem jednoduché. Fantastická čtyřka má sice hloupoučkou a lehce naivní superhrdinskou část, bohužel je ale tak bídně zpracovaná a nic jiného nenabízí, že to pro mě prostě nestačí. A já chápu, že velká hromada lidí s tímto filmem vyrůstalo a je to pro ně legendární záležitost, já ale, jakožto někdo, kdo necítí vůbec žádnou nostalgii, tak prostě tento film moc nemusím :D Dost velký problém mám s příběhem, se kterým rovnou začneme. Ten je totiž až banálně jednoduchý, je hrozně, a opět musím použít to slovo, hloupoučký a já osobně si představuju, že takhle děje superhrdinských filmů vypadaly v 80. letech minulého století, ne v roce 2005. A ano, někdo to může porovnávat s již zmiňovaným Spider-Manem od Sama Raimiho, i já jsem to v úvodu recenze udělal, Spider-Man měl ale ohromnou sílu v postavách, v jejich vztazích a i přes to, že ta superhrdinská část byla dost povrchně napsaná, naopak ta lidská a osobní část byla vyšperkovaná do detailů. A to tady prostě není. Film je sice krátký, ale já upřímně jsem se i tak relativně nudil. Abych jenom nekřivdil, hlavní čtyřka je super a mají poměrně fajn dynamiku. Hlavní dvojka v čele s Mistrem Fantasticem a Invisible Woman je dobrá, Chris Evans jako Human Torch je skvělý a je to rozhodně tahoun celého filmu, který ho aspoň trochu zachraňuje svým charismatem. A pak tu je The Thing, jenž je na tom o něco hůř. Jeho postava je totiž neskutečně arogantní, otravná a protivná. Problém mám taky s efekty, které vypadají prostě příšerně :D Ať už Reedovo natahování, silové pole od Sue, Human Torch nebo samotný Thing. To všechno nevypadá moc dobře, to nedokonalé počítačové CGI hrozně bije do očí a i já, jenž se považuje za člověka, který dokáže špatné efekty přetrpět, tak to prostě podle mě nevypadá dobře. A samozřejmě musím zmínit záporáka snímku, Doctora Dooma. Ten slavný Doctor Doom. Jeden z obecně nejoblíbenějších Marvel záporáků v komiksech, známý tím, že je to inteligentní taktik, egocentrický manipulátor a extrémně charismatická osoba. A co jsme dostali? Kovového týpka, který ovládá elektřinu. Pokud vynechám znalost komiksů, je to nezajímavý a nevýrazný záporák s prakticky neexistujícími motivacemi, který vás prostě nezaujme. Kdybych to měl nějak shrnout, Fantastická čtyřka je pro mě takový ten film, na který 90% času zapomínám, že existuje. Je totiž hrozně nevýrazný, pro mě osobně nenabízí vůbec nic, čím by vynikal. Naopak, je to hodně banální, hodně jednoduchý film, což by nemuselo být nutně špatně, on ale bohužel nic víc nenabízí. A je to škoda. Fantastická čtyřka je první Marvelovský superhrdinský tým v komiksech a myslím si, že si zasloužila trošku lepší péči. Já upřímně doufám, že MCU tomuhle týmu trošku spraví reputaci, i když si tím nejsem tak jistý, dle jejich nejnovějších projektů :D Ale to je na jiné povídání. Na závěr tuto recenzi zakončím velmi kontroverzní větou, za kterou by mě stovky lidí ukamenovali, takže ji zde jen tak vyslovím a nazdar :D Radši bych se podíval na Fantastickou čtyřku z roku 2015 než na toto. Hodně levně, jednoduše, naivně a banálně působící film, který podle mě nemá vůbec nic co nabídnout a zapadá v krabici podprůměrných Marvelovek. Hodnocení: 40% () (menej) (viac)

PaTeXx

Podprůměrný film od podprůměrného Tima Storyho, takže adekvátní kombinace. Tomuhle prostě tu trojku nemůžu dát. Scénář tupější než průměrný moderní americký teenager a postavy na přesdržku. Rozhodování postav jsem nedokázal pochopit. Po tom všem, co Ben zažil (a až PO SKONČENÍ závěrečného fightu) se vážně rozhodne zůstat tím zkamenělým hnusem (jehož kostým vypadal mimochodem strašně lacině, něco podobného se dá najít v sekáči), jen kvůli slepé holce z hospody? I když neustále brečel, že ho nechce manželka? Jediní, kdo mě jakžtakž drželi nad vodou byli Evans a s přivřenýma očima Gruffudd, zbytek propadák. Velmi nepovedená parodie X-Menů a příklad, jak se nemá adaptovat komiks na filmová plátna. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (viac)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (viac)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (viac)