Polgedney

Finále super, líbilo se mi to jak do sebe všechno zapadlo, Ella Purnell a Walton Goggins ve svých rolích byli fakt úžáaní. Jediného čeho se hodně obávám co budoucnosti je NCR. Celkově v seriálu bylo pár změn u kterých si jsem lehce nejistý jak se budou vyvíjet a většina těch změn je právě okolo NCR. Shady Sands je pryč, NCR vypadalo jako že se skládá jen z posledního outpostu který byl zničenej Brotherhoodem. NCR je tak obrovskej hráč na West Coastu, že si nedokážu představit West Coast bez nich. A co pak Caesar's Legion? S kým budou bojovat jestli ne s NCR? S Brotherhoodem? No nevím. Nebudu soudit, dokud nebude druhá série, až tam se ukáže jestli se s NCR vypořádají dobře, nebo to dopadne katastrofálně. ()

kenkaku

Konečně se servírují odpovědi (a to doslova najednou a buldozerem). Jediné co mi vyloženě chybělo je co se stalo po tom intru v první epizodě (odcválali na koni a… ? bum je z něj “Red Skull”?) Samozřejmě to mohlo jít rychleji, ale snaha o uzavření položených otázek se cení. Příšerně mě vytáčí návrat mentálně nevyzrálé pindy a její “my” (jak jinak). ()

john.h

Nelibi se mi, ze to podkopava originalni kanon trosku zvlastnim zpusobem (Vault Tec odpalil prvni atomovku). Na druhou stranu v prvnich hrach se zminuje, ze se nevi, kdo valku vlastne zacal. Co se mi libilo, opet, je pomrkavani na fanousky, level mastery. Napriklad dulezity kod v tomto dile je vlastne datum vydani prvniho Fallouta v USA, tedy 101097 ()

Script

Tak tohle bylo vykreslené geniálně. Úplně jsem se vcítil do hlavní protagonistky a zároveň jsem pocítil v ústech pachuť toho zhnusení, které přináší lidská krutost. Zároveň celá situace, která se tu příběhově vykristalizovala mi připomněla jeden pár letý incident, ze kterého jsme se sotva oklepali (nemusím připomínat, že šlo o pandemii). Závěrečný team up mě dostal a fakt se těším, až uvidím další řadu. ()

Martrix

Poslední epizoda doplnila chybějící dílky v příběhu, takže teď už celá řada dává smysl. Sice v ní stále zůstává nemálo hloupostí a pár nezáživných míst, ale aspoň to má nějakou páteř. S takto rozdanými kartami, už bude i pro neznalce předlohy, druhá řada o dost vstřebatelnější. Divák už ví s jakým útvarem má tu čest. Zná motivy postav. Ví, že to má hlavu a patu, není to hloupé... . Taky nebude čekat bizarní komedii na pozadí dystopického světa...k čemuž první epka sváděla. Postupně se tón měnil ...v této epizodě nenajdete po humoru ani památky. Takže ano, na druhou řadu se mrknu. A to přestože je mi postava Maxima dost nesympatická. Naštěstí je postava FLusy a Red Scull Woodyho OK a příběh je fajn. ()

• Kód 101097 k aktivaci studené fúze, který Hank MacLean (Kyle MacLachlan) zadává do terminálu, odkazuje na datum vydání první hry ze série „Fallout“. (pcpsmkr105)