Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (8)

Fallout (2024)

Mise úspěšná. Fallout se na poli seriálu neztratí a zejména si ponechal svou herní DNA. Wasteland plná magorů, mutantů, zmutovaných magorů. Je tady Vault, který samozřejmě skrývá nějaké to tajemství, jak tomu ve Falloutu zvykem. Neskutečně se mi zamlouvala vizuální estetika. Hudbu tvoří herní soundtrack. Mnoho dílčích věcí funguje. Zejména hlavní linka dokáže vygradovat do silných momentů. Je tu však i dost negativ. Polovina epizod jsou side questy, které vážně nejsou potřeba a jen zabírají zbytečně čas pro hlavní chod. Dost postav je otravných. Nesmíte se nimrat v detailech jako kde si obstarají vodu a jídlo, proč se sebou nevezmou, co největší arsenal, jak dokáže sakra projít takovou vzdálenost a přejít atd. Okamžiky s do očí bíjícími plot armory naštvou. Jako celek to ale naštěstí funguje a na případnou druhou řadu se rád podívám. Příjemných 70% ()

Konec (2024) (S01E01)

Nadějný začátek. Barvičkami se to nejvíce blíží čtyřce. Audiovizuál funguje dobře. Tři hlavní postavy dají prostor pro představení světa skrz různé perspektivy. Když se správně vyváží vážnost, poťouchlost a šílenost této značky, může přijít vydařený kousek v podobě hraného seriálu. ()

Cíl (2024) (S01E02)

Až příliš velké množství náhod pro to, aby se děj posunul potřebným směrem. Nějak mi to úplně nesedlo. ()

Hlava (2024) (S01E03)

Příběhově mě to zatím nechává klidným, ale užívám si audiovizuál. Dekorace, práce s kamerou, kostýmy, toho se nemůžu nabažit. Postavy mi jsou stále ukradené. ()

Ghúlové (2024) (S01E04)

První epizoda, která se mi konečně zamlouvala, ikdyž k rozhodnutím postav mám své výhrady, ale asi se dá vždy něco rozebírat do nekonečná a ukazovat na pochybná rozhodnutí. Side questy se povedly, už by to chtělo posunout hlavní linku. Příjemných 70%. ()

Minulost (2024) (S01E05)

Posouváme se a dokázala se ve mě vybudovat zvědavost, kam děj bude plynout. Pořád si užívám audiovizuál. ()

Past (2024) (S01E06)

Poznávání nových Vaultů se sebou vždy nese otázku, jaká pošahanost se děje zrovna tady. A nebyl jsem zklamaný. Těší mě i flashbacky. Epizodu jsem si užil. ()

Začátek (2024) (S01E08)

Silné momenty, zajímavá hlavní linka a vrátka otevřená dokořán pro druhou sezónu, na kterou se rád podívám. ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)