Šesťdielny temný komediálny seriál rozpráva o živote za múrmi moderného autoritárskeho režimu, ktorý sa začína rúcať. Kancelárka Elena Vernhamová (Kate Winslet), je čoraz paranoidnejšia a labilnejšia a už dlhší čas neopustila palác. Preto sa obráti na prchkého vojaka Herberta Zubaka (Matthias Schoenaerts) ako na nepravdepodobného dôverníka. Zubakov vplyv na kancelárku stále rastie a Elenine pokusy rozšíriť svoju moc nakoniec vyústia do rozkolu v paláci a krajine. (HBO Max)

Robotek

Sledovat více jak 5 hodin osudy dvou asociálních hovad v hlavních rolích se dá jen s kvalitním scénářem a vyspělou režií.V tomhle případě k tomu bohužel nedošlo,i když nápad o fiktivní zemi uprostřed Evropy s fešnou diktátorkou nebyl špatný. Možná z toho udělat pouze celovečerák na způsob vynikající satiry Ztratili jsme Stalina by mělo větší efekt.Takhle to bylo rozbředlé cosi bez chuti s minimem zábavných míst.Škoda,protože opět skvělá Kate Winslet se mohla přetrhnout,aby ze sebe udělala šílenou krávu,ale scénáristé její snahu i všech ostatních,včetně jistého britského gentlemana,od začátku úspěšně bojkotovali.   50% ()

Streeper

Bavilo mě to, líbilo se mi to. Několikrát jsem se zasmála ale hlavně jsem žasla nad skvělým hereckým výkonem Kate. Ta byla naprosto dokonalá, ať už to byla intonace jejího hlasu, šišlání nebo tiky, neuvěřitelný a celý seriál táhne jedině ona. Zbytek jsou jen její pěšáci včetně Matthiase. Zklamal mě ale konec, který bych si po celkovém vyznění seriálu dokázala představit úplně jinak. ()

M.i.k.e

Téhle minisérii jsem strašně moc chtěl fandit a mít jí rád, jenže po jejím skončení se na patře usadila pachuť nedotaženosti. Tipuji že cílem tvůrců byla satira dobírající si autokratické režimy, diktátory stojící v jeijich čele a v neposlední řadě i vývoj (nejen) v Evropě posledních let a upřímně mě mrzí že se jim to celkem dařilo jen v první polovině. Ta druhá totiž satirický tón z větší části opouští a překlápí se do regulérního dramatu, které ovšem (vzhledem k tomu čeho sme byli svědky předtím) zdaleka nefunguje tak dobře. Kate Winslet je tradičně skvělá, ale v už zmíněné druhé půlce jí scénář hodí pod nohy nejeden klacek. Úplný závěr to sice jakž takž zachrání svojí smutnou uvěřitelností, ale celkový dojem to napravit nezvládne…60% ()

Motinski

Na politickú satiru málo nekorektné, málo trefné aj málo vtipné. Plné vaty, občas nulového deja a postáv bez charizmy. Toto stojí celé na Kate Winslet. Bez nej by som to možno ani nedopozeral. Pritom námet nie je vôbec na zahodenie. Sledovať pozadie fungovania fiktívneho autoritarského režimu v čiernohumornom kabáte je niečo čo ma pred premiérov naplnilo očakávaniami. Po prvej epizóde som ale cítil tak zmiešané dojmy ako už dlhú dobu nie. No a časom sa to moc nezlepšilo. Tempo ma ubíjalo, Schoenaerts liezol na nervy stále viac a viac a jediná časť čo sa mi ako tak páčila celá bola až tá posledná. Nenapadá ma ani jedno silnejšie pozitívum kvôli ktorému by som niekomu seriál odporučil. 4/10 ()

fabecc1222

Když dopředu avizujete, že budete dělat satiru, tak byste se o ní pak ve výsledku měli i snažit. Režim má ze satiry opravdu hodně málo, a stejně tak má bohužel hodně málo i z jakéhokoliv jiného typu humoru. A vlastně celou dobu ani nejde nikomu fandit, protože ústřední dvojka je dost nesnesitelná, těžko říct, jestli je to tvůrčí záměr, ukázat autoritářku jako zápornou postavu, ale proč na takové postavě stavět seriál, vždyť to přece vůbec nefunguje. Plus je ještě ke všemu vlastně celá série úplně zbytečná, protože celej dějovej oblouk vede k tomu, že se akorát vrátíme zpět do bodu nula. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění