Alej zatracení

• Česko Ulice zatracenců (viac)

Po jaderném výbuchu se dva týmy vojenských specialistů vydávají ve zvláštních vozidlech hledat zbytky přeživších obyvatel USA. Jejich misi ztěžuje fakt, že po explozi na zemi nic nefunguje a na posádky útočí zmutovaní tvorové. Nakonec se jeden z týmů dostane k větší skupině zachráněných obyvatel a pokouší se znovu nastolit pořádek na zdevastované Zemi. Nejznámějším jménem filmu pro české diváky je jistě Jan Michael Vincent díky jinému filmu Muž v kamionu, ale v Aleji Prokletých je jednoznačně zastíněn George Peppardem. (Robbi)

blackJag

Slabota. Efekty z velké části obstarává mizerná zadní projekce a neumětelské dodělávky záběrů (oblohy), střih má těžkou hlavu z návazností a závěr je tak těžce přeidealizován, že předávkování cukrovou vatou je oproti tomu dietním snem anorektika. Filmu nepřidal ani ukrutně zfušovaný český dabing. 35% ()

Han22

43% značí velkou kravinu, ale na hodnocení sci-fi se na ČSFD nedá spolehnout. Damnation Alley je pohodové, dobrodružné postapo, kde se nedá hledat nějaké velká logika (kde je radiace?), ani to není strhující jízda. Ale taky to není sračka nebo zoufalá nuda. Zkrátka zlatý střed - po jaderné válce s skupina lidí se vydá na cestu přes Státy do komunity, kde čekají šanci na nový život. Cestou potkají pár problémů, někdo umře, někdo se přidá, to vše s obstojnými efekty (obloha, vozítko, radškorpioni jak z Fallouta). Závěr je snad až příliš happy, ale to mě rozhodne nevadí. ()

iXtr3m3

Videné ako krpec a videné teraz a je to sto a jedno. Vtedy som prekusol všetky neduhy, dnes to nejde. Síce dvaja sympaťáci v hlavných úlohách, jednak Jan-Michael "Airwolf" Vincent a George "A-Team" Peppard, slušné vozítko, ale naivita najhrubšieho zrna prameniaca len z danej doby. ()

wosho

Poctivé béčko ze sedmdesátých let se vším co k němu patří. Úžasná zábava pro milovníky tohoto žánru a zároveň noční můra pro intelektuálské blbky. ()

mosnak odpad!

Mnozí mi říkali; "...mysli to na,že ten film je fakt starý a že na efekty nemůžeš koukat!" "OK"; řekl jsem si. Takže když odstraním efekty,které opravdu byly katastrofální - vyšel mi stejně odpad jako prase! Dementní česk dabing, ještě horší scénář, hrůzné výkony herců atd. Mohl napsat vše co mě při tomto filmu nepříjemně překvapilo,ale to bych tu musel sedět asi ještě hodinu. Truck byl dobrej,ale ty kecy..."byl navržen tak aby - mohl plavat, mohl se zahrabat, mohl fungovat bez kol, opravit se dá lehce....atd". Prostě dokonalý vůz! 0% ()

pend

Béčko podle známé knihy, ale s tou film neporovnávejte. V hlavní roli J.M.Vincent, kterého asi budete znát jako pilota Airwolfa. ()

johnymdoe

Prostě vynikající... výborné herecké výkony a efekty které prostě byly zajímavé a snad možná i umělecké. I ten jekot hlavní hrdinky a chlap sežrán brouky stejně jako jiný postižený radioaktivitou...prostě vše co k takovému béčku patří! Já jsem si skvěle odpočinul a mrzí mě jen že už se podobné věci co bych ještě neviděl nevyskytují. ()

MickeyStuma

Post-apokalyptický příběh, který je svým zpracováním zcela poplatný své době. Po trikové stránce se tvůrci snažili navodit patřičnou atmosféru seč mohli a se svými možnostmi se jim to určitě povedlo. Se scénářem je to už poněkud horší. Dnes dramatické sekvence spíše nudí. Je tu spousta hluchých míst a svojí zbytečností obtěžují. Scény se šváby jsou na výbornou, ale na celý film je to poněkud málo. Tento snímek zkrátka značně zestárnul a dnes už osloví málokoho. ()

Ombak▼Penari

Z filmu podle předlohy mého oblíbeného spisovatele Rogera Zelaznyho mi v paměti zůstal jen fajnový transportér a debilní scéna se žravými šváby. Jinak už vím prd co tam bylo dál, jen si pamatuji, že mi to proti knize přišlo dokonale stupidní a nepovedené. I zapomenutelnost ale vypovídá o kvalitách... ()

zliteonit

Až na trochu zmatený začátek, kde není jasný důvod války, se mi film celkem líbil. Jistě nejde očekávat efekty dnešní doby, ale byly skvělé. Měnící se obloha, smrtící šváby a metrový štíři. Trochu bych vytkl nesouměrnost lidí. Za celou dobu cesty potkají hrstku a na konci je lidí desítky. Už jen kvůli George Peppardovi dávám ***. ()

PenaPP

Jedna hvězdička za Landmastera a druhá za hudbu Jerryho Goldsmithe - zbytek stojí za prd, přestože postapokalyptické filmy mám rád a obvykle jsem jim ochoten odpustit kdejaké chyby :( ()

Aildrin

Pokud nepočítám jadernou válku a Landmaster, tak toho film nemá s knižní předlohou mnoho společného. Jde spíš o takové postapokalyptické roadmovie. Na Damnation Alley je hodně znát rozpočet i to, že je produktem konce osmdesátých let. Ať už jde o použité efekty nebo pro mě celkem úsměvný a průhledný rasový podtext. - Černoch je sice nejlepším kámošem hlavního hrdiny, ale šéfovi se s ním v Landmasteru jet nechce. Celou cestu to pěkně schytává a o jeho konci radši pomlčím. Film možná není pro kinematografi bůhvíjaký přínos, ale rezolutně nesouhlasím s hodnocením typu - odpad! a *! Taková hodnocení snad můžou vypadnout jen z lidí, kteří jsou odkojeni Hollywoodskými trháky. Damnation Alley je místy trochu přehalucinovaná, ale jak si autoři speciálních efektů pohráli s oblohou se mi vyloženě líbilo a film jsem si po většinu času celkem užíval. Zfilmovaná Damnation Alley zřejmě ovlivnila i tvůrce kultovního Falloutu (viz. nezapomenutelní radioškorpióni :-) a možná i Kulhánkovu knihu Cesta krve, ve které autor dovedl pojem Landmaster do naprosté dokonalosti. Jinak se celkem divím, že dobytci, kteří komentují filmy stylem "I když ten film je taková kundovina, že je to asi fuck..." tady vůbec mají právo psát komenty. ()

Pitryx odpad!

Ptákovina na entou. Nudné a primitivními efekty. Něco na způsob Mad Maxe, ale skoro bez akce. Nenašel jsem nic, co by mohlo nějak zaujmout. Ani zasmát se u toho nedá. Takže jsem se jen zbytečně připravil o čas. ()

Virusman666

chozeodpad! Nuda jako trám. Nenechte se zlákat tím parádním transportérem.(9.1.2003) - CHLAPČE, TY JSI NA 100% NEZAŽIL SOCIALISTICKOU TELEVIZI !! Ty totiž nevíš, co je to nuda !!! ()

Giskard

Po jaderné válce je na Zemi pustina. Přes ni se ve speciálně skonstruovaném vozidle vydává skupinka (bývalých) vojáků a po cestě naráží na klasické propriety postapo filmů - zmutované obří škorpiony, lidožravé šváby, násilnické rednecky atd. Film má kvalitní hudbu, ucházející herce a zajímavé vozidlo, jenže naprosto debilní scénář který jej sráží až na samé dno. ()

MorraEddie

Hlava mi z té hovadiny jde kolem. Něco tak absurdního jsem dlouho nežral. Pokud to bylo myšleno jako béčko tak to nemohli myslet vážně. Ten film byl tak hrozný,že na jeho zařízení by nestačila ani abeceda. A to jak se zničeho nic vše dalo zpět dopořádku,tak to byl filmový zvrat desetiletí možná i všech dob :D ()