Zfilmovaný skutečný příběh lodi U.S.S. Indianopolis, která dopravovala součásti atomové bomby, později svržené na Hirošimu. Z důvodu vyšší bezpečnosti byly přepravovány lodí a ne letadlem. Loď a její posádka úkol splnila, ale na zpáteční plavbě byl bitevní křižník torpédován japonskou ponorkou. Posádka bez větších ztrát opustila loď, ale utajení a administrativní zmatek v americkém námořnictvu byl tak značný, že po lodi a její posádce nikdo nepátral. 2/3 posádky padly za oběť žralokům než byli trosečníci objeveni průzkumným letounem... (oficiálny text distribútora)

Armin82

O křižníku Indianopolis jsem slyšel poprvé jako malej a to v Čelistech do Spielberga. Všichni si pamatujeme Quintův noční monolog a když jsem četl dějovou stránku, tak právě díky Quintovi jsem se na to podíval. Byl totiž všední den a dávali to pozdě v noci. Celej film jsem si říkal, že to je natočený nějak lacině. Útoky žraloků byly vystřižený z nějakých dokumentů National Geographic + ta velká řádka seriálových herců. Dneska koukám, že to je TV film, což bylo fakt vidět. Nicméně i TV filmy bejvají pecky (třeba Duel z roku 1972). Zde to taková pecka nebyla, ale snímek neurazí. Při představě, že člověk plave pár dní v moři bez vody, kolem spousta žraloků a pomoc v nedohlednu...no, z toho člověku běhá mráz po zádech. Nechtěl bych to zažít a jak vyprávěl Quint. Nejhorší muselo bejt asi to, když je začali tahat z vody, všude žraloci a teď člověk čeká, kdy přijde na řadu. Myslim, že čekání ve frontě na banány za komunistů, byla oproti tomuhle radostná událost--->70% ()

charles3

Vcelku průměrná směs true story, válečného filmu, katastrofického filmu, survival thrilleru a soudního dramatu. Na televizní film jde o solidní herecké obsazení a neurážející výpravu, zahrnující mj. natáčení ve skutečném moři. Dojem kazil pouze dabing, zajištěný pouhými šesti herci, a nekvalitní obraz z tuzemského originálního DVD. ()