Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

frajeris30

Výborný akční film s humornými prvky (nemyslím tím jen výkon Silvestra Stallona) ,ale neotřelé „hlášky" záporáka Snipese. Nigel Hawthorne alias Dr. Cocteau a ostatní herci tvoří fascinující, zcela bezbrannou společnost 21. století... Tomuto filmu nechybí rovněž akce a napínavé kousky již zmíněných herců. ()

Dastin

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který jsem viděl už snad 20 krát. Snipes je dokonalej, Sandra skvělá a vtipná. No a Sylvester je prostě jednička. Akčně-komediální nářez. ()

Hansk75

Nostalgicky vzpomínám na tento futuristický snímek a na výborného Wesleyho Snipese AKA Simona Phoenixe... Simon říká, všichni vztyk!!! A země odvážného je tuuuu playboy!!!! ()

fcapab

Jeden z nejvíc nejlepších filmů devadesátejch let.. Viděno nespočítatelněkrát. Krásná a milá Sandra, vtipní a perfektní Sly s Weslym. Jeden z filmů které si člověk fakt zapamatuje a ta hromada památných hlášek... Takže "...buďte dobří" ;) ()

bctpeyhon

Můj oblíbený akční snímek první poloviny devadesátých let. Skvělé obsazení nejen hlavních herců, úžasné hlášky, vynikající jak námět tak scénář dělá tento film kultovním v daném žánru a období. I přesto, že ho znám nazpaměť a viděl jsem ho xx krát, tak se u něj stále dokážu dobře pobavit a vychutnat si kouzlo a napětí většiny scén z filmu. ()

badmad666

Akční film,který si nehraje na nic víc. Vtipná,nenáročná akční zábava,která má hlavu i patu. A Phoenix patří mezi mé TOP záporáky. Co jsem od filmu očekával,se mi dostalo v hojné míře! ()

cooler

Některé nápady jsou povedené a zábavné,ale díky špatnému scénáři a ještě horší režii se film příliš nepovedl.Stallone je sympaťák za to Wesley Snipes se jen tupě chechtá,ale to asi není jeho chyba.Po trikové stránce slušný průměr. ()

Kritik

Wesley Snipes hraje jednoho z nejvíce sympatických záporáků, co jsem kdy viděl. Moderní utopismus skvěle provedený a o vtipné scény, hlášky taky není nouze. Pro mě je to filmová klasika ()

MagyG

Komédia, akcia, sci-fi. Dohromady to veľmi nejde, táto kombinácia zaváňa prúserom, ale zase na druhej strane - keď sa to podarí, je to pecka! A Demolition Man je jedna z nich, podobne ako Piaty Element. Skvelý Sly, ešte lepší Snipes a čerešničkou je Sandra. Mňa to baví aj po rokoch, hlášky dobré až kultové (nebudem ich tu opakovať, každý ich pozná), niektoré scény proste neprekonateľné (rat-burger, "copak nevíš, k čemu vede výměna tělních tekutin? Vím - děti, cigaretka, vyjídání ledničky!" alebo dialóg, kde je Sly vyvedený z miery z Arnieho prezidentovania je nádherne spracovaná a dokonale vpasovaná rivalita hercov do filmu). Akurát to zhusta kazí tá nepodarená (a úúúplne zbytočná) retuš niekoľkých nápisov Taco Bell na Pizza Hut, pričom ale zvončeky loga Taco Bell na oknách reštaurácie stále vidieť. Plus sfušované predabovanie (v originále). Za to hviezdička dole. ()

Onanista

Klasická akčňárna s charizmatickou trojkou Sly, Veslo a Buldok. Perfektní hlášky! Jo a neví někdo z vás jak se používají tři mušličky ? ()

macherano

Ťažko to hodnotiť snipes dobrý Sandra dobrá obraz horší gegy super je to taký zvláštny mix mohli by to sfilmovat teraz určite by obraz A technológie boli suprovejsie ()

padlar

Podle mého jeden z nejlepších filmů v kategorii akčních komedií. Když o tom tak uvažuji, tak je to asi jeden z nejvtipnějších akčních filmů, které jsem zatím viděl (cíleně vtipný podotýkám). Pravděpodobně svůj zatím nejlepší part zde odehrál i W. Snipes, který je jako záporák naprosto bravurní. ()

Antagonist

Nápad vytvořit svět, kde všude vládne mír a harmonie není vůbec k zahození, přesto jak zde, tak ve skutečnosti jde myšlenka uskutečnit velice obtížně, protože lidi jsou a budou agresivní a sebedestrukční druh... Nakonec se z toho vyklubala solidní akční komedie, která pobaví nejen na první zhlédnutí. ()

Krastom

Velice vydařený akčňák. Doufám, že nás čeká jiná budoucnost, než v tomto filmu, ikdyž některé věci, jako autopilot už jsou prakticky vynalezené a to je rok 2016. ()

louie100

Mám rád sci-fi a veľa fimov, ktoré sa čo i len okrajovo dotýkajú fantastiky, ale Demolition man ee. Je to prehnane akčné a keby to nedávali každý pol roka v tv, tak by som na ten film už ani nenarazil. Sandra Bulock je trapas sám o sebe. Neustále rozbíjanie niečoho - jasné veď je to "demolition man". Veru ani si nepamätám ako sa tento flm skončil, ale určite neskutočne sladučkým hapyendom. 40% za nápady sci-fi. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)