Physical: Sto statečných

• Južná Kórea Physical: 100
všetky plagáty
Reality-TV
Južná Kórea, 2023

Stovku soutěžících ve skvělé formě čeká série náročných úkolů. Na toho, kdo je všechny zvládne, pak čeká vytoužený titul i pořádný balík. (Netflix)

Olík

Jižní Korea se snaží rozluštit odvěkou záhadu, které že je vlastně to nejdokonalejší tělo. Stovka postav jako z reklamy na opalovací krémy….vojáci elitních jednotek, profesionálové ze záchranných složek, olympijští vítězové….silní, rychlí, obratní, vytrvalí….Adonisové a Adonisky. Tak trochu Ninja Factor, tak  trochu Hra na oliheň, tak trochu Survival. Jedno sto Asiatů. Všichni vypadají stejně (dobře, to trochu přeháním). Jako řadový obyvatel pevninské Evropy vůbec netušíte, kdo je kdo. Je tam Čum-sem, je tam Čum-tam. A najednou prásk a půlka je pryč a bum a je konec. Určitě zajímavý nápad, ale jestli to máme brát nějak vážně, tak by to celé muselo být jinak pojato. Strašně uspěchané, Pár soutěží, nulová možnost seznámit se s jednotlivými charaktery, týmové soutěže, které zapříčinili vypadnutí silných jedinců a podobně. Jak jsem řekl, koncept fajn, šel bych na to však úplně jinak. ()

baiskon108

Něco, co všem těm ostrovním přežívačkám a seznamovačkám s přehledem natrhává svalový vlákna! Nadupaná přehlídka křivek těch největších dříčů s vůlí na stovce, kterým navíc nechybí vzájemný respekt. Už napjatě vyhlížím druhou sezonu, a doufám také v to, že by tahle reality show jednou mohla nabýt globálního měřítka! ()

Maximilianus

Mne osobne sa táto šou páčila a je super, že ukázala mnohých ázijských športovcov ale aj "bežných" ľudí ich zdatnosť, húževnatosť a silu, no vadilo mi, že veľká časť boli tímové súťaže, v dôsledku čoho vypadávali mnohí skvelý atléti neoprávnene. Súťaže mali byť rovnaké pre všetkých a individuálne, kľudne aj za cenu väčšieho počtu dielov. 7/10. ()

Wencek

Nejprve k hodnocení: Klasická ČSFD POMO demence kdy nejde hodnotit jednotlivé díly. Když už sem pořdad zakládáte, tak to dělejte pořádně dřevácí. A teď k pořadu: Bylo zajímavý vidět jak se všechna tak svalnatost vyhnaná cvičením, steroidama, kreatinem, atd. míchá se slušností a úctou typickou pro ásii. Někdy platilo ty máš svaly já mám čáry. Jindy zase, když to nejde silou, tak to jde větší. Určitě bych si dal další sérii a klidně i z jiný země. Edit 02.04.2024: Po roce jsme dostali druhou sérii a já musím opět začít stejně jako před necelým rokem. Na CSFD se nic nezměnilo. Stále zde pracují dřeváci a neschopný lidi. To, že už běží druhá série očividně asi nezaregistrovali. Oni asi ani nezaregistrovali, že každá série má i vlastní díly. Ale tady je zbytečný plácat si játra na takový dřeváky. A teď k druhé sérii. Obsazení bylo podle mě mnohem vyrovnanější než u první série. Ale ubylo lidí, kterým fandit i když pár takových tam bylo. Stále platí, že to jde urvat silou, ale zde bylo naštěstí i důležitá síla vůle. Soutěže druhé řady byly pro mě mnohem zajímavější. Tato soutěž je jasným důkazem, že kdo jí kimči ten to dotáhne nejdál. Jsem zvědavý zda bude třetí série. A pokud jo, tak určitě na CSFD si toho nevšimnou. ()

Franche

Můžeme tady hodiny diskutovat o špatném střihu, kdy jednu scénu s ,,oooo” vidíme 3x, a o délkách dílů, které jsou obzvláště v 1.půlce zbytečné.  Jenže pak je tady super cast, jednoduchý vizuál a od ,,lodě” nadupané questy. Antické questy byly úplně nejvíc. Pro adekvátní hodnocení opravdu nutno dokoukat.  Za mě 4*. Přidala bych ke každému medailonku anglický popisek. I když ta jména si stejně nezapamatujete. ()

DonBraso

Tak na tuhle soutěž jsem se těšil, ale po dvouch dílech je to tedy zívačka. Jasně, je tam stovka lidí, ale jen pět soutěží je proklatě málo. Nemá to drajf, je to zdlouhavé. Jediný co, že charakter má každý soutěžící, protože na jeden díl vidět tak 4 zápasy si prostě divák udělá obrázek i za tak krátkou dobu. Uvidím co další dva díly, ale jelikož čekám, že v těch arénách ještě díl či možná dva ještě zůstaneme než přijde další eliminace. Zatím 45%.Tak poslední díly už byly o mnoho lepší,logicky méně lidí zvětší dynamiku hry.65% ()

Karbos

Rozhodně jedna z těch lepších reality show na Netflixu. Scenáristiky se z toho snažili těžit na max....hry jsou opravdu poutavé a třeba souboje ve stylu řeckých mýtů byly opravdu nepříjemné i na pohled a přesto fascinující. Režii a střih ale Korejci přestřelili, ta vata okolo a neustále se opakující prostřihy mezi hrami, mě časem začali mírně řečeno srát, tak jsem prostě někdy po 5. díle začal přetáčet na samotné soutěže. Což mi ale nevadilo, protože už jsem z předchozích epizod měl přehled, kdo je kdo a slyšet furt dokola jak to bude těžké, člověka rozvaleného s mísou brambůrků před tv, prostě přestane bavit. Bez ohledu jak moc těžké to bylo. Z pohledu přidané hodnoty ale určitě větší přínos, než vyloženě závadné reality ve stylu THTH nebo Circle či love Is blind. Dokonce i já gaučák, jsem při sledování dostával chuť na aktivní a zdravý životní styl. Snad mě to do rána přejde. ()

Mancunian

Nápad zajímavý, hodně se mi líbila různorodost soutěžících. Celkově mám podobné typy show rád. Každopádně, určitě by se mělo zapracovat na plynulosti záběrů a scenérie. Desetinásobné opakování jedné události bylo mnohdy otravné a některé výzvy byly skutečně dlouhé a moc mě nebavilo koukat na to stejné celý díl. Další výtku mám k samotným soutěžím. Většina úkolů byla týmová, kde se někdo mohl "vézt" a naopak někteří silní hráči mohli ostrouhat. Hledá se nejlepší individuální konstituce, ale zároveň je spousta výzev o náhodě/týmovém snažení. Byl bych radši, kdyby byly soutěže více individuální, jako například hned první visení ve vzduchu. Například by se mi líbilo, kdyby soutěžící dělali několik úkolů se zaměřením na různé oblasti (síla, výdrž, rychlost - jako v semifinále) a dostávali za to body. Postupně by pak vždycky část vypadala a úkoly by byly obtížnější až do samého finále. Bylo by to férovější, skutečně by se hledala nejlepší celková konstituce a zbytečně by nevypadli nadějní soutěžící. ()

Sharlis

Taky reallife squid game. Bolo by to ovela lepsie keby to nebolo tak... korejske. Inak napad je super, hry su tiez dobre. Dufam, ze na tom popracuju a zrobia este jednu seriu, idealne uz medzinarodnu so sutaziacimi aj mimo koreu. Najviac ma pobavilo tahanie lode, to bola uplne super vec. Velke plus aj to, ze vacsinou sa sutazilo v tymoch, ktore sa pickovali/alebo ta nikto nepickol, az uplny endgame bol kazdy za seba. ()

Bezejmený

Je pravda, že střih je poněkud chaotický a celkově se hrozně opakuje, napíná apod. Ale klobouk dolů před soutěžícími, co dokáží. Na Ninja Warrior to nemá, ale je to fajn. ()

lopja

Zaujimave silove sutaze vysportovanych hlavne sportovcov. Zaujimave sutaze. Pekna reality show spojena so sutazov. Cakal som kto vyhra ake budu dalsie sutaze. Celko dobre spravene, doporucujem pozriet. ()

Rudolf.Benes

Hra na oliheň ovšem v reálu.Nadlidi pro lidi.Místní bohové a bohyně hození do obrovského proteinového mixéru z jehož filtru vypadne typický Netflixový konzument s vyvaleným pupkem,tedy ..Já....!! Korejci se umí bavit o tom žádná a tady mě to opět baví.Sice nevím kdo je kdo,jestli Kemr Ir Sen nebo Park Suk Unda je ženská nebo borec,ale to se doladí.Svět se multikulturalizuje a my musíme s ním.Jak řekl klasik přizpůsob se nebo zdechni. Vážně,tak k věci.Skvělá postprodukce,to je mazec, nejmíň stovka kamer zajišťující i ty nejvíc nemožné úhly pohledu a to i šikmé.(je vidět že tam sou prachy).Žádný upocený moderátor tlachající vůdcovsky o žrádle nebo penězích,s umaštenou hubou od krevet, prostě nic .. buď vyhraješ nebo mazej.Výtečně to odsejpá a skvěle se to dávkuje. Trošku se jen  bojím že to bude za chvíli  i u nás (nedej bože na Slovensku) v rukou dementní produkce a režie s nudným moderátorem, které s prvním trefeným kroužkem z metrů na kolík, spustí mnoha měsíční šílenství teenagerů a jejích babiček. Korejcům fandím a těm jižním obzvlášť. 9/10 ()

Tr0nic

Keby dali komplexnejšie súťaže a nepoužívali tie otravné strihy, kde každú scénu ukážu aj päťkrát , dalo sa to dotiahnuť do dokonalosti. ()

KuceraJohny

Jsem rád, že jsem nehodnotil pořad po prvních pár dílech, protože to by tu bylo jinak o poznání horší hodnocení. Sám se divím, že jsem to dokoukal až do konce, ale závěr skutečně stojí za to. První dvě možná tři epizody jsou skoro až nesnesitelné, kvůli neustálému opakování všech momentů a hlavně výkříků wow. Opravdu taky není potřeba představit v úvodu všech 100 soutěžících a klidně třikrát vidět jak přijdou do místnosti. Stejně půlka z nich vypadne hned v prvním úkolu, takže se jedná o hrozně zbytečné natahování. Potom co, však skončil nultý a první úkol, tak se hra začínala pomalu přetáčet na lepší stranu. Už se vyřadil dostatečný počet lidí aby divák mohl začít mít oblíbence. Předposlední a poslední kolo už bylo vyloženě obdivuhodné. Normálně bych dal za špatný formát, ale s dobrou myšlenkou hvězdičky tři, ale když jsem viděl co soutěžící předváděli v závěru, žasnul jsem. Tudíž můj obdiv patří všem, dá se říct, že jsem se i bavil a tak si tento pořad, u kterého budete na začátku trpět, vysloužil 4 hvězdičky. ()

BlackThorne

Zajímavý koncept soutěže a až na otravné opakovačky, velmi dobře zpracované. Tématu soutěže by asi víc seděl trochu vědečtější přístup, kdy by soutěže byly vymyšleny tak, aby prověřili každý aspekt tělesné kondice a dělali je všichni soutěžící, dle kritérií by jim byly přidělovány body a člověk, který by měl na konci nejvíce bodů by byl vyhlášen za člověka s nejlepší kondicí a formou. Takhle můžeme pořád polemizovat nad týmovými soutěžemi a taktizování při výběru oponenta atd. Samozřejmě by to pro spoustu diváků bylo ale méně atraktivní. Soutěž jsem si užil. Na začátku mě chytla a až do konce nepustila - 4* ()