Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace... (oficiálny text distribútora)

Gagner

Vizuálně krásný film, mému srdci velmi blízký, který má jasný vzkaz. Uvědomme si krásu života a prožijme ho na plno, užívejme si ty chvíle. Robin Williams hrál neuvěřitelně skvěle a jen potvrdil místečko mezi mými oblíbenci. Jediné co mi s odstupem času vadí, tak ten velký doják na konci.. ()

Hepy13

No to mě se vždycky zdaj samý blbosti. To bude asi tim že nemám za manželku malířku, že jsem neumřel, a že nejsem Robin Williams :-) ()

Mat21

Smrtí vše končí? Ba naopak, smrtí vše teprve začíná. Co člověk opravdu nalezne na konci tunelu, o tom nám vypráví film Jak přicházejí sny. Již velmi dlouho jsem neměl možnost shlédnout tak dojemný, duchaplný a citově založený snímek. Hlavní představitelé, Chris a Annie jsou důkazem nehynoucí lásky nekončící ani smrtí. Tomu však předchází trafická autonehoda jejich dvou dětí a o 4 roky později stejně neblahý osud potkává i Chrise. Citově založená Annie nedokáže unést tíhu svého osudu a volí sebevraždu. Zatímco Chris nás svým objevováním tajů a nikdy nekončících možností nebeského blaha přesvědčuje, že zemřít nemusí být až tak špatné, sebevrahům není dovoleno otevřít nebeskou bránu a končí v pekle. Co je schopen Chris obětovat pro svoji lásku, aby ji mohl opět spatřit? Velmi barvitý, inspirativně fantaskní svět mě přímo nadchnul...již jen zbývá zamáčknout poslední slzu. ║25.2.2009║ ()

Brasi

Patos mířící na schůzku s patosem skrze renoirovsky dokonalý, přesto však v zásadě plytký svět, kde na něj na každém druhém rohu číhá klišé připravené mu cestu jakkoliv znepříjemnit. Film, který by díky svému vizuálnímu zpracování zasloužil diváka v emocionální krizi, aby lahodil jeho zraku, a u něhož by snad dokázal rozbrnkat ty struny, na které se po celou dobu snaží hrát. PS: Rodinnou reklamu na United Colours Of Benetton (která přirozeně ničemu nevadí, avšak působí minimálně podivně) jsem doopravdy nepochopil. ()

Saur.us

Oku lahodící a duši zničující fantasy s peklem, jaké jsem nikde neviděl. Na můj vkus ale zbytečně moc ubrečené a sentimentální. ()

Dara07

Už je to spoustu let, ale pořád ho mám v hlavě. Hleděla jsem bez dechu a strnule, je to nádhera. Přiznám se, že slzy se nedostavily, ale objímala jsem celou dobu polštář a sem tam jsem se jen tak vnitřně usmála, protože ono to vlastně ve své podstatě všechno dopadne hrozně dobře. ()

Matli

Na tento film se měl Robin Williams podívat znova před tím, než spáchal sebevraždu a třeba by se nad sebou zamyslel. Moc hezky probraná otázka života a smrti a posmrti a ty efekty jsou hodně dobrý, možná i jedinečný a na 98 rok se nedivím, že dostaly oscara. Blu-ray kvalita se vyplatí. Ale, že by mi ukápla slza, to zase ne. 68% ()

Bozvav

Velmi výrazný emociální zážitek. Skvělý Williams i ostatní. Herecký koncert, zajímavý vizuál (byť peklo mohlo být propracovanější, na stranu druhou, kdo z nás ho viděl a může nám o tom vyprávět), příjemná hudba. Není to film pro každého, místy se poněkud vleče, emoce nejsou vygradované, mnohdy jen tak plynou a přesto velmi dobře vypovídá o životních ztrátách a cestě, kterou je nutné urazit, aby se člověk mohl najít a pochopit. Mně osobně se to velmi líbilo a dávám 90%. ()

Joll

Vizuálně dokonale ztvárněné jak nebe tak peklo.Velmi pěkný a silný příběh, který ani na poněkolikátý neomrzí. ()

Gahan

Úchvatné! From start till the end. A mimochodom práve to prepojenie začiatku a konca bolo obzvlášť nápadité a zarezonovalo. Celý film bol veľmi originálny, emotívny, farebný. Idea a zobrazenie osobného pekla a spôsobu, akým človeka z neho vytrhnúť, boli nádherné. Dobrý komentár: 2Pac. ()

Ippolito

První polovina filmu byla naprosto úděsná, a kdyby nebylo té neobyčejně výrazné obrazové složky, asi by mě to nechutné hraní na city od dalšího sledování hned odradilo. Postupně ale přeslazených scén a trapných pseudofilozofujících dialogů ubývá a do popředí vystupuje příběh. Wiiliams prochází (téměř jako Dante :-D) peklem a prostřednictvím retrospektiv se zde dozvídáme i o jeho minulém životě. Tady už to začíná být celkem zajímavé, ale netrvá dlouho a povrchní cancy o životě a smrti jsou tu znovu a ještě ve větším množství než prve, v závěru se pak kumulují bonbónky, lízátka a jiné cukrkandly, až je z toho člověku blivno. Zkrátka další z množství filmů, ve kterých dominuje forma (*****), zatímco obsah (**) tak trochu pokulhává... ()