Kráter

Kráter je dobrodružný príbeh mladého Caleba Channinga, ktorý vyrastal v mesačnej banskej kolónii a po smrti svojho otca sa má presťahovať na idylickú, no vzdialenú planétu. Ešte predtým však splní jeho posledné želanie a spolu s troma najlepšími priateľmi, Dylanom, Borneym a Marcusom, ako aj s Addison, ktorá práve prišla zo Zeme, ukradnú rover a vydajú sa na svoje posledné dobrodružstvo - preskúmať tajomný kráter. (Disney+)

Sefko

Povedal by som to asi takto. Ak podľa traileru a promo kecov očakávate niečo v štýle Stoj pri mne ci The Goonies sklamanie vás neminie. Hlavne v prvej neskutočne natiahnutej a nudnej polovici. Čím však dej plynie a zahusťuje sa tak sa to trocha zlepši. Hlavne ten koniec mi neskutočne pripomínal Interstellar. A to je tiež možno problém prečo ten film tak ťažko drží pokope. Spojenie coming of age príbehu v štýle Stoj pri mne a a sci-fi ako Interstellar je asi len trocha moc. A hlavne určenie pre koho ten film vlastne je. Na deti je to príliš depresívne a pre dospelého predvídateľne a nudne. ()

ArgeeMan

Pro děcka a náctiletý? Určitě hodně v pohodě a řekli by vám, že se jim to neskutečně líbilo. Pro lidi mezi 20ti a 60ti? Šíleně průměrná kravina. Ty prachy se mohly využít o mnoho lépe. Protože tři hvězdy dávám hl. za VFX zpracování. ()

goauld

Opět se evidentně vygeneroval snímek, aby byla naplněná kvota genderové vyváženosti a rasové rozmanitosti. Co bychom od amíků jiného čekali, že ;-) Jinak jsem postrádal alespon jednoho gaye ;-) ()

Oup

Film neplánujem sledovať, ale nedalo mi sa nevyjadriť k tomu, že polka miestnych komentárov je rasizmus zmiešaný s homofobiou. Ako spoločnosť slepo sledujúc demagógov sme na pokraji krachu etiky. Je mi smutno, že takéto indivíduá majú možnosť sa vyjadrovať verejne, kde ľudia hľadajú nejaký relevantný názor, aby si mohli urobiť záver v otázke sledovania daného diela. Edit-tak som si to pozrel a nerozumiem tomu hejtu. Pekný film, aj ukončenie bolo zaujímavé. ()

cenitel

Opět další vyvážená partička: bílýho, černýho, žlutýho a holka, aby to opět dodrželi normy a bylo to v harmonii. Jednoduchý projekt s levným scénářem. Toto mohou nastat děti max. do 12let, těm se to bude líbit. Když pominu všechny nesmysly kolem, je to dětská uvolňovačka na pohodu. Děti umí řídit rover? Tady lidi neumí řídit auto ani ve 30ceti🤣 viz. zipovani a přednosti. Max. na 2 hvězdy. Ve výsledku ztráta času. Disney mě překvapuje, co už musí točit za blbosti. Za koncovku musím lehce pochválit, problém, že je to extrémně nedotažený a nevymyšlený. ()

Hansolo35

Pochybuju, že by se u toho nějaké dítě bavilo. Obvyklá multikulti směska tvoří partu. Bohužel je jeden každý z nich děsně nudný. Není mezi nimi žádná chemie. Pořád melou úplný hovna jako ze Star Treku. Příběh tu téměř neexistuje, jen se řeší děsně "dojemný" story každé z postav. Nikdo nestojí o lítost a tak vykládá ty svoje srdceryvný historky na potkání. Mezi tím si "užívají". Vypouští jen ze srandy kyslík z tlakových lahví, ničí zařízení základny a podobně. Tvůrci se navíc nezatěžovali nízkou gravitací. Jen venku je trochu snížená, jinde se prochází jako na Zemi. Je to taková slátanina jen za účelem multikulti výuky. Jako většina nových filmů. Jen konec s vyprávěním stárnoucího kamaráda na Měsíci mě překvapivě trochu dojal. ()

patto

ach Jo tieto tu hodnotenia... Ostatní to odpisu ako brak keď pozrú na 43% pritom to vôbec tak zlé nebolo. Jednoduchší pekný príbeh, o sile kamarátstva, prvé lásky a malo to zaujímavé rozuzlenie ktoré sa rátalo aj mne ako dospelému. Deti 10-15r podľa mňa pozrú radi a aj im to možno niečo dá (rozhodne 100x viac jak SpongeBob v kalhotách (seriál) (1999)SpongeBob v kalhotách (seriál) (1999) a pod) . Za mňa z celkového pohľadu rodiny 71% ()