Bývalý reportér z prostředí zločinu, Raymond St. Ives má elegantní styl, slabost pro hazardní hry a nedokončený roman v psacím stroji. Když se však zkříží kroky zločinci Oliveru Procanu, přibude mu problém. Nedokončená novela představuje nově zpracovaný žánr klasických napínavých filmů s tajemnou zápletkou, takových jako byl např. snímek Maltézský sokol. Kromě Charlese Bronsona si ve filmu zahráli Jacqueline Bisset jako moderní femme fatale a skvělý John Houseman v roli ďábelského Procanea. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Od čeho máte ty popáleniny? Ujel mi výtah, tak jsem sjel dolů po kabelu! Mno spíš slabší Bronsonovka vzešlá z další spolupráce s režisérem Thompsonem. Na vině je především trochu zbytečně překombinovaný děj, ani to není ve finále tak zajímavé jak se to tváří, ani herci nevypadají, že si to kdo ví jak užili. Snad aspoň Bronson se sem tam objeví v nějaké té akci nebo aspoň hodí do placu výživnou hlášku, tak na ten slabší průměr to nakonec bude, ale neznalým bych asi z Charlesem doporučil jiné kousky.50% ()

Belmondicek

"Vyhazujete mě?...Žádný myslící chlap by vás nevyhodil!" Nebyl by to Charles Bronson, aby se kolem něj nezačaly vršit mrtvoly. Režisér J. Lee Thompson natočil zajímavý noir thriller, který sice nemá příliš akce, ale má nezbytné napětí, dobrý scénář, vypiplané dialogy, nečekané záporáky a překvapivý zvrat na konci. Vedle charismatického a nezvykle hodně ukecaného Bronsona, zaujme krásná Jacqueline Bisset a německá hvězda, často točící v Hollywoodu Maximilian Schell. V malé roličce grázlíka, co ho hodí do výtahu, se mihl začínající Jeff Goldblum. "Nelíbím se vám?...Nemám rád otázky! Pokud se vás týká, jste hezká, ale máte naprosto zdrcující pohled!" ()

honajz

Na rok svého vzniku dost slušný krimi thriller, který v úvodní části výborně šlape (vybroušené dialogy, dokonale zvládnuté prostředí, napětí), v prostřední však zadrhne, přičemž konec je již takový skoro očekávaný. Zde už se zaskvěje jen hláška: „Je odpoledne!“, ale dala se čekat i ta. Škoda, že nebyly rozvinuty více okolnosti St. Ivesova psaní a znalostí, vším totiž proplouvá naprosto ležérně, ale chvílemi by mne zajímalo, zda si jen natolik věří, nebo je jen tak naivní. Více nám mohl být představen i hlavní podvodník, takhle z toho mám pocit jen nahozeného tématu, a ne postavy s dlouhou minulostí. Celkově však příběh pobaví, vleče se jen chvílemi, a patří spíše k tomu lepšímu v tomto žánru. ()

majo25

Nejedná sa o dobrodružný film, ale o krimi s pár trilerovými prvkami a zaujímavým obsadením - už postarším Bronsonom a krásnou Bissetovou. Zaujímavé sú aj drobné skorozačínajúce roličky Englunda a Goldbluma. Večne drsný Bronson je určite ťahákom, hoc sa na detektívne založeného spisovateľa príliš nehodí. Príbeh má trochu kostrbatú linku v závere s očakávanou pointou a pár odľahčených vsuviek, ale aj slušnú atmosféru, vďaka ktorej si dokáže držať pozornosť. ()

noriaki

Na to že je to asi měl být sedmdesátkový neo-noir s Bronsonem a Jacqueline Bisset ve svých nejlepších letech hrající femme fatale, tak je to docela slabé. Leckdo by čekal temný thriller, ale tyto naděje hned z kraje pohřbil naivní děj jímž byl divák proveden za ručičku. Nepravděpodobné postavy a navíc scény zločinů bez jakékoliv chuti a nebo osobitosti pak překlopily film do odlehčeného dobrodružného příběhu, jenž si na atmosférickou kriminálku jenom hraje. Napětí nechybí a některé momenty nabídly i trochu těch emocí, ale to je bohužel všechno. ()

• DVD obsahuje aj dokumentárny film o filme s názvom Bronson: St. Ives (1976). (m.a.t.o.)
  • Cameo úlohu vo filme si zahral aj Jeff Goldblum, ktorý dva roky predtým debutoval v inom Bronsonovom projekte - Prianie smrti (1974). (m.a.t.o.)