Prodej už několik měsíců klesá. Pokud nebude mít Ricky (Jeff Goldblum) co nejrychleji hromadu nových nápadů, nový majitel TVshoppingové stanice ho bez milosti vyhodí. A navíc si s sebou přivedl tu malou nafoukanou kočičku Kate (Kelly Preston), která do všeho strká nos a myslí si, že na univerzitě sežrala všechnu moudrost světa. Při společné cestě na obchodní schůzku se Ricky a Kate náhodně seznámí s podivínem, který si říká G (Eddie Murphy) a oděn pouze v lehký úbor, putuje krajinou, veden svým duchovním posláním. Ricky poutníka nechtěně málem srazí a poté, co za něj zaplatí lékařské ošetření si ho dokonce nastěhuje do svého luxusního domu. Ne že by měl Ricky tak dobré srdce, prostě se snažil udělat dojem na krásnou šéfovu oblíbenkyni Kate. G je od rána do večera v pohodě. Je jakýmsi duchovním guru, vyznávajícím filozofii pozitivní energie a nekonečné dobroty. Umí hypnotizovat, umí poutavě vyprávět, umí lidem vrátit radost ze života, umí... v Rickyho hlavě se zrodí ďábelský plán. Protože nemá co ztratit, udělá z G prodavače ve "svém" skomírajícím teleshoppingu. I když to nejprve vypadá na dokonalou katastrofu a destrukci studia, diváci nakonec šílí nadšením a prodej poprvé po mnoha měsících prudce vzroste. Z G se stane televizní hvězda, která může Rickymu zajistit bohatství a úspěšnou kariéru. Jak dlouho ovšem dokáže duchovní guru prodávat televizní cetky? Tak dlouho, dokud se sobecký Ricky nezmění a nenajde sám sebe. A pochopitelně také lásku krásné Kate. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Eddie Murphy tímto snímkem krapet vsadil na vážnější notu oplývající citáty a životní moudra i když se stále jedná svým způsobem o komedii. O jeho typický rozjařený úsměv a veselou náturu ani tedy nepřijdeme, takže je to stále komický Eddie Murphy jak ho známe. Jenomže to je asi tak všechno. Eddie si střihl jakéhosi poutníka putujícího světem, právě rozdávající úsměvy a moudra. Humorných situací je více než dost, ale přijde na to, komu to přijde vtipné. Jeff Goldblum si zahrál majitele televizní shoppingové stanice, který funguje jako Eddiho přihrávač. V podstatě dělá to samé, co v českém filmu dělal Jaroslav Marvan Vlastu Burianovi. Ne vždy to však funguje. Přesněji řečeno, Jeff Goldblum působí spíše nudným dojmem. Eddie se snaží seč může, ale marná sláva. Ucelenému dojmu chybí patřičná šťáva. Těžko tak říct, jestli divák vůbec pozná, že se v podstatě jedná o kritiku amerického konzumu. A co si budeme povídat, který se týká i nás. Pomáhá tomu především kontrast odlišných postojů k životu, na které Eddie ve své roli upozorňuje. Za pokus to však stálo. Snímek sice lecjakou peckou není, ale za zhlédnutí stojí. Už kvůli svému postoji k danému životu ovládající zmíněný konzum. Ona myšlenka stojí za zamyšlení. ()

BačaXXX

Díval jsem se na tento film v autobuse, posilnen 3 lahvemi vina.Nekterym scenam jsem se smal, ale jako jediny v tom autobuse:)Byla to hrozna ptakovina. ()

GodKnows

Neviem prečo ale mne sa ten film jednoducho páčil. Murphy je super a aj ostatní sú v pohode. Kritika konzumnej spoločnosti síce nedotiahnutá do konca ale aj tak si ten film pozriem rád aj ďalší krát. 3* (70%) ()

RajAthen

Jakkoli je ten film prvoplánový, tak nějak si na nic nehraje a docela dobře se na něj kouká. Skutečně vtipných momentl zde moc nenajdete, ale povětšinou jsem se tak nějak pousmíval, což je více, než lze od řadové komedie kolikráte čekat. Navic G má fakticky pravdu, je navíc vtipné, jak jeho poselství kroti komerci a pro hodnoty, končí opět správně po americku komerčně. Už musím jít, jdu obejmout trávník před domem... ()

PedroPo

Kdo pak asi Eddiemu doporučuje scénáře? Že by někde tady započal strmý kariérní pád Eddie Murphyho? Svatý muž není úplný s*it a Jeff Goldblum taky není úplně marný, jen dohromady je to zábava na nedělní dopolední vysílání v televizi. Nic víc. Ale jako studijní materiál, který má vysvětlit teleshopping je to výborné :) ()

josieaddms

Úplně průměrná romantická komedie, s velmi milými záměry. Plus filmu je vtipný Murphy, a pohledný Goldblum. Žel jinak by to mohlo být napěchované vtipy, ale příliš není. Chybí nějaká nadsázka, drzost, něco co dělá z průměrných filmů nezapomenutelné snímky. Tohle bylo jen takové hihi, troška zábavy, malinko pokus o zápletku, a náhle zjistíte že je konec filmu. Já celkem proti tomuto snímku nic nemám, protože když má člověk špatné období, a cítí se z různých důvodů na nic, tak potom právě takovéhle filmy jsou docela příjemnou spásou. Takže vždycky záleží na účelu. Navíc já nemám žádný problém s Murphym, ani jeho herectvím, takže jsem to nemusela nijak srovnávat, a jenom jsem se prostě dívala. Bez toho abych se musela rozčilovat na zlé názory nebo podobné věci. Někdy se člověk potřebuje prostě jenom tak dívat... ()

Ogrb

Když máte rádi Murphyho a Goldbluma (což já jo) a přidusíte krapet vkus (což já udělal), dá se na Svatýho chlapa docela v pohodě dívat. Ale komedii století od toho fakt nechtějte! 5/10 ()

subic

Tajemný pan G. Potkali ho, jak šel po silnici. Pak se na chvíli vložil do telemarketingu. A nakonec šel zase dál... Ale nepřišel jsem na to, co tím chtěl vlastně básník říci. ()

Marg odpad!

První hodinu jsem čekal, že se to nějak šikovně vyvine. Druhou hodinu jsem se toho ale nedočkal a jen jsem se nudil. Postavy jsou klišovitě nezajímavé a nezachránil to ani kukuč Eddiho Murphyho. Jediné pozitivní na filmu je jeho plakát, ten je moc povedený. ()

BlackAngels

Filmek má pro mě opravdu velkou hloubku a myšlenku. Už jen příběh který vypráví 'G' o mořských hvězdicích se stal příběhem, který hodně často používám, prožívám a vyprávím ve svém životě. Myslím si, že film by si zasloužil daleko lepší hodnocení, ale to by musel být natočenej trochu jiným stylem. Takhle je to jen přihlouplá komedie s hoooooodně skrytou ale o to víc úžasnou myšlenkou. Troufnu si říct, že kdo hledá komedii tak tady se nepobaví a naopak kdo hledá drama... ten ho taky nenajde. Tohle dílo se musí brát s určitou nadsázkou a nadhledem a asi bez očekávání čehokoliv. Pak budete nadšeni stejně jako já. ()