Daveova banka

Podle skutečného příběhu Davea Fishwicka, muže z dělnické třídy, který se stal milionářem a bojoval za založení komunitní banky v Burnley. (HBO Max)

Jemes

žádné extra herecké výkony, ale přeci jen u těchto filmů jde o nějaké to poselství, to bylo splněno a když vám k tomu ještě pouští často dobrou hudbu, tak si ten film užijete. ()

Necrotongue

Dlouho jsem váhal mezi dvěma a třemi kousky, a protože mám dnes vcelku dobrou náladu, rozhodl jsem se nakonec být trochu štědrý. Snímek se mi nezdál být ničím výjimečný, byl divácky poměrně nenáročný, a přestože chápu a plně podporuji argumenty, které tu zazněly proti bankovním korporacím, už se mi dost zajídá to všudypřítomné levičáctví. A to rozhodně nejsem žádný pracháč. Netuším, kde se v Británii přesně nachází město Burnley, ale svět jako takový o něm zjevně věděl a ví vzhledem ke skladbě místního obyvatelstva. Myslím, že bych si mnohem víc užil film, který by neobsahoval všechny ty naroubované větve a který by se raději věnoval skutečným událostem, protože mám pocit, že je David Fishwick dostatečně zajímavým člověkem i bez okolo bující romantiky a všech těch vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Britové tento typ snímků točí (pro mě) jaksi zvláštně. Přijdou se zajímavým příběhem, vtáhnou mě do děje, a pak mě otráví neustálým přísunem všemožných zbytečností. Třeba tady bylo na můj vkus přílišné množství karaoke a u křepčení a proslovu před Hluchým Leopardem jsem už cítil nefalšované znechucení. No, ale na jedno podívání to šlo, navíc jsem se seznámil se zajímavým člověkem. / Poučení: Pokud u tebe přenocuje právník, nenech ho ráno odejít dřív, než provedeš kompletní inventuru. ()

Arsenal83

O Burnley som vedel len to, že sa prezentuje hnusným futbalom a má tam nejaké tie priemyselné smogy, ale že typicky plešatý Anglosas sa dokáže z predavača dostať k miliónom a ešte to prezentovať, že charita, to je docela skvelý výkon. Zábava, ale len pokiaľ nezistíte, že to celé nie je až tak pravda. Tak ako so vsunutou agitkou o nafúkaných pravicových belochoch. ()

• Postava Hugha (Joel Fry) v skutočnosti neexistuje. Bol vytvorený na to, aby publikum spoznalo Davea (Rory Kinnear) a sledovalo jeho cestu z pohľadu outsidera. (Arsenal83)
  • U soudu má soudce kladívko. Ta se u britských soudů nepoužívají. (Johnny.ARN)
  • Příběh se odehrává v roce 2011, ale Mercedes, který řídí Hugh (Joel Fry), má poznávací značku z roku 2016. (Johnny.ARN)