Parta mladých lidí natáčí film ve vypůjčeném venkovském domě. Půvabná Kyra kreslí do skicáře tváře svých přátel a do mysli se ji tiše vkrádá záhadná postava. Všichni vědí o jejich šílených nočních můrách. Znají její temné obrázky, plné násilí a krve. Ale ještě nikdy nepotkali muže z Kiriiných nočních snů. Teď tu šanci dostali... jeden po druhém. Kruh zvráceného násilí a sadistického zabíjení se uzavírá. Stejně jako se uzavřel dům, z něhož není úniku. (oficiálny text distribútora)

AngiS

To jsem si takhle jednou večer pustila nepopsaný dvd. Už to nikdy víc neudělám. Proboha, to byla taková blbost, že ani nedokážu říct proč, nedokážu si ani odpovědět, proč jsem u toho vydržela sedět až do konce. Jednu hvězdičku si to zaslouží jen za ten konec. ()

DAVID.LOPAN

5 mladých lidí je vybráno, aby se zůčastnilo pokusu, při kterém budou celý víkend sledováni kamerami v domě a bude zaznamenáváno jejich chování. Po první vraždě se však dům uzavře a není z něj úniku. Zní to sice jako zaběhnuté klišé, ale zvláštní hudba, zajímavá pointa a neméně zajímavý konec, z toho dělají docela dobrý horor. Jistě je to laciné jak fóry o politicích, ale přesto to má něco do sebe.75% ()

Pořez

Celkem překvapivý konec poměrně hezky okořenil jinak podprůměrný film. V těchto filmech se dá celkem předpokládat, že někdo zemře, respektive je zabit. Dokonce se téměř vyžaduje, aby smrt nebyla milosrdná, ale naopak zdlouhavá, bolestivá, krvavá... atd. Více méně tam všechno, niméně více nápaditosti by neuškodilo. Ale i tak by to asi nepomohlo :o( ()

Johny M.

Těch pár celkem brutálních scén je asi jediný pozitivum Kolobosu. Příšerní herci ztvárňující šíleně nesympatický postavy mi dokázali, že i při minimální stopáži se dá maximálně nudit... 1,5* ()

Winchester

Zlá réžia, priemerný scenár, slabé herecké výkony. To veru nie sú tie správne ingrediencie na vznik kvalitného hororu. Kolobos všetkými týmito nedostatkami oplýva, napriek tomu som však z neho bol takmer až nadšený. Tvorcom sa totiž miestami podarilo vytvoriť skutočne temnú, bezútešnú atmosféru, ktorá mi v spojení s výbornou hudbou (a hlavne absolútne fantastickým hlavným hudobným motívom) občas evokovala slávneho Barkerovho Hellraisera. Kolobos samozrejme kope nižšiu ligu, no je jedným z filmov, ktoré napriek mnohým nedokonalostiam, jednoducho majú niečo do seba, a niektoré scény z pamäti ešte dlho nevymažem. ()

Magoor

Pro mě srdcová záležitost. I když vlastně ne srdcová záležitost, ale film, který má pro mě velmi zvláštní význam. Takhle bych to asi vyjádřil nejlépe. ()

petrik11 odpad!

Myslím, že aj herci s downovým syndrómom by to zahrali lepšie. Dej stupídny, masky si asi herci robili sami. Utrpenie to dopozerať. ()

Cechyno4

Koukatelný slasher, který ovšem spadá do podprůměru. I proto, že vypadá příliš televizně. To už zde bylo také jednou napsáno. ()

spawnxp

Možná to má půvab pro "sebepoškozovače", já tam nic nenašel. A provedení? Laserový čidla v kuchyni, prapodivný pasti ve zdech, lidi co se chovaj jak dementi? Snad ty finálně naaranžovaný "artefakty"... a konec, kterej mě, přiznávám, překvapil, protože jsem vůbec žádnou pointu nečekal. ()

xander

Je to malý, amattérsky ale celkom vydarený horor. Tvorcovia vedia že ich snímok je len malý horor a vo filme si robia srandu z béčkových hororov ( teda aj z vlastného filmu ). Iak je to ale celkom vážny a celkom napínavý film a kamera vôbec neodvracia decentne zrak. Myslím si že tento snímok splnik svoju úlohu a vôbec nechce vypadať ako niečo viac než nenáročná zábava, čo pri niektorých béčkach býva zvykom. A to je sympatické ako aj 3 hviezdičky. ()

Smartynko

Tento horor som videl veľmi dávno na bývalej TV GLOBAL (dnes JOJ). Dávali ho tam dvakrát, jeden deň v premiére a druhý deň v repríze. Páčil sa mi natoľko, že som si ho aj dvakrát pozrel. Dnes som ho zhliadol znova (tentokrát v anglickom znení s titulkami) a musím povedať, že tie roky tomu filmu vôbec neublížili. Naozaj skvelý hororový kúsok. Jeden z tých, ktoré naozaj majú niečo do seba a ten koniec, ktorý som si už ani nepamätal, ma dnes znova prekvapil. PS: Veľmi sa čudujem, že toto má hodnotenie 55% a filmy ako SAW a Hory Mají Oči majú viac. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale sú to totálne sračky a to hodnotenie je fakt nespravodlivé. Raz darmo - spoločnosť je konzumná, zožerie všetko čo sa leskne a blyští. Mimochodom keby ste to niekto mali nahraté aspoň na VHS v českom dabingu tak ma prosím kontaktujte. Už roky to zháňam s dabingom. ()

sanjozko

jeden z najlepsich psychohororov ake som videl, takto ma totiz vypadat poriadny psychac, cely film som bol riadne zasraty a v noci sa mi snivali zle sny, nic ine ako 5* odo mna si nezasluzi ()

Figuto

Kdysi jsem ho viděl v televizi a utkvěl mi v paměti. Napodruhé už to není tak intenzivní zážitek, ale první dojem stál za to. ()