Jeff Powers (L.D. Phillips) je drsnej polda z LA a grázly nemá rád, což jim dává patřičně najevo. Po poslední akci už inspekci dojde s jeho metodami definitivně trpělivost. Ze šlamastyky ho vyseká až dávný parťák Dan Vaughn (S. Glenn) a nabídne mu členství v tajné policejní jednotce S.I.S. Nekorektní zacházení se zločinci je zde naopak povinností a Powers nadšeně přijímá. Z nového angažmá však není nadšená jeho přítelkyně Kelly (Chelsea Field), novinářka pasoucí po policejních aférách, jež tuší něco nekalého. (J.Connor)

SeBig

Lou Diamond v týmu tajnejch fízlů co vědí, kde se co šustne, dřív než se pachatel vůbec narodí a naplánuje to. Zvrat nastává, když dlouhovlasý máničce Louovi aka Jeffovi Powersovi se přestavá líbit přístup tajnejch fízlů, který se zkrátka s ničím neserou a odprasknou každýho hajzla, kterej pokouší jejich trpělivost.. asi bych si taky zastřílel. Začátek vypadá docela nabitě, ale otočí se to v bezduchou sračku, kde se plácá pátý přes devátý a furt se tam akorát mezi sebou dohadujou, co je správný a co ne jak v nějaký zasraný reality show. ()

dyfur

..........režisér filmu natočil Komando...neuveriteľné....tak hlboko padnúť......v rokoch 80-tych v čase socializmu v ČSSR by možno bolo pozerateľné-teraz ...ako rudiment doby. Jedna hviezda len za to trápne, naivné prevedenie - pozrieť si = návrat v čase....PS: ak už ste v komande smrti - zanechajte tie pseudofilozofické úvahy a moralitky - vzbudzujú smiech a ukazujú na scenáristickú impotenciu. ()

Anderton

Veľmi často sa mi potvrdzuje, že čím nenej toho o filme viem, tým je záživnejšie ho sledovať. V prípade Extreme justice ma prekvapila nečakaná brutalita a relatívne filozofické otázky, ktoré z tohto prístupu vyplynuli. Nie je to žiadne umenie, ale je fajn vidieť občas film, v ktorom sa tvorcovia netrápia politickou korektnosťou a ktorým si koledujú o žaloby zo strany v tomto prípade polície, ktorá sa môže cítiť dotknutá. Asi trochu nadhodnocujem, ale videl som to neskoro v noci a dosť ma to prebralo. ()

J.Connor

Tak dva filmy od Marka Lestera v jednom týdnu, a to každý z jiného pólu. Napřed první zásadnější počin Class of 1984 a teď v podstatě jeho poslední důležitější, než sklouzl někam, kam si nezasloužil. Extreme justice ještě šla do kin, o následujících už bych pochyboval. Lester mi znovu dokázal, že své řemeslo kdysi ovládal dokonale. Nepopírá / m, že je béčkař, ale dovedl se vyvarovat mnoha tupostí, jeho filmy odsýpají, pobaví, dokáží nabídnout charismatické postavy a hlavně neurazí. Extreme justice samozřejmě nedosahuje kvalit mnou zbožňovaného Zúčtování v Malém Tokiu či gigantického Komanda, ale pořád jde o velmi dobrou kriminálku, jež nabízí solidního Glenna a Phillipse, profláklé xichty jako Kotto či Lauter či několik obstojných honiček a přestřelek. Bohužel však také nenabídne nic, proč bychom si tenhle film měli pamatovat. (snad až na hlášku: "Seš mi tak ukradenej, že kdyby ti hořelo v hubě, tak se ti tam ani nevychčiju" :D ). Mimochodem jsem byl také od Lestera zvyklý na velmi kvalitní hudební doprovod (1984, Showdown, Commando), zde se ho nedostává. ()

choze

Tak tohle bolelo. Bolelo sledovat jakože drsnou a bezskrupulózní trestnou jednotku, jejíž KAŽDÁ akce je poznamenaná nebetyčným amatérismem. Ono když nastoupí jeden hrdina proti stovce záporáků (jako v Lesterově opusu magnum KOMANDO) je to zábavný nesmysl, ale když nastoupí šest "hrdinů" na jednoho záporáka, kterého předtím týdny studovali, a než ho rozestřílí na sračky, tak on stihne jednoho z nich postřelit, to je k pláči. A ještě vám budou klidně tvrdit, že jdou jen po velkých rybách, i když tím záporákem byl maník vybírající večerky. Jednu hvězdičku za sympaťáky Phillipse a Glenna, kteří to spolu s pár zajímavými okamžiky (Glenn jako anděl smrti v bance, přihlížení znásilnění) drží nad vodou. ()