Vitajte vo svete, kde sa u všetkých ľudí, čo majú viac ako 18 rokov, vyvinie superschopnosť. U všetkých okrem dvadsaťpäťročnej Jen, ktorá stále na svoju schopnosť čaká. Bez nej má pocit, že sa na ňu zabudlo. Jej neistotám nepomáha jej frustrujúca robota a ani občasné nezáväzné užitie si s Lukeom, lietajúcim chalanom, ktorý netúži po vážnejšom vzťahu. Našťastie má Jen svoju najlepšiu kamarátku Carrie, ktorej bezodný optimizmus zabraňuje, aby skĺzla do hlbín sebaľútosti. Bývajú v byte s dlhoročným priateľom Carrie, Kashom, a kocúrom-najdúchom, ktorého partia pomenuje po nešťastnej nehode Spermokňažník. Jen sa bezmocne zmieta vo veľkom a mätúcom svete - vyzbrojená len trochou nádeje a veľkým zúfalstvom - keď začína púť k svojej potenciálnej schopnosti. (Disney+)

Recenzie používateľa Tom10000 k tomuto seriálu (17)

Season 1 (2023) (S01)

Krátce: první série nás uvádí do příběhu Jen, mladé zrzky, jež se, na rozdíl ode všech okolo sebe, nedočkala ve svých osmnácti nadpřirozených schopností. Kamarád Kasch umí vracet pro sebe čas, nejlepší kamarádka Carrie se zase umí chovat jako médium. Jen jí, dvaceti pěeti leté holce, osud nepřeje. Nemůže si ani zajít do centra, kde by (snad) přišli na záhadu její smůly, jelikož konzultace stojí příliš peněz. A proto se propadá do depresí. Jediný, kdo ji z nich dokáže vysvobodit, je chlupatý kocour. Ten se po čase promění v muže, do nějž se pomalu, ale jistě zamiluje (...). Samozřejmě, děj je rozvinutý mnohem více. Ale tato dějová linie (ještě kromě jedné ohledně Carrie a její vášni pro dávného monarchu) mne zaujala nejvíce. Nejedná se sice o veledíla typu Zaklínač či Letopisy rodu Shannara. Seriál nedosahuje ani kvalit GEN V. Avšak, dokáže zase dosti uvolnit a pobavit. Objevuje se v něm plno nových popových písniček, neotřelých, někdy až dosti otevřených vtipů (čili 15+). Zato  zase až příliš přetahuje v určitých scénách, není problém domyslet si určité souvislosti ve chvíli, kdy mají překvapit, a kupříkladu Kash mi není dosti sympatický. Carrie je skvělá, ale zato někdy až příliš... zmatečná. Má jí být, či ne? Toť otázka. Podle mne by potřebovala alespoň dvojnásobek prostoru. A Jen se Spermíkem? Rozhodně jim fandím, avšak... Dobře, zcela otevřeně: celý seriál si hraje hru sám se sebou. Je smrsknut do oblasti dvou tří míst, a nemá větší souvislosti. A především... hrozně, ale hrozně se dějově natahuje. Proč už nemáme po třetím díle jasno o Jeniných schopnostech? Proč se nedovíme o nějakém místě, kde jsou kupříkladu určití lidé bez schopností ponižováni? Proč nemáme širší povědomí o původu schopností? A tak dále. Toto dílo se tváří (právem) jako komické, odlehčené. Ale tím se zbytečně ponáří do víru béčkových sitcomů s lehkým prvkem fantasy. Postavy řeší běžné problémy života, a tu a tam do nich zapojí i schopnosti. Ale nic víc. Řešit nějaké vážné záležitosti typu válka? An náhodou (...). 65 procent. Původně jsem chtěl dát více, ale za celou sérii nemohu. Jednotlivých dílů si cením, ale jako celku až příliš ne. Snad se v druhé sérii objeví alespoň ŠPETKA drama. ()

Ešte nie (2023) (S01E01)

1.díl. Ocitáme se ve světě, kde každý jedinec oplývá nadpřirozenou schopností. Ať už se jedná o jasnovidectví, či obyčejné plnění balonků heliem. Jen, mladá žena, jež, na rozdíl od ostatních, stále na svůj dar čeká, už nedokáže snášet neustálé ponižování od okolí. Její kamarád "na sex" si našel jinou holku, s níž měl rande, zrovna když ji pozval na oslavu. Její nevlastní sestra slaví osmnácté narozeniny, na nichž se dočká toho, čeho ona nikoliv. Navíc, dokáže zvedat těžké předměty, což už za řeč rozhodně stojí. A v práci ji opět čeká pouhé prodávání superkostýmů, ke všemu v obchodě, jenž vede šedesátiletá dáma v těle malé holky. Jediný, kdo jí je ochoten se vším pomoci, je podivný černošský kamarád a její de facto "nejka", stejně poťouchlá blondýna. Avšak, jak vlastně svoji schopnost může získat? V technologické společnosti asi ne, jelikož za průzkum se hodně platí (...). 80 procent. Dobrý začátek. ()

Magické guľky (2023) (S01E02)

2.díl. Poté, co se Jen setkala s klukem se schopnostmi vyvolávat v každém vyvrcholení pouhým dotykem, se dostává mladá dívka do dalších nepříjemných situací. Nejprve navštíví zubařku. Cokoliv společného s kontrolou zubů zrzka nesnáší, a navíc se ocitne v přítomnosti doktorky, díky níž si může s každou svojí emocí nedobrovolně poslechnout vlastní písničku. Čili hororový námět. Později se ocitne, podvlivem valia, v kufru, do nějž ji z legrace zamknuli její dva kamarádi. Bohužel, zaparkovali na špatném místě, a odtahovka je okamžitě na místě. Po zapomenutí klíčů musí přijít na místo činu Jenina nevlastní sestra, jež si, ke své radosti, vyslechne ponižující žádost o vysvobození. Následující děj nás zavede do tajemna v podobě Jenou nalezeného kocoura. Ten se už stal obětí pokusu ze strany jejího dohozeného kluka. Nyní se navíc čas od času proměňuje v člověka. Prozrazení z jeho strany přivede Jen, bohužel, pouze do smutku. Už měla svoji schopnost skoro na dosah (...). 70 procent. Stále dobré, jen už jaksi příliš tlačené. ()

Frustrujúca robota (2023) (S01E03)

(Zhlédnuto 09.03.2024). 3.díl. Jen se spolu s Carrie vydávají najít způsob, jak získat dostatek peněz, když už mladou blondýnu přestává bavit její dosavadní práci. Naleznou kšeft u místní hudební skupiny, přející si dokončit album. Jejich hlavní zpěvák country však zemřel. Za vyvolání jeho duše přislíbí více než čtvrt milionu liber. Obě dívky práci samozřejmě ihned ezmou. Text, který ale mají Carriina ústa zazpívat, jim přijde příliš nevhodný. Kash, Jenin kamarád a přítel Carrie, mezitím sestavuje tým superhrdinů. Spermík se rozhodne mu pomoci, a v pravou chvíli skutečně zachrání jinak nepříjemnou situaci (...). 75 procent. Slabší, ale zase vtipné. ()

Zvieratkovský projekt (2023) (S01E04)

(Zhlédnuto 11.03.2024). 4.díl. Jen se vydává spolu se Spermíkem po stopách jeho minulosti. Najdou pejska, na nějž si mladý muž vzpomene, a poté, co si ho "vyslechnou" za pomoci vetrerináře s nadpřirozenou schopností porozumět řeči zvířat, se musí účastnit klubové oslavy s odvážnými tanečnicemi, (a též toho mnoho vypít a vyzkoušet) aby nakonec nezjistli v podstatě žádnou větší podrobnost. Oba dva se nyní nachází ve stejné situaci, jelikož hnědovládka taktéž nemá tušení, jak v sobě může jinak obyčejný dar vyvolat. Kash se mezitím snaží svoji superhrdinskou partu zapojit do akce, ale příliš úspěchů nezaznamenává (...). 65 procent. S každým dalším dílem sleduji postupný úpadek kvality. Ale naděje na zlepšení mne ještě neopouští. ()

Jenina šou (2023) (S01E05)

5.díl. Carrie a Jen se vrací do své staré školy na předávání cen pro bývalé absolventy. Sestra zrzky se snaží opět na sebe upoutat pozornost a ponížit svoji sourozenkyni, brzy se však nepříjemně prořekne, když prozradí pravdu o svých superchopnostech. Kvůli nim již nemůže dále hrát na housle, a též ublížila své přítelkyni. Aby si z toho odnesla co nejvíce, ozhodne se ji Jen veřejně ponížit, čímž ji rozpláče, a rodiče dosti naštve. Mezitím se spolu s Carrie ocitne tváří v tvář své bývalé šikanátorce. Z ní se stala místní učitelka. I přesto, mrchu v sobě nezapře, což poté následně vyzkouší i mezi čtyřma očima s blondýnou. Té ukáže svoji vlastní minulost, kde ji její kamarádka pouze využívala. To se potvrdí i v současnosti. Kamarádství mezi nimi proto nadobro skončí. Kash si mezitím nechává ve vaně pročistit hlavu. Společnost mu tvoří Spermík (...). 90 procent. Výrazné zlepšení, hlavně co se týče dobře zpracované hádky mezi Jen a Carrie. ()

Skutočné schopnosti sú priatelia, ktorých si nájdeme po ceste (2023) (S01E06)

6.díl. Jen, poté, co se přestane kamarádit s Carrie, hledá novou kamarádku. Tu nalezne v Hannach, dívce stejně staré jako ona, jež taktéž nemá žádné schopnosti. Společně se úžasně doplňují, a to nejen v touze posmívat se lidem se schopnostmi, ale i ve vlastní prohnanosti. Přátelství bohužel rychle končí, Hannach získává dar teleportace, a jejich "klub" se rozpadá. Carrie popostrčí Kashe v jeho snaze omluvit se svým bývalým parťákům. Mladý černoch zvládne více, než od sebe očekával, v kontrastu s tím ale přestává mít volný čas na svoji přítelkyni. Spermík tvoří mezi všemi prostředníka, a je i tím, jež svede Jen a Carrie opět k sobě (...). 80 procent. Další dobrý díl. Snad jen v některých místech až trochu přehnaný, přetažený. ()

Veselý vladár (2023) (S01E07)

7. a předposlední díl 1.série. Jen, aby si vydělala potřebné peníze, se chce spolu se Spermíkem vydat na výstavu, kde se pořádají cvičení s kočkami. Je zde však vážný problém: Spermík už není kocourem. Aby se jím stal, musí sníst kočičí žrádlo. Jeho nevyzpytatelnost ale nažene zrzce strach. Teprve po vzájemné spolupráci a podpoře nakonec získá její kamearád svoji podobu znovu zpátky, ač tím porotce (vyjma jednoho) příliš neoslní. Carrie se Kashův nezájem přestává líbit. V práci musí jednomu životopisci ukázat dávného monarchu. Do něj se po čase zamiluje, a nechybí málo, aby mu zcela propadla. Bohužel, Kashův návrat, ač je za něj vděčná, ji vrací znovu zpátky do nudného stereotypního života. Sám Kash s nájezdem na drogové dealery též neuspěje (...). 90 procent. Tentokráte znovu povedený díl. ()

Prekvapenie (2023) (S01E08)

8. a poslední díl 1.série. Carrie je odhodlaná rozejít se s Kashem, zatímco on o jejím plánu ví a rozhodne se uspořádat oslavu. Na ní vrací čas zpátky pokaždé, když si s ním chce jeho přítelkyně promluvit. Jeho vyhýbání mu vychází do chvíle, než se začne cítit unavený, a jeho kytka, již mu blondýna darovala, zvadne. Následně si povolá svého kamaráda, aby ho dopoval energetickými nápoji. Carrie už ale o všem tuší, a nakonec se spolu rozejdou. Mezitím se Spermík pokouší s Jen navázat bližší kontakt, netucha, jak se vlastně zachovat. Jen mu to dá až příliš nepříjemně najevo. Zejména poté, co se setká se svojí matkou, a celá situace se vymyká kontrole. Spermík proto raději odchází pryč. Jen ho po dlouhé chvíli najde, a vyzná mu své city. Její kamarád přes orgasmy je ochoten věnovat jí trochu ze svých peněz na konzultaci v centru pro superschopnosti (...). 80 procent. Dobré, ale opět, trochu přetažené. ()

Season 2 (2024) (S02)

2.série nám představuje pokračování ve vztazích mezi hlavními postavami. Hlavní dojmy: (POZOR, SPOLIERY!). Spermík má manželku, o níž nevěděl, Noru, a dokonce i dítě. Samozřejmě, Jen je velice žárlivá, což k ní patří jako lžíce k botě, a nenechá věci na pokoji do chvíle, dokud se konečně nevyřeší a Jen nevyhraje na úkor ostatních. Jak jinak. A navíc, trvá to dosti dlouho, skoro ceou sérii. Kash s Carrie zůstávají odloučení. Ale ne nadlouho, oba dva se vzájemně velice potřebují. Samozřejmě, schopnost Kashe vracet čas na chvíli povadne, abychom se dočkali prodloužení seriálu. Naopak se musí vydávat i do budoucnosti. Což ne vždy pomáhá jemu i nám, divákům, protože se situace neustále opakuje. Navíc si chce něco dokázat, čemuž osud nepřeje. A my musíme dále trpět. Zrzka se chce konečně stát "normální", a tedy i mít schopnosti. Proto navštěvuje kouče ve firmě pro výjimečné. Tedy, až poté, co s jednou holkou zažije bláznivé dobrodružství. Je jako ona, ale ne příliš dlouho. I jí se poštěstí. Další výplň, naštěstí vcelku povedená. Zde spíše lituji jejího slabého potenciálu v seriáu. Do kouče se zamiluje, spolu cestují myšlenkami, a ona se neudrží, když se zdá, že o Spermíka přišla (ale to by se jí přece nemohlo stát!). Carrie v jednu chvíli posedne duch zlé ženy, vymítání bude velice složité, a zdánlivě i neřešitelné. Máma Jen se ale o vše hravě postará. Kdo jiný? Spermík řeší dvě dvé holky, a koťata, jež zplodil. tipná scénka, ale zase umělá a natažená. A tak dále, a tak dále, dokud... dokud Jen nespadne do Nicoty. Předvídatelné, a navíc dosti násilím vtlačené do děje (...). Co přinese další série s tímto typem zpracování seriálu, nevím. Spíše dosti velké Nic :D 45 procent. Jednotlivé díly ušly, ale vcelku má seriál dosti co dohánět. ()

Nicota (2024) (S02E01)

1.díl 2.série. Od minulé sezóny uteklo pouze pár minut. Jen vstává s vědomím nového přítele, zatímco sám Spermík v obchodě, kam vyrazí, naráží na svoji starou rodinu. Kvli proměně v kocoura neměl šanci si ji zapamatovat, což se mu nyní může vymstít. Oba dva, zrzka i on, se dozvídají o nepříjemné záležitosti bránící jejich vztahu nezávisle na sobě. Ani jeden z nich se nesvěří druhému přímo, i když moc chce. Nakonec na sebe narazí v Nicotě, kde se vyhazují nepotřebné věci do neznámé dimenze, a v rukou drží plakáty, kde se na obrázku nachází ztracený manžel dítěte. Čili on. Carrie se definitivně rozchází s Kashem, čehož chce docítili i vyhozením nepotřebných věcí. Po dlouhém sporu se oba dva usmíří. Sám Kash chce vrátit čas, ale posune se o dva dny dopředu. Jeho bývalá přítelkyně má stále ofinu, (i když si ji chce opravit) a skončila s obdobím "lehké coury". Spermík a Jen se vydávají za jeho ženou. Pro Jen nastává ještě jeden šok: neví o jeho synovi (...). 90 procent. Velice slušný rozjezd druhé řady. ()

Ahoj cizinče (2024) (S02E02)

2.díl. Spermík/Robert čeká návštěvu své manželky Nory a syna Alfíka, zatímco Jen zkoumá, jak jenom může, veškeré podrobnosti o své de facto sokyni. Po jejím příchodu se dozví další nesnesitelnou novinku: pár spolu dokáže mluvit přes její schopnost telepatie. A navíc, Nora s ní má až příliš podezřele dobré úmysly. Carrie mezitím nastupuje po rozchodu do nové práce, kde však vzápětí narazí na svého ex, čili Kashe. Ten dělá vše proto, aby se k ní vetřel. Nešťastnou schodou náhod se nakonec ztrapní ona sama. Po počátečním dobrém rozpoložení vytáhne manželka Spermíka/Roberta na Jen, a velice jasně přes telepatii prozradí, co si o ní myslí (...). 80 procent. Vcelku povedený díl. ()

Vymýtání Carrie Jacksonové (2024) (S02E03)

3.díl. Aby se stala Carrie více odvážnou při hledání klků, čili aby se z ní stala skutečná mrcha, pokouší se poradit s herečkou ze třicátých let skrz své vlastní schopnosti. Potíže nastanou v momentě, kdy se stará dáma rozhodne proti vůli blondýny v ní natrvalo usadit. Chvíli jí to trvá, ale Carrie se nakonec vzdá. Jen se Spermíkem a Kashem mají poté dost a dost práce, aby ji z ní opět vyhnali. Pomůže Jenina máma, a samozřejmě se přidá i Kash, jemuž však vymýtání příliš nevychází. Spermík se mezitím v těle kocoura prochází Halloweenským městem (...). 70 procent. Další ze slabších dílů, jež ve své podstatě neměl co nabídnout. ()

Připraveni řádit (2024) (S02E04)

4.díl. Nora zve Roberta/Spermíka a Jen na křest její knihy, v níž se všem svým čtenářům svěřuje se svými myšlenkami o nelehkém životě lidí. Nejprve se však oba dva, spolu s Carrie a kashem, podívají do skladu Spermíka. V něm naleznou indicie k jeho zesnulým rodičům, starému pivu, a především k jeho bývalému nejlepšímu kamarádovi. Na samotné akci se pokusí Jen provést neúspěšný tah na Nořinu důstojnost, čímž se akorát ještě více ponoří do svého vlastního hněvu. Ani po všem, o co se snažila, není Spermík zcela její. Ba naopak, Nora mu poradí, ať se na ni vykašle. Což celkem zabírá. Kash hledá múzu pro svoji tvůrčí stránku osobnosti. Carrie zase kluka, s nímž by se mohla cítit více svá. Oba vcelku pohoří (...). 50 procent. Tentokrát opravdu velice slabý díl. Jestli půjde sestupné tempo pokračovat, asi dám celé seriii spíše negativnější hodnocení, než půl napůl. ()

Jen vs. Nora: Zúčtování (2024) (S02E06)

6.díl. Nora se skrz meditaci zkříženou s rockerskou hudbou chystá na poslední, a snad i vítězné setkání s Jen. Sama rudovláska mezitím čelí potížím ve svém vlastním domě. Kash se zamiloval do kluka, s nímž nedávno trávil společný večer. Carrie se kvůli svému bývalému příteli trápí, a jako obvykle se snaží vše napravit, aniž by přihlížela ke svému vlastnímu blahu. Nora přijimá Jen a Roberta u sebe doma. Ve společnosti bohatších a vychovanějších žen nemá mladá rozdivočelá dívka naději. Zdánlivě, dokud Nora neučiní pro ni fatální chybu. A další a další se hned řítí. Spermík má náhle jasno: jenom Jen ho dokáže učinit šťastným. Zvláště poté, co zjistí, že pravým otcem malého kluka není on, ale jeho kamarád. Na Jen ale může býti pozdě. V podobě kocoura si ještě před chvílí zvolil Noru. A ona se v záchvatu zoufalství vyspala se svým terapeutickým doktorem (...). 45 procent. Aneb další hlubiny naprosté hlouposti (dějově zejména) tvořící kus obyčejného béčkového sitcomu (namísto fantasy podívané, již by se tento seriál zasloužil. Či už nikoliv?). ()

Buď tátou, jakého bys chtěl (2024) (S02E07)

7.díl. Jen se dostane spolu se svým koučem až příliš daleko do jakéhosi milostného románku, načež si od sebe snaží udržovat odstup. Což samozřejmě není příliš jednoduché. Carrie a Kash se snaží stále žít co nejvíc odděleně, bohužel však (či spíše naštěstí) jim to moc nejde, a proto se k sobě opět vracejí. Sperm se snaží pomstít se, respektive, domluví se s Jen ohledně jejich vzájemného dluhu. Proto musí Robert najít nějakou holku, a s ní se vyspat (vzhledem k chybě zrzky). Na místo toho se vydá na neodvázanou manželskou party, kde najde ženu schopnou každého ovládnout. Než by se ale odhodlal k činu, uteče. Dluh není zdánlivě splacen. Dokud za své řádění v podobě kocoura nedostane několik koťat (...). 65 procent. Trochu silnější díl, ale stále příliš přehnaný. ()

Tak sbohem navždy (2024) (S02E08)

8. a poslední díl 2.série, a prozatím i celého seriálu. Jen dostane od svého kouče vyhazov za její nevhodné chování na pracovišti organizace, kde se s ním líbala. Kash se pokouší konečně pořádně zpracovat svůj muzikál, k čemuž mu přispěje i opět navrátivší se schopnost návratu času. Jenina máma si chce vyřídit účty s koučem. Její sestra se však od něj dozví ledacos důležitého. Muzikál proběhne vcelku v pořádku, na poměry party. Doporučení starého muže v podobě její role umírajícího starce jí pomůže konečně prozřít. Rozloučení se svým zesnulm tátou skrz Carrie je dojemné a smutné, schopnosti však nepřinese. Právě naopak. Když Kash spolu s Carrie, Spermíkem a Jen jdou vyhodit staré věci do Nicoty, přítel blondýny do ní omylem strčí. Spermík prodává svá koťata (...). 80 procent. Slušný závěr série. ()