predators

Je to taková pohodová jednohubka s krátkými epizodami. Po slibných 2 dílech se vytratí jedinečnost a více než výjimečný stává se seriál obyčejným. Nápad skvělý, ale za mě nedotažený. Krátká stopáž a příjemná hudba jsou plusy navíc k těm 3 hvězdám. ()

Tom10000

Krátce: první série nás uvádí do příběhu Jen, mladé zrzky, jež se, na rozdíl ode všech okolo sebe, nedočkala ve svých osmnácti nadpřirozených schopností. Kamarád Kasch umí vracet pro sebe čas, nejlepší kamarádka Carrie se zase umí chovat jako médium. Jen jí, dvaceti pěeti leté holce, osud nepřeje. Nemůže si ani zajít do centra, kde by (snad) přišli na záhadu její smůly, jelikož konzultace stojí příliš peněz. A proto se propadá do depresí. Jediný, kdo ji z nich dokáže vysvobodit, je chlupatý kocour. Ten se po čase promění v muže, do nějž se pomalu, ale jistě zamiluje (...). Samozřejmě, děj je rozvinutý mnohem více. Ale tato dějová linie (ještě kromě jedné ohledně Carrie a její vášni pro dávného monarchu) mne zaujala nejvíce. Nejedná se sice o veledíla typu Zaklínač či Letopisy rodu Shannara. Seriál nedosahuje ani kvalit GEN V. Avšak, dokáže zase dosti uvolnit a pobavit. Objevuje se v něm plno nových popových písniček, neotřelých, někdy až dosti otevřených vtipů (čili 15+). Zato  zase až příliš přetahuje v určitých scénách, není problém domyslet si určité souvislosti ve chvíli, kdy mají překvapit, a kupříkladu Kash mi není dosti sympatický. Carrie je skvělá, ale zato někdy až příliš... zmatečná. Má jí být, či ne? Toť otázka. Podle mne by potřebovala alespoň dvojnásobek prostoru. A Jen se Spermíkem? Rozhodně jim fandím, avšak... Dobře, zcela otevřeně: celý seriál si hraje hru sám se sebou. Je smrsknut do oblasti dvou tří míst, a nemá větší souvislosti. A především... hrozně, ale hrozně se dějově natahuje. Proč už nemáme po třetím díle jasno o Jeniných schopnostech? Proč se nedovíme o nějakém místě, kde jsou kupříkladu určití lidé bez schopností ponižováni? Proč nemáme širší povědomí o původu schopností? A tak dále. Toto dílo se tváří (právem) jako komické, odlehčené. Ale tím se zbytečně ponáří do víru béčkových sitcomů s lehkým prvkem fantasy. Postavy řeší běžné problémy života, a tu a tam do nich zapojí i schopnosti. Ale nic víc. Řešit nějaké vážné záležitosti typu válka? An náhodou (...). 65 procent. Původně jsem chtěl dát více, ale za celou sérii nemohu. Jednotlivých dílů si cením, ale jako celku až příliš ne. Snad se v druhé sérii objeví alespoň ŠPETKA drama. ()

cerdax2

Kratky vhled do sveta, kde (skoro) vsichni maji nejakou (mene ci vice bizarni) superschopnost aneb jake to je byt jednim z tech, kdo na tu svou jeste porad ceka. Prijemna stopaz a hudba nektere dily zachranuji. Pro me zajimavym bonusem bylo obsazeni Luka Rollasona, ktery vypada jako Rowan Atkinson (aka Mr. Bean) za mlada. 70% ()

andalin

Ta první série byla strašnej nářez, hýkala jsem smíchy! Za mě tu vládne neokoukaný humor a hlavní hrdinka s irským přízvukem, která se snaží ve světě plným superschopností nezbláznit. A vlastně mi i hrozně vyhovuje jak je to všechno zasazené do takového všedního dění londýnského života. No a kocour je samozřejmě nejlepší. :) ()