Království bez dědice.  Eustace se spolu s kamarádkou Jill dostane opět do Narnie. Setkají se s Aslanem, který jim sdělí, že jediný králův syn, princ Rilian, zmizel před několika lety beze stopy. Ukáže jim čtyři znamení, která je mají dovést ke ztracenému princi. Eustace a Jill se pak pustí na nebezpečnou výpravu do neznáma... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Na svou dobu opravdu výpravné dobrodružství. Seriál se mi líbí, bohužel jsem viděl jenom tuto sérii. Moje nejoblíbenější kniha ze série Narnie. ()

Subjektiv

Poslední natočený díl ze série tří sérií o Narnii je obdobně zpracovaný jako předchozí dva, nabízí však mile pesimistickou postavu bažiňáka a i děj předlohy převýšil Plavbu jitřního poutníka a Prince Kaspiana. Jako TV inscenace trochu epičtější pohádky se tak Letopisy Narnie opět staly sledovatelnými. Slabé ***. ()

NinadeL

6/6 Na samém konci vlády krále Kaspiana X. se odehrává druhé dobrodružství Eustáce Květoslava Pobudy v Narnii. Jeho bratranci a sestřenice Pevensiovi, kteří se v minulosti stali králi a královnami Narnie, vyrostli, a nyní bylo načase předat žezlo dále. Ne zcela dobrovolně se Eustácovou pravou rukou stala jeho spolužačka Julie Poláková. Oba pak společnými silami završili Kaspianovu trilogii a neudělali svým předchůdcům rozhodně ostudu. A stejně jako Lucinka nedala dopustit na pana Tumnuse, Eustác a Julie si tentokrát oblíbili Šklíblatíka (v televizním dabingu je to Vřesínek a výtečně ho namluvil Vinklář). Tohoto vodního tvora, skrze nějž nám bylo dopřáno pochopit základy Platónova podobenství o jeskyni. ()