Stopař se sekerou

• USA The Hatchet Wielding Hitchhiker

Stěží uvěřitelný dokument o bezstarostném nomádovi, který se proslavil na internetu, aby pak prožil strmý pád, a dokonce skončil za mřížemi. (Netflix)

rublik05

O Kaiovi jsem nikdy předtím neslyšel, takže jsem byl moc zvědavý, co mě to tedy vlastně čeká. Zpočátku to vypadalo na klasickou americkou mediální celebritu se vším všudy. Z neznámého hipíka se doslova přes noc stala senzace, média, drogy, chlast. To vše však nakonec vedlo k obrovské tragédii. První část mě zas až tak moc nebavila, mnohem víc mě bavila druhá polovina, věnující se kriminální činnosti. Stopař se sekerou není vyloženě špatným dokumentem, moc mi však nesedlo celkové zpracování, a dále také to, jakým způsobem na mě dokument jako celek působil. Z mého pohledu je to takový neurážející standard. 5/10. ()

Marze

Divoky, ale smutny "feel - good" pribeh, ktery se zmenil v tragicky. Ve vypraveni je lehka ironie. O tom, jak verejnost bazi po hrdinech, aniz by si vsimala jejich zivotu hloubeji. Mala pozornost je venovana dusevnimu zdravi Kaie. Pro nekoho mozna budou "mluvici hlavy" snazici se vysvetlit fenomen internetu "boomeri". ()

Tereza_T

Kdyby se dokázalo, že tomu řidiči dal to brko říznutý a přiměl ho si myslet, že je ježíš, dostalo by to uplně jinej rozměr. Stopař/bezdomovec/týpek dá tři rány sekerou do hlavy pánovi, co ohrožuje dámu na životě a stane se z něj virální senzace a hrdina až do té míry, že si ho producentka Keeping Up with the Kardashians vezme na noc do SVÉHO bytu, jen aby ho dostala do show a vytřískala prachy. (potom co je vyhodili z hotelu za močení na hvězdy na chodníku slávy). Btw pochybuji, že s ní po tomhle byla kdy Kris Jenner ve stejný místnosti. Nevím, co si o tom myslet. Zprvu sympaťák, pak hovado a nakonec vrah. Drogy, chlast a psychické problémy podpořené intenzivní virální slávou ho dostaly do situací a přivedly k rozhodnutím, který by bez toho mediálního a společenského tlaku možná ani nenastaly. A nebo možná nastaly. Co když ty tři rány sekerou už byly projevem jeho sklonům k agresivitě a média jen špatně interpretovala situaci? Pochopení nemám, ale lítost, tu jo. Víš co, klučina si žil svoje, pomáhal ostatním na ulici a byl evidentně šťastnej za svůj život "homefree". Teď má 57 let s maximální ostrahou... jasně, svou vinou, ale je to jenom jeho vinou? ()

POciSEM

Opět potvrzení že amíci jsou naprosto vyškrábaný paka. Dovedete si představit jak obejmete smradlavý nemytý bezdéčko z hlaváku jenom protože video s nim na YT vidělo přes milion lidí? Fuj jenom z tý představy bych blil jako šakal. Tentokrát Netflix vůbec nezabodoval. Vzaly totiž příběh zfetovanýho špinavce ze kterýho se stala přes noc celebrita, protože křápnul jednoho rozzuřenýho chlapíka po palici 3x sekerou a jeho interview sdílela hromada stejně vylízaných lidiček jako on na sociálních sítích. Televize se toho potom chytnou a my vidíme jak se reportéři a producenti poplácávají po ramenou jakou nám to připravili senzaci i když tápou proč se jejich hvězdička chová jako naprostej mentál. Opravdu zajímavých je asi posledních 15 minut kdy se dozvíme že to prostoduchý individuum má k překvapení všech na triku i něco vážnějšího než pissing na hvězdu Julio Iglesiase a nakonec je taky po zásluze odměněno. Konec, šmitec, co tam máme dál. ()

Marcos22

Dechberoucí příběh nevšedního „hrdiny“, který se stal doslova přes noc virální senzací, a jehož život se během následujících tří měsíců otočil o 180 stupňů poté, co vzal spravedlnost do vlastních rukou. Režisérce Colette Camdenové se podařilo vynikajícím způsobem definovat zásadní milníky života Caleba Lawrence McGillvaryho, známého pod přezdívkou Kai, zásluhou něhož zlidovělo slovní spojení „Smash, smash, smash“. Nazaujatý a distingovaný odstup režisérky při zpracování látky umožňuje divákovi zaujmout prostor pro vytvoření vlastního názoru, který však bude vždy zahalen stínem řady pochybností, ať již zvolí jakýkoli postoj. Výjimečné dílo, které zasluhuje pozornost, a ve kterém si divák více než kdy jindy uvědomí, jak významně formuje lidskou osobnost výchova, láska a popularita. Se všemi těmito aspekty je nutno zacházet s ohromnou péčí a opatrností, aby jednoho dne nedošlo k obrovské tragédii. Na úvod roku jedno z největších dokumentárních překvapení. Pět hvězd. 👌 (10.01.2023) ()