Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cacorka_eliz k tomuto seriálu (6)

Stopy Járy Cimrmana (2023)

Vtipný, filmový a inteligentní cyklus, který vyplňuje velikou díru na trhu televizní tvorby. Hrané prvky v dokumentárně - cestopisném seriálu jsou největší přidanou hodnotou tohoto cyklu, který je postaven na skvělých dialozích, atraktivních lokacích a báječných hercích v čele s p. Táborským. Opravdu dobrý televizní počin, který by si zasloužil minimálně další řadu. ()

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Po prvním dílu si troufu říct, že je to vedle UNESCO snad nejlepší cestopis, který jsem v ČT viděla. Možná je to i tím, že jsem Cimrmanem přímo postižená, ale i když se podívám na jiné složky, jako je kamera, hudba, výběr lokací, nestačila jsem ani všechno vstřebat, jak to bylo bohaté a vymazlené.  A Bárta s jogurtem i kinematografem mě moc pobavil. Skutečně vtipné dialogy! ()

Rozhledny a sochy (2023) (E02)

Tomuto dílu prospěly nové informace a fakta ze života Cimrmana. Něco jsme již znali z her, ale autosochu jsem neznala a vůbec celé to povídání o nedokončování děl a příběhy z Havlíčkobrodska, to je úplně nový seminář. Jupí!! ()

Jihočeský Cimrman (2023) (E03)

Za mne zatím nejlepší, nejucelenější díl. Možná by tam nemuselo být tolik archivů z divadla a zbytečné komentáře, co a kde najdeme v kraji kromě Cimrmana, ale dojem mi to ve finále nekazí. Velmi vtipná místa v dialozích a originální scenáristické nápady s novými cimrmanovskými informacemi. ()

Muzea a památníky (2023) (E04)

Mám radost z toho, jak se minisérií prolíná odkaz a tvorba S+S a jak se dal Cimrmanovský odkaz ještě rozšířit a uchopit. Východní Čechy jsou moc krásné a pánové tak vtipní. Jednotlivé díly seriálu jsou jako hry S+S - jeden lepší než druhý, nějaký více poetický, nějaký více technický, každý má své téma a každý je založen na stejném principu. Směji se ještě teď. ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Jsem ráda, že se v celém seriálu vzpomínalo nejen na Cimrmana, ale i na některé zesnulé herce souboru a hlavně na pana Ladislava Smoljaka, který vetknul divadlu nezaměnitelný rukopis. Závěrečná scéna byla opravdu pěkná tečka za tím naším případem. Opakuji: byla to takové pěkná tečka zatím naším případem. ()