Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa 5tipes k tomuto seriálu (6)

Stopy Járy Cimrmana (2023)

Divácké masy umí zaujmout kde kdo. Fajnšmekry, kteří milují divadelní humor dvojice S+S, umí zaujmout jen takoví tvůrci, kteří se dokážou elegantně přizpůsobit jejich stylu, tempa, filmové řeči a vlastně i pointám jednotlivých vtipů a dialogů. Přiznám se, že jsem se bál, jestli nám o dvě generace mladší tvůrci Cimrmana nezničí, nebo ho nepootočí jiným směrem, který by všechny cimrmanofily zklamal. V tomto případě se to nestalo, dokonce je tam trošku cítit i rukopis Jiřího Šebánka, zakladatele divadla a vlastně tvůrce postavy Járy Cimrmana. Tento projekt je unikátní i v tom, že v něm účinkují téměř všichni žijící členové souboru, kteří dostali takřka rovnocenný prostor. Je to pocta divadlu, divákům i krásné české krajině, která světoběžníkovi dala jeho domov. ()

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Jsem potěšen, že se našli mladí tvůrci, kteří dokázali bez poškození uchopit Cimrmana a po letech ho zase dostat na obrazovky ČT s úplně novým tématem a neprobádaným žánrem, jako je cestopis. Paradoxní je, že takový světoběžník, jako je JC má cestopis až teď. Je to vlastně k němu nejpříhodnější žánr. A navíc je to velice vtipné a dobře napsané, tak aby se to neslo v duchu seminářů, přičemž slyšíte často i nové souvislosti, informace a pointy. Např. husy, jogurt, expediční lyže apod. Nevím, jaké budou další díly, a o čem, ale už teď je mi líto, že ji je jenom šest. ()

Rozhledny a sochy (2023) (E02)

Super bláznovství. Velmi vtipný Reidinger, dynamicky a svižně natočený díl a pro mne až skoro nostalgická účast Hraběty a Čepelky. ()

Muzea a památníky (2023) (E04)

Je krásné, jak je každý díl jiný a jak vytváří jeho poetiku přítomný cimrmanolog. Je neskutečné, že opravdu každý ze souboru DJC je velká osobnost a každý si svůj prostor v seriálu opravdu zaslouží. Josef Čepelka překvapil svým civilním a přesto velmi humorným herectvím. ()

Cimrman na Moravě (2023) (E05)

Reidinger opravdu nezklame! Díky i za přítomnost Michala Weigla, který dostal celkem velkou příležitost v Nejisté sezóně a ještě větší dík patří za Ladislava Smoljaka im memoriam. Vetchý se od jiných cimrmanologů trochu odlišuje, ale je skvělé, že ho tvůrci zapojili a napsali mu vtipné dialogy, které v kontrastu velmi civilního, až úsporného Táborského pěkně vyzněly. ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Všichni herci DJC v jednom záběru??? BOMBA! Pravda, chybí dirigent Milan Svoboda, ale jinak teda finále fantastické, až dojemné. ()