Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa Padme_Anakin k tomuto seriálu (2)

Stopy Járy Cimrmana (2023)

Úplně ze všeho nejdřív chci napsat, že všem tvůrcům tohoto filmového pohlazení patří veliké poděkování, odvedli kus poctivé práce a připravili divákům, kteří chovají obdiv k dvojici Smoljak-Svěrák a k celému DJC, krásný zážitek.. Některá místa samozřejmě znám, jiné jsem neznala a ani o nich neslyšela, každopádně přínosná, milá, vtipná a veskrze zábavná záležitost.. A ještě zmíním dvě věci - kouzelný hudební podmaz, moc se mi líbil a pak Miroslav Táborský jako průvodce po naší nádherné vlasti po stopách Járy je prostě úžasný.. ()

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Velice příjemný rozjezd či úvod do série, Jára Cimrman patří k mým oblíbencům ♥ už spoustu let, tedy se vyloženě těším na další díly.. Miroslav Táborský jako průvodce skvělá volba, chválím.. ()