Samotného a nikdy neexistujícího Járu Cimrmana si za půlstoletí národ tak oblíbil, že po něm začal pojmenovávat ulice, školy, rozhledny, studánky, přírodní scenérie a řadu turistických míst po celé České republice. Cimrman obsadil republiku mnohem více než jakýkoliv český velikán. Ani Smetana, Dvořák, Jirásek, Němcová nebo Masaryk nedostávají v českých městech a obcích či přírodních rezervacích tolik prostoru jako Jára Cimrman. V cestopisné minisérii putuje Miroslav Táborský s herci slavného divadelního souboru po místech, která jsou spojena s otiskem světem neuznaného génia. (Česká televize)

Recenzie používateľa Benigni k tomuto seriálu (5)

Stopy Járy Cimrmana (2023)

Skvostné dílo, které se jistě stane klasikou televizní tvorby. Pochopitelně by tam nemusela být ta všechna místa okolo, ale jako typ na výlet mi to nevadí. Za mě 90%. ()

Cimrmanovo Pojizeří (2023) (E01)

Úžasné! Vůbec bych neřekla, že v žánru cestopisném, na pomezí dokumentu, se dá nadělat tolik legrace. Těší mě, že se to vymyká klasickým publicistickým cestopisům ČT a má to už i nějakou filmovou řeč, dialogy a situace. Jen mi přijde zbytečné mluvit o dalších místech, které jsou okolo, protože to dost ruší cimrmanovské vyprávění. Ale jinak pecka! Těším se na všechny díly. ()

Rozhledny a sochy (2023) (E02)

Skvělá sestava. Nejvíc mě asi bavil Reidinger, to je fakt poděs. A Čepelka měl krásnou řeč. Je hezké, že jsou v té minisérii takové hrané prvky, žánrově velmi podobné seminářům i samotným hrám. ()

Cimrman na Moravě (2023) (E05)

Neměla jsem se na to dívat, teď si zase musím pustit nějakou hru, jak mě to navnadilo. Díky. ()

Cimrmanova Praha (2023) (E06)

Ten závěr byl opravdu silný, až mě ukápla slza. Stará garda ve velkém finále spolu s Vojtou Kotkem - to je opravdu klenotní záležitost. A navíc v každé scéně minimálně jedna velice vtipná hláška. ()