Po viac ako polročnej odmlke sa na scénu vracia český provokatér Kamil Bartošek, známy ako Kazma. Internetový fenomén, ktorého videá majú milióny pozretí a vyvolávajú kontroverzné reakcie, uvedie do kín celovečerný film. Dlhopripravovaný projekt, na ktorom Kazma a jeho tím pracovali v najprísnejšom utajení 4 roky, sa už v augusta dočká svojho veľkého odhalenia v slovenských kinách. (Bontonfilm SK)

kajas

Zvědavost je hrozná věc. Byla jsem prostě tak zvědavá, jaký projekt se Kazma Kazmitch rozhodl prezentovat na filmovém plátně, že jsem si o víkendu koupila lístek do kina a podpořila tak jeho spanilou jízdu (290 000 diváků za premiérový víkend). Nebývalý komerční úspěch a masivní marketingová kampaň rozdělila český národ na dvě poloviny. Řadím se k těm smířlivějším divákům. Protože je Kazma opravdu špatný herec, předpokládám, že i v reálném životě se jedná o docela velkého egomaniaka, se kterým bych se kamarádit nechtěla. Nedá se mu ale upřít schopnost obklopit se produkčně a marketingově velice schopnými lidmi. Kazmův film je technicky dobře zvládnutý, ale škodí mu "přepínání" mezi klasickou epizodou One Man Show a fiktivním příběhem, který není zrovna moc uvěřitelný. No, nadále jsem zvědavá, co se z toho za pár týdnů nebo měsíců vyvine. ()

Frajer42

Docela se mi zamlouvají píčovinky a podrazy, ve kterých se Kazma vyžívá, a tak jsem si tento film nemohl nechat ujít. Nepatřím sice mezi skalní fanoušky, kteří dychtivě a nadrženě očekávali premiéru, nebo se měli touhu jako ovečky zúčastnit jeho soutěže. Moje prvotní očekávání brzy srazily poměrně negativní ohlasy, a tak v den zhlédnutí jsem měl prakticky nulová očekávání. Film jsem si nakonec užil. Kazma je ve své disciplíně a svým vlastním světě mistr. Dokáže vymýšlet všemožné vylomeniny, které se mu finančně neskutečně vracejí. Nápad s kontejnerem a svým autem byl boží a velmi mě bavilo sledovat okolnosti kolem tohoto projektu, které tvoří drtivou většinu tohoto filmu. U toho jsem se nenudil snad ani vteřinu. Jen mě absolutně nebavilo sledovat romantické chvilky s jeho láskou. To jsem trpěl a přišlo mi to ve filmu úplně o ničem a navíc. Velmi atypický film, ale vlastně jsem něco v podobném duchu trochu čekal. [80 %] ()

LasT_Olt

Kazma je fenomén, který mě z vědeckého hlediska velmi zaujal. Za první týden do kina na tento film přišlo pomalu 300 tisíc lidí, to je něco pod tři procenta populace ČR. Tyto lidi můžeme myslím zcela vážně označit za skalní fanoušky onemanshow. Tito jedinci, kteří si zaplatí za vstupenku, se dělí na dvě skupiny. Jedni do kina jdou protože očekávají super film a zážitek. Okey, prostě nemají vkus, nechme je být. Druhá skupina do kina jde, jelikož je táhne vidina možnosti výhry nějakých money, nebo třeba šance na výhru zakopaného auta. Tyhle individua bych přirovnal k fundamentálním křesťanům, jedná se totiž o lidi, kteří jsou v životě tak v prdeli, že se obrací k nějakému symbolu v domnění, že se jim dostane "divine rewardu". Jejich reakce, když potom odchází z kina jen z nějakou nevkusnou vizitkou je jasná. Nebo se třeba jenom pletu a jde jen o tak obyčejnou věc jako je hazard. Furt bych ale těch 250 kč radši naházel do matu. Předpověď budoucnosti: Za tři roky Kazma oznámí, že se v noci v posteli pomočil, jelikož se mu ve snu zjevil Kristus a pověděl mu, že je proroctví pravdivé. Oznámí, že natáčí film s názvem BlessedManShow a že pokud si koupíš lístek, dostane se ti zážitku, který v kině nekončí. Naše tři procenta poté dostanou vizitku na tajný meeting. Dojdou tam a objeví se Kazma, který řekne, že pokud mu políbí nohy a prdel, dostanou šanci vyhrát hodně peněz. Poté co rituál podstoupí, předá jim další vizitku, dá jim blessing a řekne, že prošli iniciačním obřadem a že nyní mají šanci 0,001 na výhru deseti milionu korun. Poté naplnění štěstím odejdou. A pokud se to nestane, tak to ber jako alternativní realitu! (btw. ke Kazmovi necítím žádnou zášť nebo nenávist, ba naopak, dle mého názoru je jeho schopnost totálně oblbnout lidi, prázdnými kecy o "přesahu filmu" super a malá, nějaká hodně zvrhlá verze mě ho za tohle umění i trochu uznává). ()

Blackhand47

Vlastně netuším, jak se k tomuhle filmu mám stavět. Na jednu stranu spustil opravdu nechutnou hru, která v lidech probudila ty nejnižší pudy a zájem o hazard a mediálně se z toho stal neskutečně odporný příběh, až se proti Kazmovi obrátili i jeho dřívější spolupracovníci. Samotný film, který se hrou ani pomalu nesouvisí, je ale na české poměry po audiovizuální stránce opravdu parádní. Takový heist u nás snad nikdo ještě nenatočil... ale je to pořád klasická kazmovina. Celé dílko je vlastně jen výplodem sebestředného psychopata, který jej do kin vypustil jen proto, aby se vyznal svojí bývalce a pokusil se jí získat zpátky. Scénář celého heistu není příliš povedený a díry v ději jsou maskované skvělými střihy, kamerou a prací s hudbou. Mám film hejtit kvůli tomu, jakou frašku způsobil nebo mám hodnotit jen samotný kus? Toť otázka. Problémem pochopitelně je, že všichni od filmu čekali, jaký to bude mít přesah, protože na to Kazma lákal... ale ve finále se dozvíte, že to snad ani realita není... čímž šel Kamil proti tomu, co jej dělalo tím, kým je. Srovnat to lze ale kupříkladu s Between Two Ferns: The Movie, kde byla hloupá a satirická show také překlopena do nereálného filmu, který vlastně za moc nestál. Proto dám i tomuhle totožné hodnocení a nebudu tomu střílet zbytečný odpad jak to udělali někteří. Pořád to své kvality má. Hodnocení: 60 % ()

Spiker01

Chápu, že mnoho lidí je naštvaných, čekali zkrátka něco jiného než opravdu film. To mystérium bylo tak velké, že to do kin nahnalo opravdu obří počty lidí (sám jsem toho byl svědkem v krajském městě) a všichni zkrátka trnuli, co to bude, jelikož indicií bylo málo a samotný trailer neřekl nic. Sám nejsem z výsledku nijak extra nadšený, tenhle kinozážitek je důkazem toho, že Kazmův koncept fungoval lépe jako kratší a údernější formát, možná to jen před lety Kazma až tak moc nepřeháněl a bylo to zas něco nového a neokoukaného. I tak však za mě naprosto akurátních 7/10, i když mi to přišlo místy celkem zdlouhavé, své momenty jsem si našel a jsem rád, že tyhle eventy existují a naženou do kin diváky. Jen je to jeden z těch případů, kdy ticho před bouří bylo vlastně příjemnější zážitek než samotný film v kině. ()

• Cirkus, který figuruje ve filmu, se nazývá Josef Wertheim a jednalo se o spolupráci s cirkusem Jo-JOO. (McFly2)
  • Kazma kvůli natáčení absolvoval 3 měsíce hereckých kurzů. Trénoval až 4 hodiny denně, aby natáčení nepodcenil. (griph)
  • Při zakoupení vstupenky do kina dostali návštěvníci kartičku, se kterou mohli po filmu hrát Kazmovu hru o cca 22 000 000 Kč. (Karotekk)

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin