Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

pekas

Lahůdka. Gibson se pro roli tvrdohlavého gangstera narodil o tom není pochyb. Co, aspoň pro mě, tento film staví až na čistých pět je drsný humor typu "Máš oheň? Ne. Tak k čemu vlastně jsi dobrej?" a všechny výstupy s Lucy Liu. ()

Pepeto

Koniec 90-tých rokov prináša Matrix a s ním podľa mňa koniec jednej filmovej éry. Nastupuje vo veľkom obdobie digitálnych efektov a novej vizuálnej filmovej epochy. Počítačové efekty mnohým filmom pridali na váhe a vo veľa prípadoch ochudobnili dej, ale divák ich veľkolepo prijal kvôli akejsi pompéznosti, ktorú tento výdobytok priniesol. Tento film je dobrým príkladom starej dobrej, poctivo odmakanej filmárskej práce. Je založený na dobrom scénari, réžii, kamere a strihu, vykreslení postáv a jednoduchým, ale napínavým dejom, v ktorom nechýbali dobré hlášky. Filmové 90-té roky sú pre mňa tým najlepším, čo som vo megasvete filmu videl...a tento film ich len prezentuje v tom najlepšom svetle. ()

Pavel666

Tenhle film jede na plný plyn až do konce, žádné slitování a troška Gibsonova humoru. Mel jako správný drsňák, který si zahrává se životem, bojuje do konce, aby získal, co mu patří. Jsem moc rád, že mi tato podívaná neunikla. ()

Brmbolec

Podľa mňa najlepší film s Melom Gibsonom (po Statočnom srdci). Táto postava mu sadla tak dobre, že som mal pocit ako keby to ani nehral, ale sú to zábery s real života. Rád by som pozrel aj Režisérsku verziu z roku 2006, ktorá nie je o doplnení pár minút navyše, ale v podstate Helgelandovým novým pohladom na celý film - už sa na to teším. Bez ohľadu na druhú verziu zostáva táto na vrchole... ()

Kubi21

Tak tenhle film mám opravdu rád. Naprosto lahůdkový Mel a úžasná atmosféra. Skvělá tvrďárna, kde jsou všichni ukázkový parchanti, nebo aspoň prvotřídní společnice. Palec jasně nahoru a ještě výš. Drsoň Gibson forever. ()

ratpile

Být to alespoň trochu zajímavější příběh a nejen stylová cesta za pomstou, dával bych plnou palbu. Za vypiplanou noir atmosféru, hudbu a především pak bezkonkurenčně bad-ass Gibsona. S touhle postavou by zkrátka byla zábava i při čtení novin na zastávce. Portera rozhodně nezapomenu. A ze mě strach nemáš?? ()

Maw

Mel chce svoje peníze zpět a nikdo ho nezastaví. Payback je chladnokrevná, promyšlená akce, kde se Porter vůbec s nikým nemazlí a je mu úplně jedno koho zabije a koho tím naštve. Poradí si totiž se všema. Gibson v těchto rolích typu odplata nebo Smrtonosná zbraň opravdu umí chodit a nikdo jiný by se tam nehodil víc. ()

Kopite

Odplata „po Gibsonovsky“ ako má byť a aj napriek tomu, že je dej ľahko predvídateľný, film ako tento dokáže vždy upútať a zaujať. Gibson v roli Portera ukázal presne to, čo som od neho očakával - hrubosť, tvrdohlavosť, nenásytnosť, odhodlanosť a nechýbala ani dávka humoru. Skvelý počin. ()

Paatej

Mel Gibson mě přesvědčil, že patří mezi největší drsňáky. Porter je mazák, skládá to jedno po druhym (někdy i najendou), má charisma a hláškuje jak se sluší a patří. Pro svejch sedmdesát táců (ne sto třicet) vymlátí každýho, kdo se mu postaví do cesty. A přece jen nejde o prachy, ale o princip.. A Lucy Liu. ()

Eruzione

85% jako průměr všech uživatelů. Dal bych úplně stejný počet procent, není to 5 hvězdiček, ale lepší 4 hvězdičky to jsou určitě. Jak už psal golfista, Gibson tyhle role prostě umí a je zábava se na ně dívat! Na pohodový večer je to to pravé :-) ()

tombarider

Nechal jsem si odstup, aby koment měl váhu. Viděl jsem to už několikrát. pokaždé mě to baví. Je to ideální mix tvrdosti, vtipu a příběh dává smysl. Mel tam působí, jako by mu prostě křáplo. Záporáci jsou skutečný slizouni a celý film má dokonalý spád. Syrový akčnák ve stylu smrtonosné zbraně který se dnes už prostě netočí. ()

Samarol

Ač se zdá zápletka trochu tuctová, kdy prostě jeden člověk zlikviduje celej syndikát, v čemž tak trochu vynikal Steven Seagal, a samozřejmě se je tady vůbec netroufám srovnávat, tak mě tenhle snímek nanejvýš zaujmul. Nesnaží se dlouho vysvětlovat zápletku. Má výbornou atmosféru. Melu Gibsonovi role naprosto sedla a člověk by řek, že schválně vyhledává role, kde ho někdo mučí. Už stačilo zařvat jenom „svoboda“ a bylo to jasný. Prostě další „šílenec“ do sbírky. A pro Krise Kristoffersona je to další z mnoha rolí záporáků. Holt proč mu to upírat, když v tom tak vyniká. K tomuhle filmu nemám jedinou výtku a pět hvězd si stoprocentně zaslouží. ()

darthvader77

Vynikající akční film s promyšleným scénářem a skvělým hlavním hrdinou Porterem, který si vás okamžitě získá i když jde o velmi netradičního hlavního protagonistu, díky tomu je to, ale mnohem větší zábava a hlavně obrovská jízda, která má skvělou akci(u mě jasně vede jak Porter sejmul Vala, když se napadnul Rosie, to bylo tak cool, vypravování je velmi promyšlené netradiční a baví(ať už úvodní Melovi krádeže, či ochcávačka s telefonem).Líbila se mi likvidace všech Porterových soupeřů ať už ze skupiny nebo policie. A ten závěr nádhera. Z herců jasně vede sádrový Mel, pak hned za ním je Maria Bello, a na třetím místě je Lucy Liu, která si tu svoji sadistku neskutečně dává. ()

adamix

Nóó z tak vysokého hodnotenia som čakal mnoho viac, než len drsného Gibsona. Kde sú nejaké kultové hlášky, alebo kultové scény ? Celý film mi príde celkom ako tie obyčajné trileri, ktoré dávajú dennodenne na Dajto. Keby sme to porovnali s inými skvelými akčňákmi, ktoré sú v TOP 300, tak tento je asi najslabší. Zoberte si napr. Posledný skaut - mizerný dej, ale skvelé hlášky, Utečenec - dobrý herci, veľa dobrých ideí, Voľný pád - vynikajúco natočené psychické zrútenie človeka, ... No tu sa nedá nájsť fakt nič. A dokonca aj tie baby sú umelé a bez šmrncu (okrem Lucy Liu). Hlavných záporákov sa nemáte prečo báť, načo ? Veď ich hrajú naprosto neznámy herci bez vkusu a výkonu. Jedine tých posledných 15 minút stojí za to si pozrieť. No s tak vysokým hodnotením som čakal aspoň nejaký ten štvrťlibrák so syrom. Slabé 3*. ()

Shikunek

Dějově film není až tak dobrý, ale vizuálně to strčí moderní akční filmy do kapsy. už jenom kvůli Melovi je to třeba vidět. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)