Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

Binkys

V jednoduchosti je síla…tak bych vystihl tento klasický americký akční snímek s hlavním drsným hrdinou, který bojuje za svoji věc a nezastaví se před ničím. Ať už to jsou řadoví gangsteři, hlavouni nebo policisté. Na začátku filmu jsem malinko tápal, ale po chvilce se chytíte a necháte se unášet na jednoduché, ale silné dějové vlně, kdy podvedený zloděj jde „přes mrtvoly“ za tím, co mu bylo ukradeno a to s drsnou lehkostí a skvělým humorem. ()

Koukam

Krásná a chytrá gangsterka, super profil hlavního hrdiny, vtipné a můj oblíbený dějový shaker, který můžete vidět třeba ve Sbal prachy a vypadni (dovolím si říct, že trochu Guy Ritchie styl)... a samozřejmě Mel Gibson - paráda, poklona!!! Ač by mě to nikdy nenapadlo, výborně ušitá role, do které tento herec skvěle pasuje. ()

zbytecny

Super film, skvělá hudba. Napětí, zábava, sexy Mel Gibson :) Jen jsem občas nechápala, proč ani jedna strana neustoupí, mohlo tam být méně mrtvol a rozbitých věcí. Ale asi právě proto :D ()

Masterskill2

Mel v roli skoro zabitého Pottera s prísnym výrazom na tvári a s neodolateľnou túžbou po pomste. A ešte o sedemdesiatich tisíc dolarov.‹ Prečo? Čo sa ma pýtate?! Radšej si ho běžte kúpiť, stiahnuť ilegálne alebo ho zhliadnite online. Vyberte si jednu z variantov a hurá k televízii.Určite sa nebudete nudiť!!! ()

mato.jones

Moja srdcová záležitosť, dokonalý film, skvelí herci, fantastický Mel Gibson, ktorému som veril úplne všetko :) Atmosféra, hudba, kamera, to všetko je tu bez chyby. Vždy sa k tomuto filmu rád vraciam :) Jasných 5 hviezdičiek :) ()

UnCool

Hehe, parfráze na "Yula Brynnera" z Kokosů na sněhu. Vidím hrdost, sílu a pořádnýho chlapa, který se s ničím a nikým nesere. Mel Gibson v jedné ze svých nejlepších rolí, tady mu to fakt věřím. ()

Elanornegra

Velmi svizne, bez nejak hlbsieho deja, ale Gibson to zahral velmi dobre. Prilis sa mi to nezdalo uveritelne, ale zbehlo to velmi rychlo necakane. Lucy Liu very hot zalezitost... necakane :D Inac vcelku dobry film, ale v tom obdobi boli natocene aj lepsie kazdopadne, nic mi tam vyslovene nevadilo... 80% ()

len.tilka

"ČEHO SIS NA TĚCH ČÍŇANECH VŠIMNUL?" - "ŽE SOU DRSNÝ. URČITĚ PŘEBORNÍCI V KUNG-FU. A ČEHO TY?" - "NEMĚLI ZAPNUTÝ PÁSY." Prostě Mel, s nim se nikdy žádný zklamání nekoná. Akorát je pravda, že ten začátek byl trochu zmatenej, ale pak vám to do sebe zapadne, takže paráda. Celou dobu jsem měla pocit, že kromě mluvení a líbání se svym obličejem neumí udělat jinej pohyb. A to je na tom to ohromný, netušíte, co se v něm odehrává, co příjde jako příští krok, proto každá z jeho fint mě nadchla. V jednu chvíli si říkáte, ale nee, sakra, tak tohle projel, to je v háji, jenže za pět minut se totálně hotovej Gibson vzchopí a ukáže výsledek svý potupy, který následně zužitkuje a vyváží tak svoje ponížení nejmíň pětkrát. Heslo celýho filmu je " Když ti nabízej 130 tisíc, neustále omílej, že chceš jen 70, protože jim to bude připadat divný, tak ti nakonec sami vnutí těch 130." A Lucy Liu svou na děj skoro nedůležitou roli povýšila na svojí nejvtipnější filmovou zakázku vůbec. ()

martan1

Skvělý černý humor, skvělá hudba (VooDoo child) i zápletka a především vynikající Mel Gibson v hlavní roli drsného gangstera, která mu sedne jako ulitá. A ještě k tomu ta pěkná bloncka, co víc si od podobného filmu přát? ()

stuj

Hodnocení z roku 2015 (dal jsem 3 hvězdy): Taková pohádková akčňárna. Ve smyslu že herákovi všechno vychází a nemá smysl rozebírat scénář, aby se tak dělo (stručně řečeno - protivníci se občas chovají blbě no.) Ale koukat se na to dá, známým i méně známým hercům to šlape, takže co. Celkově je obsazení povedené a vlastně na úplně všechny zástupkyně něžného pohlaví se v tomhle filmu dobře kouká:) // Hodnocení z roku 2020 (4 hvězdy): Nadprůměrná akčňárna (v porovnání s tolika ostatními, které jsou tak blbé), Mel Gibson tu celkem válí. Blbosti tam sice jsou, ale povedená atmosféra je přehluší. Příjemná nenáročnost. ()

andy60

U filmu jsem se bavil, to ano - má to spád, jsou tam hlášky, Gibson je cool, ale na druhou stranu, typický film, o kterém už druhý den nebudu vědět. Mám tím na mysli, že i když je ve svém žánru dobrý, nic si z něho neodnesu. Žádná velká myšlenka, která by mě vrtala hlavou ještě dlouho po zhlédnutí. ()

iggy_pop

Poriadne nasratý Gibson, zvodná femme fatale, vypatlaný gangstri a skorumpovaní policajti. Niekoľko ingrediencí, z ktorých vznikla nezabudnuteľná žánrovka, ktorá sa dá pozerať stále dookola a nikdy neomrzí. P.S. Odplata ma uistila v presvedčení, že toto je typ filmov, kt. Gibsonovi sedia najlepšie. ()

Rathe

Tady se mi Mel Gibson hodně líbil. Role mu slušela a parádně padla. A pomsta kvůli penězům byla docela i vtipná, když je pak chtěl každý. A líbila se mi ta čestnost, když chtěl vlastně celou dobu jen to, co mu patřilo. Nic víc. ()

padlar

Mel Gibson chce zpět svoje peníze a nikdo ho nezastaví – ani proradný bývalý parťák, ani úplatní policisté a již vůbec ne mocná zločinecká organizace. Nejde přeci o peníze, ale o princip. A to vše v tlumených noir barvách. Za mě paráda! ()

barny120

Porter je predchodca Johna Wicka, proste všetkých odrovná. Počas tohto filmu netreba veľmi rozmýšľať, je to oddychovka. Netreba sa báť ani o Portera, on tých gangstrov dokonale zvláda. Film ma veľmi bavil, idem si pozrieť dvojku.. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)