Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

Ruslan

Mel si tu hraje na takového nesmrtelného gangstera až mi to bylo k smíchu. Je to směšným způsobem pro mě až moc nereálné a umělé snazic se tvářit hrozně drsnacky. Ovšem lepší průměr to je, 65%. ()

karlvonarbei

Uvěřitelný nežádoucí herec současného Hollywoodu se nejdříve "nekorektně" choval na stříbrném plátně, než začal zlobit i v reálném životě, obě jeho role jsou však velmi uvěřitelné a sympatické.K příměrům jako akční, krimi, thriller či drama bych ještě neopomněl připojit přídomek komedie, neboť to je v kontrastu se všemi výše uvedenými synonymy zřejmé.Dnes již 20 let stará krimi - komedie trpí jistou odlehčeností let 90., kdy ironie byla velmi častá,Jedná se vlastně o krásnou pohádku pro dospělé děti, jejíž hlavní ambicí je pobavit a vydělat.Nejsem si jist, jestli v podobném nenáročném, avšak stále s jistou vysokou laťkou (ne)vkusu by bylo možné natočit podobný miniopus i dnes, přimý, nekomplikovaný a přesto zábavný a místy trochu i dokonce strhující a přitom bez veškeré té povinné politické korektnosti, která se dnes tak afektovaně a všude nosí :-( ()

Flashheart

Bavil jsem se, scénář napsal pro Portera několik nečekaných a vtipných situací, které mají solidní snahu vytáhnout tenhle příběh z Bčkových vod, ale nestačí to. Lepší tři. ()

Bogrant

Eňo-ňuňo gangsterka. Skvelý Gibson, ešte lepší záporák, výborná akcia, dusná atmosféra a celé to trvá len niečo cez hodinku a pol. Chutná malá jednohubka. ()

Bragi66

Umanutý Mel Gibson chce zpátky svých 70 tisíc, které mu ukradli poté, co je ukradl. Dobře gradující odplata ze staré školy. ()

Bohulib

Dost dobrý drsňácký film. Porter měl notnou dávku štěstí, víc by se mi líbilo, kdyby měl dobrý plán s nějakou pointou na závěr. V česky dabované verzi je chyba v tom, že nezazní jméno Bronsonova syna, ale na boxu mu na tabuli přeji k narozeninám jménem (Johnny) a Rosie ho tak taky osloví. ()

MartinNewman

Parádní, syrový, hustý, neskutečně dobře natočený drsný film s božským Melem kterému tady ta role sedla jak nejvíc mohla. Helgeland ukázal další svůj kousek. který je scénáristicky tak parádně udělaný že mu konkuruje máloco. Gibsonův pohled ve zpětném zrcátku než odhodí cígo je přímo famózní. Obsazení Lucy Liu bylo více než dobrá volba , stejně jako přítomnost Billa Dukea, která mě osobně potěšila. Nejlepší cesta za svojí částí peněz, která si zaslouží jen plnotučných pět. ()

JimWalker007

Synonymum pre cool kurvadrsnú kriminálku - Payback. Už muzika v úvode diváka nakopne, aby v nasledujúcich minútach dostával a rozdával údery ako Melov Porter. Občas by mohli dať v telke aj režisérsky zostrih, ten úplne iný záver by mnohých netušiacich divákov zaskočil. ()

Pejda

Jo, jo, jo a jo......na tenhle film se dá koukat pořád a pořád.... akorát jednu hvězdu strhávám za scénu kdy Mela "mučí" paličkou do prstů u nohou a on to celkem v pohodě rozdýchá!?!?!?______80% ()

Mič

...zabudol som si cigarety. Trochu mi to pripadalo ako Max Pain (závysláci na počítačových hrách určite vedia o čom hovorím) ale jednoznačne jeden z najlepšich filmov tohto žánru. Fakt Cool...10/10 ()

Ondrish

Toto bohužial musím okomentovať... a dosť negatívne. Asi takto: Gangsterka s čiernym humorom a vnútornými dialógmi hlavného bombardéra a la Phill Marlow v štýle brutálnych počitačových hier, ktorá v podstate nie je ničím originálna - leda jak oceľovomodrou koloratúrou. Nadupané herecké obsadenie a zážitok, ktorý vyšumí jak otvorená minerálka. Vhodné pre vekovú kategóriu 11-16 rokov. Ak má tento film 84%, tak Malý pitaval z velkého města musí mať aspoň 130%. ()

Vinczent

Helgelanda spíš fixuju jako scénáristu(Muž v ohni) než režiséra. Nicméně když jsem v 11 letech vyrazil na tuhle vtipnou gangsterku do kina chlamal jsem se na celé kolo jenom tomu jak tam Porter všem dává na prdel. Jeden z posledních filmů s Gibsonem ze kterých by mohla být dokonce i klasika. Mel je ve formě, Lucy Liu nebezpečně sexy a divák se baví tím jak si Porter jde pro svejch 17 táců a přitom požírá odspodu všechny malý ryby aby pak mohl přechcat policajty gangstery a nakonec unesl syna šéfovi syndikátu(nářez kladivem byl hustej). Gibson se prostě mstí a mstí a vypadá při tom tvrdě a ve formě a to myslím bohatě stačí pro pořádnou akční jízdu. ()

Kňour

Film si s přímostí a tvrdohlavostí Porterovi vlastní razí cestu ku pěti hvězdičkám od samého začátku. Vše co si můžeme přát, hlavní hrdina je jen o trochu menší (nebo větší?) hajzl než jeho protivník a probíjí si cestu k němu a ke svým penězům v krásně kolorovaném světě modrošedých barev. Vše je v pořádku, až do "osudné" přestřelky s čínskou mafií a následného konce, která film, který byl skoro celý uvěřitelný, posouvá do roviny až příliš konvenčních akčnáků. Což je škoda, protože tenhle film měl na víc. ()

machete01

Dnes již kultovní záležitost. Portera (M. Gibson) si musí zamilovat i zarytý odpůrce násilí a zbaní. Výborné dialogy, úžasná atmosféra a skvělé herecké výkony. To je Payback za 100 min strávených u TV. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)