Ren zhe wu di

• angličtina Five Element Ninjas (viac)

Škola Aliance vyhraje turnaj kung-fu. Poražení se s tím nehodlají smířit a povolají si na pomoc Kembuchiho a jeho školu 5 elementů, kteří ovládají ninjitsu ve stylu pěti přírodních elementů (slunce, voda, oheň, dřevo a země). Ninjové vyvraždí školu Aliance, pouze jedinému se podaří uniknout - Xiao Tian Haovi. Ten se uchýlí k mistru Yangovi, aby se od něj naučil záhadnému umění ninjitsu. Xiao teď tedy zná tajemství tohoto stylu a může pomstít smrt svých bratrů a mistra z Aliance. (maverick10)

Luk80

Trošku změna od klasických žlutých Shaolin kostýmů. Od začátku do konce bombastické bitky, rychlé, krvavé, akční. Tady nebyl moc čas na známe srandičky z čajoven nebo tržiště. Cíl byl jasný - pomstit mistra a zničit tak klan 5 elementů Ninju. Samozřejmě, že i zde došlo na super hlášky. Já nezapomenu na tu úplně závěrečnou - Proč jsi to udělal ? Já nevím, asi jsem tak posedlý duchem Junko. ()

Lacike

kung-fu filmy od Chang Cheha som nikdy nemusel. Toto už má aspoň celkom dobré bitky. Sú síce fázované, ale natoľko zrýchlované, že pôsobia celkom plynulo a svižne. Choreografia je solídna, ale nič dychvyrážajúce tu nikto nepredvedie. Našťastie bitiek je neúrekom. Bohužiaľ zápletka o súperení dvoch škôl ma vôbec nezaujímala a bolo mi jedno kto vyhrá, pretože všetky postavy sú strašne nevýrazné až sa mi trochu aj plietli, čo sa mi bežne nestáva. Celkovo to je pre mňa tuctový kung-fu priemer. 5/10. ()

raimi

Nádherná, barvama hýřící nonstop rubačka. Co scéna, to drahokam. Pamětihodný je rozhodně napínavý masakr klaďasů v kung-fu škole a mrazivě krutý konec proradnice Chen Pei Hsi. Soubojů je nespočet a překypují úžasnými nápady, jak ti zpropadení ninjové tahají z rukávu další a další podlé triky. A jelikož jde o film Cheh Changa, tak dojde na hrdinské krveprolévání a dokonce i na gore. Prvotřídní zábava, proložená občasným příjemným humorem. ()

Ironfood

Zrádní japonští ninjové se svými nečestnými fígly expandují v Číně a jejich ninjutsu dává hrubě na prdel místnímu kung-fu. Přehlídka všelijakého ninjovského čtveráctví je opravdu velmi pestrá, mě nejvíc mě pobavili lesní ninjové:-) Čína sice nakonec zvítězí, ale až po urputném boji v poměru čtyři na jednoho... ()

Flipnic

Dvě školy uspořádají zápas o to, která je lepší a bude tím pádem uznávanější. Ta "hodná" škola, respektive její žáci zvítězí nad tou "zlou" a zákařnou. Tak si ovšem pozve skupinu ninjů, která je rozdělena ještě na 5 menších podskupin, podle jednotlivých elementů. Ninjové zmasakrují celou tu "hodnou" školu, kromě jednoho žáka. Ten najde starého mistra, který mu poskytne tři svoje žáky. Pak nastane masakr mezi čtyřmi kung-fu mašinami a hromadou ninjů ovládající neuvěřitelné a zákeřné techniky. V podstatě nonstop akce-rubárna, mluví se tak 10 minut. Bojuje se výhradně se zbraněmi těch nejrůznějších druhů. Výborný střet čínských stylů s japonskými ninja technikami, to se mi moc líbilo. Stejně tak rychlost, úžasná choreografie soubojů, krví se také nešetřilo a ani dokonce goreefekty. Opravdu velká paráda. I přes to, že příliš nemiluju čínské kungfu filmy (mám mnohem raději japonské karate-samurai-brutality), které jsou pořád to stejné, dávám vyjímečně za 4*. Pro milovníky žánru naprostá povinnost!!! ()