V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú. (Itafilm)

HMTD

Někdy ještě než se to pořádně rozjelo jsem jednoho investora slyšel říkat, že se hodně mluví o GameStopu a že si trochu koupil, jako sázku na to, že je to až moc podhodnocené, shortované možná až tak, že by mohlo dojít k Short squeeze. Já se na tu akcii podíval a říkám si, že to má od Short squeeze ještě daleko. No mělo, ale nakonec k němu došlo. Co se týče filmu, čekal jsem to lepší, takže jsem spíš trochu zklamaný, ale rozhodně to bylo zajímavé. ()

motyka52

Ani zdaleko to není Social Network nebo Big Short. Na to je to filmařsky málo rafinované. Řemeslně jde spíš o rutinu. Ten základní příběh - nebo spíš historka - je ale natolik nosný a zábavný, že to v pohodě utáhne celý film. Když k tomu připočtu cool soundtrack a casting, tak dostaneme hezkou svižnou jednohubku, která sice nebude rezonovat podobně jako fincherovský opus o zakládání Mety, ale na půldruhé hodinky příjemně zabaví. ()

vlk++

dobře zpracované téma z prostředí obchodování na burze, a že takových filmů je už pěkná řádka, dobře herecky obsazeno, příběhy obyčejných lidí, bavilo mě to, v hlavní roli Paul Dano a když jsem kouknul na jeho profil, tak mě překvapilo, kolik kvalitních filmů už jsem s ním viděl. 4* ()

kodwin

3,5 Mohlo to být i zábavnější, ale pořád dobrý film z Wall Street. Aneb jak zruinovat boháče, když sázejí na pokles. Jen když se chudáci spojí ... ()

zeli24

Od filmu jsem moc neočekával, ale jako drobný investor jsem byl vtažen velmi rychle do děje. Osobní příběhy jednotlivců jsou zajímavým zpestřením celého příběhu, který je postavený na základě skutečné události. ()

mirko123 odpad!

Ak sa vám páčia ľavicové reči, propagácia Marxa, až primitívna nenávisť k bohatým, kurva, jebať, srať v každej (a naozaj každej) vete, tlstý bradatý chlap, ktorý sa považuje za ženu, a ktorého aj okolie považuje za ženu a, samozrejme, kladný lesbický pár, potom je to film pre vás. Pre mňa nie. ()

tonysawer

Po celou dobu sledování máte vibe jako kdysi u Vlka z Wall Street. Komickou složku jsem v tom skoro neviděl, ale je to skvělé drama. Skvěle napsané. Skvěle zahrané. ()

jara12

Film "Peníze těch tupců" režírovaný Craigem Gillespiem poutavě zpracovává kauzu GameStop s moderní formou, komediálními a dramatickými prvky. Skvěle reflektuje dobu pandemie covidu a dopady na společnost. Obsazení, dialogy a hudba tvoří vynikající filmový zážitek. Sledujeme různé perspektivy postav od finančníků na Wall Street po obyčejné lidi, což dává příběhu hloubku. Snímek sice trochu strádá na repetitivnosti dialogů, ale nic to nemění na tom, že jde o zajímavou změnu a neprobádané téma. ()

Petak3

Nevim no, účastnit se toho a udělat v roce 2021 z ničeho 10x nebo víc bylo asi zábavnější než na to koukat jako film, čekal jsem víc. ()

Dannyss

Vkusně nehloupý dokumentárně založený snímek na tak ošemetné téma investic. Navzdory čerpání okolností z nedávné historie se velmi nenátlakově tvůrcům podařilo do stopáže vecpat docela kvalitní humor a sympatické postavy s charakterem. Málokdy se stane, že by výsledný počin dokázal navíc ponaučovat, avšak zde se tomu tak povedlo a je skvělé vidět, že zrovna na téma peněz a lidského chování v těchto situacích, kde se dost často chovají iracionálně. Peníze těch tupců se až nečekaně ujímá skvělého ohlasu, zejména svou jednoduchostí a cílování děje k jádru zápletky. Finální část sice zakopává na uspěchanosti, zkratkovitosti či textových dodatcích, nicméně příjemně buduje a také předává prostou myšlenku všem prostřednictvím mixu prostřihů z útrob internetu, což se může jevit jako netypicky využitý rušivý prvek, každopádně do tohoto typu filmu se hodí velmi dobře. 7,5/10. ()

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)