Údolí klokanů

Kylie Stott

Scenár:

Tab Murphy

Sarah Snook (rozprávač)

Výprava do tajného údolí v australské divočině, kde nervózní klokaní mládě Malu čeká setkání s hladovými psy dingo i krutá zima. Přežije ve zdraví první rok života? (Netflix)

JenYu

Pokud máte rádi australskou přírodu tak jako já, nemůže se vám to nelíbit :) Galahové, Willie wagtail, vombatí láska, světélkující noční les... Co víc si přát? ()

Marze

Tento vizuálně krásný dokument vám asi zodpoví všechny otáky, které máte o klokanech. Vyprávění je vřelé, plné zajímavých faktů. Řekl bych, že cílovým publikem jsou dospívající teenageři. Dokument má patinu jako kdyby ho vysílali v televizi před čtyřiceti lety. https://dokumenty.tv/udoli-klokanu-dokument/ ()

• Natáčení dokumentu probíhalo převážně v australském národním parku Namadgi National Park nedaleko Canberry. (JenYu)
  • Klokani jsou vačnatci a patří do čeledi, kterou tvoří 65 druhů s 11 větvemi. Jejich velikost se pohybuje od 23 cm do 2 metrů a hmotnost od 0,5 kg do 90 kg. (Johnny.ARN)
  • V závere dokumentu odznie pesnička od austrálskej speváčky Sia - "We Can Do Anything". (Arsenal83)