Play Dead

Studentka kriminologie Chloe (Bailee Madison) předstírá vlastní smrt, aby se vloupala do márnice a získala důkaz, který spojuje jejího mladšího bratra s nepovedeným zločinem. Jakmile se dostane dovnitř, rychle zjistí, že obávaný koroner využívá márnici jako zástěrku pro zvrácený obchod. V děsivé hře na kočku a myš Isabel zjistí, že nejděsivější na márnici nejsou mrtví, ale živí. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

Ucházející cat and mouse naháněčka z prostředí márnice. Play Dead je sice takový trochu TV thriller ( řemeslně však kvalitní), který bez výrazných překvapení a bez pořádného gore jede až do konce. Mně tohle ke spokojenosti rozhodně už nestačí, ale na koukatelný to je bez problémů. Sympatická hlavní hrdinka se infiltruje do márnice, aby získala telefon a zachránila svého bratra od kriminálu, avšak místní koroner je zvrácený psychopat, který tam obchoduje s orgány a situace se jí komplikuje, půjde ji totiž o život. Jerry O'Connell hraje psychouše celkem v pohodě a hlavní hrdince se dá fandit. Škoda, že těch orgánů a operací si člověk moc neužije, na mě je to zkrátka až moc light.  Podobnost s Price we Pay je až parodicky vtipná .. :) Ten však měl alespoň gore. 55% ()

kingik

Co by hodná sestřička neudělala pro svého milovaného bratříčka. Aby za spoluúčast na neúspěšném loupežném přepadení, kterým si chtěl pro ni a pro sebe obstarat peníze pro zastavení exekučního řízení, neputoval na dlouhá léta do vězení, vydá se jeho sestra do márnice. Ocitl se tam totiž jeho kamarád ve zločinu a spolu s ním i jeho mobil, v němž je důkaz o tom, že společně připravovali loupež. A tak se hrdinná mladá žena nadopuje rizikovými prášky a upadne v mrtvolné bezvědomí. Má ale smůlu. V ústavu pracuje koroner, který nesnese na svém pracovišti živé lidi a jeho kukuč nevěstí nic dobrého. A v márnici provádí nekalé kšefty s lidskými orgány. V akci bude cvičený pes i tekutý dusík. Jerry O´Connell nasadí lehce úchylný výraz a s Bailee Madison svede hru na kočku a myš. Je dobře, že ho máme po nějaké době zpět. A rovnou vyfasoval roli psychopata. Prostředí márnice není pochopitelně nikomu dvakrát příjemné, navíc i nějaká ta mrtvola na pitevním stole na komfortním pocitu zrovna nepřidá. Patrick Lussier byl režijně v kvalitní formě. Film má nějakých 106 minut a pořád se něco napínavého dělo. Drastičnost není na mimořádně vrcholné úrovni. K vidění je hlavně nějaký ten odňatý orgán. Film se neobejde bez zvratu (spoiler) ohledně do té doby kladné postavy strážce zákona. Slečně v hlavní roli se dá krásně fandit, je sympatická, i nějaký ten postelový manévr by s ní nezaškodil. A maskéři si dali práci, aby v závěrečném zúčtování nechyběl brilantně znetvořený obličej. Máte-li zájem o pořádně napínavý thriller v neutuchajícím tempu a neutěšeném prostředí, je tenhle film velmi ideální volbou. 10/10 ()

darkrobyk

V krátké době tu máme dalšího doktora Frankensteina, co zbavuje svět lidského odpadu a pomáhá těm správným. Vaše srdce, játra, ledviny, oči, ba i kůže se konečně stanou smysluplnými... Napětí dobré, gore slušné, byť se smrsklo na pitvání a odebírání orgánů....jo a tekutý dusík byl fajn. Takže největší problém představuje Chloe, která je blbá kráva (ano, má to ve scénáři, proto píšu Chloe), co si zaslouží vyvrhnout. A aby k tomu došlo se snaží hned několikrát. Popravdě v určité chvíli jsem tak trochu začal fandit doktorovi Smrt. A snímku by jistě prospělo půlhodinové zkrácení. Téma pitevny je výborné, strašení, co se nabízelo, tu ale moc nebylo. Na jedno podívání OK. ()

Arsenal83

Predstierať vlastnú smrť, aby ste dostali do vytúženej destinácie zvanej márnica, to je fakt bizár. Každopádne táto nepravdepodobná premisa skončila vcelku pútavým skôr thrillerom než hororom, ale má to svoje kvalitné aj hororové prvky. V evidentne nízkom rozpočte sa podarilo ponúknuť niečo, čo nesmrdí lacnosťou. ()

JASON_X

Tedy tou dějovou zkratkou, kterou se zdrogovaná dívčina ocitla z ulice rovnou v márnici, si to scénárista s rejžou hodně ulehčili, by mě zajímalo, jak by se s takovou nebetyčnou hovadinou popasovali beze zkratky. A i jinak je scénář k Play Dead nadprůměrně retardovaný i v rámci jeho žánru, těch absurdit a pitomostí je v něm tolik, že by to vydalo na delší traktát. A Chloe, s tím jejím skautským dobrosrdečným ciferníkem třídní šprtny, že by se tahala s pouličním gangstanegrem a že by pro svého vypatlaného bratra riskovala kejhák tak blbým způsobem a že by se z ní nakonec ještě vyklubala taková chladnokrevná a drsná bitch?? Ho hó, tak to leda v hodně béčkovým bijáku. Ale co, nebudu lhát že mě to nebavilo... Bavilo! Ve všední den po práci naprosto pohodový a zábavný večerníček. A za finále s tekutým dusíkem musím zaokrouhlit nahoru, nedá se svítit. ()