Tensei ódžo to tensai reidžó no mahó kakumei

• Japonsko 転生王女と天才令嬢の魔法革命 (viac)

Princezna Anisphia byla už odmalička velmi živé dítě, které bylo fascinováno magií. Bohužel ale měla zároveň obrovskou smůlu, protože i když je členkou královské rodiny ve světě, kde se pouze aristokracie rodí s vlohami pro čarování, tak sama Anisphia magické vlohy z nějakého důvodu nemá. Dívka se však nevzdává a je odhodlaná si splnit svůj sen – pomocí kouzel létat po obloze. Navíc když bylo dívence pět let, tak se jí nečekaně vrátily vzpomínky na předchozí život v současném Japonsku. Za pomoci těchto vzpomínek se tak Anisphia dala do studia samotné podstaty kouzel a doslova vynalezla nový obor „magikologii“, neboli výrobu magických předmětů, které může používat každý.
Jednoho dne se princezna připletla do velmi ošemetné situace, kdy její bratr Algard neprávem veřejně obvinil svoji snoubenku hraběnku Euphyllii ze spiknutí. Anisphia se proto rozhodla k velmi drastickému a nečekanému kroku a prostě Euphylii unesla. Tímto setkáním začíná velké dobrodružství dvou mladých dívek, během kterého se Euphylie pokusí očistit své jméno a Anisphia zase změnit mnohé zaběhnuté zvyky v království. Magická revoluce reinkarnované princezny a geniální mladé dívky právě začíná… (Jeoffrey)

gumbo

příjemná romantika se sympatickou hlavní hrdinkou, které na konci dojde dech, kdy to vypadá jako by autoři nevěděli jak to vlastně správně zakončit. Kdyby to mělo 2x více dílů, více obsahu (dovedu si představit více akce, více romantiky a více rozkreslení  psychologických utrpení hlavních postav) , tak to mohlo jít vysoce nadprůměr. Takhle je to někde mezi 3 a 4*. 70% ()

DaweForeman

Další reinkarnace do fantasy světa, kdy hlavní hrdinka touží po magii, které se jí však nedostává. Přesto si získá obdiv i hanu jako vědkyně, ale i jako vzpurný člen královské rodiny. Tenokrát se to ale nemele ohledně oné reinkarnovanosti, kdy by hlavní hrdinka dělala revoluci, kde se dá - ohledně jídla, superschopností atd. Samozřejmě jako vědkyně využije svých vědomostí, ale v rámci hranic daného světa a trochu v umírněném duchu, který docela zapadá do daného prostředí. Více se příběh spíše zaměřuje na to, že ona jako vědkyně stojí na druhé straně oproti tradici a náboženství, kdy většina šlechty zastává svou nadřazenost a posvátnost magie. Příběh by se dal rozdělit na dvě části, kdy v první se tak nějak seznámíme s daným světem a má trochu akční a dobrodružnou stránku. Druhá část pak je více zaměřena na vztahy mezi jednotlivými postavami a hlavně politikaření. Obecně tohle anime neurazí, ale tak nějak si člověk z toho neodnese nic hlubšího než možná takové lehčí drama s trochou romantiky. Kdyby se to více zaměřilo na ducha první část, byl by z toho o něco lepší požitek. I když se příběh točí kolem hlavní ženské hrdinky, tak přesto to není počin pro čistě dámské publikum, ale tak nějak pro všechny. Po animační stránce je to průměrně, kdy je tam vidět sem tam nějaká ta nedotaženost a po hudební stránce není o co stát. ()

Starletka

Rozporuplná záležitost, kdy příjemný úvod velmi rychle vystřídá strmý pád plný hloupých zápletek, ještě hloupějších postav a klišé, až do konečného krev pijícího slzavého údolí. Aspoň po stránce GL se jedná o závan svěžího vzduchu, a to i přes místy nevhodně vložený fanservice a klasicky debilní design postav typu "pětileté děti s velkými melouny". 6.5/10 ()

Hees

Inkonzistentné anime, ktoré má svoje neduhy a to hlavne preto, lebo často dokáže predviesť kvalitu hlavne na začiatku a úplne ku koncu si to dokáže behom nejakej chvíľky úplne pokaziť. Toto anime je proste ukážkou toho, že niekto chce niečo budovať dlho a potom sa to rozhodne zabiť príliš rýchlo, niekto spraví dobrú zápletku a odrazu je druhý hrdina preč. Veľmi dobre napísané postavy sa potom správajú inak ako sú napísané predtým a keď sa z toho vytvorí na konci dobrá dráma, tak tú predsa zabijeme iným koncom. Isekai prvok doslova zbytočný? Isekai prvok sa tu totiž vyskytuje dva krát, áno dva krát a toto anime je vlastne dráma o tom, že je niekto predurčený byť niečím aj, keď nechce. Ono keď si to tak zoberiem po poradí, dobrý začiatok prvých päť dielov (dajme tomu) sú na štyri hviezdy, potom ďalšie diely sú na tri hviezdy postupne je to slabšie a slabšie až ku koncu to začne naberať kvality dobrej drámy a to sa akože extrémne zabije tak slabým koncom, čo som až nechápal a pri tom tento počin ma doslova bavil. Anisphia je dobrý charakter dobrý rebel a nechápem ako sa môže za takú krátku dobu stať z rebela niečo iné, ale ak prižmúrim oči ešte sa to dalo zvládnuť. Vedľajšie charaktery sú super teda okrem Algarda, lebo jemu som raz rozumel a potom ich zas napadlo to nejako až tak veľmi prekombinovať, že nakoniec jeho zámerom zas vôbec nerozumiem. A k tomu iseakai ak hľadáte isekai s prvkami reinkarnácie, tak toto si vôbec nepúšťajte tu sa skoro vôbec nič nedeje, čo by malo spoločné s takým žánrom áno nejaké veci sú tým vysvetlené, ale inak je to skoro zbytočné, aby to tu bolo, mohlo to byť zamenené čímkoľvek. Ja sa trocha hnevám, lebo som bol fakt blízko štyrom hviezdam, lebo ma toto dosť bavilo, ale proste, keď si zosumarizujem všetky tieto chyby, ten koniec, tých veľa slabých dielov a to časté divné správanie fakt dobrých charakterov, rozhodol som sa takto ako som sa rozhodol. ()

Jeoffrey

Ani po skončení posledního dílu jsem si nebyl příliš jistý, jaké hodnocení chci seriálu dát. Má určitě několik nesporných kvalit, většinu z věcí, které chtěli autoři říct nebo ukázat, se jim také podařilo dostatečně předat, a i nějaké ty emoce u mě občas padaly na úrodnou půdu, ale i tak jsem nebyl ze seriálu úplně odvázaný a nedokázal jsem se na jeho vlnu kompletně naladit a prostě si ho užít. Co mi tu vadilo? Třeba to, že dialogy byly občas zbytečně rozvleklé, nebo některé zvláštní nápady autorů, které mi do příběhu moc nesedly a já si tak jen říkal „Upír! Vážně?“, nebo dumal nad motivací zdejšího záporáka, který jako již tradičně vlastně nebyl tak úplně záporák a říkal si, jestli to celé nešlo udělat úplně jinak, protože takhle mě celá Alova linka a její závěr spíš otrávili. K tomu mi přišlo, že si toho seriál na dvanáct dílů naložil někdy až příliš, chtěl být romancí, dobrodružstvím, řešit sociální témata, společenské problémy, intriky, magické záhady a kdo víc co ještě, a tak skákal od jednoho k druhému, ale ani jedno pro mě pak nefungovalo na 100%. Ale tohle všechno nakonec převažují jasná pozitiva. Začnu tím, že tu máme dvě sympatické hlavní hrdinky, jejich vzájemná chemie docela dobře funguje, takže pak i šlape ta romantika, nebo spíš se tu občas najdou nějaké milé momenty. Uvěřil jsem i oběma postavám vývoj, kterým si během seriálu prošly a i to, že se k němu prostě vzájemně potřebovaly. Pochopil jsem, co všechno mi chce seriál předat, zaujala mě některá témata, kterými se rozhodl zabývat a dostal jsem k nim i docela uspokojivé odpovědi, i když nikterak hluboké. Animačně to byl opravdu spíš průměr, občas se něco povedlo, a tak třeba první souboj Anis s monstry nebyl vůbec marný, ale někdy zase bylo vidět, že studio Diomedéa má pořád co zlepšovat, a tak třeba ten souboj poslední už moc dobrý nebyl a některé efekty v něm (ohnivé koule) byly vysloveně slabé. Každopádně „magická revoluce reinkarnované princezny a geniální mladé dámy“ se tedy nakonec opravdu započala, a i díky tomu byl konec poměrně uspokojivý (protože autoři splnili i to, co deklarovali v názvu). A nejspíš i proto, že se mi závěr vlastně líbil, udělím nakonec tu lepší známku a pokusím se zapomenout na ty vlažnější pasáže, během kterých jsem nebyl seriálem příliš přesvědčený… 6,6/10 ()