Školský prezident Tinn (Norawit Titicharoenrak) má tajný crush na Guna (Nattawat Jirochtikul), hlavu školského hudobného klubu a hlavného speváka skupiny Chinzhilla. Riaditeľkin syn, Tinn, dostal za úlohu zatvoriť všetky kluby, ktoré školu neposúvajú vpred, čím sa z neho stáva Gunov úhlavný nepriateľ. Aby zachránil svoj klub, stáva sa Tinnovým sluhom, pretože je presvedčený, že to je jediná možnosť ako pretrvať. Tinn mieni túto príležitosť využiť vo svoj prospech, no keď sa dozvie, že členovia klubu majú zakázané randiť, dokým nevyhrajú Hot Wave Music Contest, je rozhodnutý urobiť všetko pre to, aby Chinzhilla získala hlavnú cenu. (Petra321)

emkon

Seriál My School President (v doslovném překladu z thajštiny to je Můj přítel je předsedou studentské rady) je další seriál od GMMTV, který hodnocením na světových filmových serverech značně zabodoval. Pokud se podívám do poměrně nedávné minulosti, tak tato thajská televizní, talentová a produkční společnost s miliardovým obratem vyprodukovala už celou řadu BL seriálů, které dle recenzí a hodnocení hodně vyčnívají. Jen pro příklad uvedu série 1000 Stars, Bad Buddy, The Eclipse, nebo Moonlight Chicken. Všechny tyto seriály mají jednoho společného jmenovatele, kterým je režisér a producent Aof Noppharnach Chaiwimol. Ten člověk má opravdu štěstí při hledání nových námětů ke zpracování, a na hledání nových talentů, které se pak nebojí obsadit i do hlavních rolí. Uvedu například Mixe Sahaphapa v seriálu 1000 Stars. Co se týká hlavních hrdinů seriálu My School President, tak Fourth (hraje zde Guna) a Gemini (hraje zde Tinna) byli objeveni až v roce 2019, kdy se účastnili talentové soutěžě Thailand School Star, kterou Fourth dokonce vyhrál. A teď zpět k samotnému Presidentovi: Příběh se odehrává ve školním hudebním klubu, takže si užijeme hodně dobrou hudbu a budeme svědky lásky, která se děje na této škole. Ředitelka školy chce ale klub zrušit, protože vnímá, že se tam kluci chodí jen zašívat. Klub nemá výsledky. Zpěv je ale jediná věc, kterou Gun miluje, je to i jeho jediný sen, jediná věc, kterou Gun zbožňuje a dělá to celkem dobře. Aby nedošlo ke zrušení klubu, pokusí se Gun kandidovat na předsedu studentské rady, aby rozhodnutí ředitelky změnil. Druhou hlavní postavou je Tinn. Šprt a perfekcionista, syn ředitelky školy. Rozhodne se také kandidovat na předsedu studentské rady, kterým je i následně zvolen. Gun tak Tinna vnímá jako svého nepřítele. Vnímá ho jako prodlouženou ruku jeho matky, a největší hrozbu pro jeho školní hudební klub. Tinn ale klub tajně podporuje, aby nedošlo k jeho zrušení. Ale jen tak, aby se o tom Gun nedozvěděl. Tinn je totiž do Guna tajně zamilovaný. U této série mě nejvíc dostala hudba. Nemáme zde jednu ústřední melodii, jak je obvyklé, ale v každé epizodě je nový song, jehož texty jsou pro příběh důležité a posouvají děj vpřed. Soundtrack čítá 14 výborných písniček, které bodují i na Youtube. Jen pár dnů po odvysílání seriálu měly už několik milionů zhlédnutí. Úplně nejlepší skladbou podle mě je No One Else Like Me, kterou v deváté epizodě Song zpívá Winovi, kterou herec Satang Kittiphop i sám nazpíval. Příběh seriálu je ve správných okamžicích vážný, dojemný a často hodně silný. Například rozhovor Guna se svojí matkou v nemocnici v desáté epizodě mě hodně dostal. A nebo když se Tinnova matka chystá v poslední epizodě položit synovi otázku, co ke Gunovi cítí. Tinn tuší, na co se ho matka chce zeptat, ale oba jsou tak vyděšení, že raději úplně změní téma. Nejsilnější stránkou seriálu jsou ale Fourth a Gemini, oba hlavní herci. Režisér správně vycítil jejich potenciál, a nechal jim při natáčení volnost. Řada úžasných momentů seriálu je výsledkem improvizace až během natáčení. Kluci dali postavám tolik emocí a tolik vrstev, od vzájemného nepřátelství až po úplnou vzájemnou oddanost. Není moc seriálů, u kterých můžu tvrdit, že potenciál příběhu a herců tvůrci vyždímali na 100%. My School President je ale jedním z nich, a jako další se mě vybavuje už jen I Told Sunset About You. Obě tyto série mají hodně společného. Ať už se jedná o vysoce kinematograficky a vizuálně působivé dílo (skvělá kamera, kostýmy, výběr lokací, a celkově výborně zvládnutá postprodukce), a také tím, jak se příběh vyvíjí a jak příběh končí. U My School President se příběh uzavírá v posledním ročníku na střední škole, a budu doufat v pokračování série po vzoru I Told Sunset About You. K seriálu se určitě brzy vrátím. Zanechal ve mě hluboký divácký zážitek. - - - - - EDIT: Seriál jsem si vychutnal podruhé, a určitě se k němu brzy vrátím i potřetí, protože musím uznat, že podruhé mě seriál zaujal ještě víc. Víc jsem si vychutnával všechny písničky, atmosféru seriálu, a víc jsem vnímal i vedlejší pár Song-Win. Celý projekt My School President čítá 12 epizod samotného seriálu, jednu speciální epizodu „Den otevřených dveří“, dvě epizody v rámci projektu Our Skyy2, a závěrečnou superspeciální epizodu. A pokud dobře počítám, celý tento projekt včetně bonusů nám přinesl celkem 18 songů. GMMTV nasadila laťku hodně vysoko, a myslím, že tuhle sérii dlouho nic nepřekoná. () (menej) (viac)

Skylar

To bylo tak krásné. Opravdu jsem měla celý seriál úsměv od ucha k uchu. Tinn byl čistá duše a jeho vztah s Gunem byl úžasný. Oba hlavní hrdinové byli skvělí a člověk si je hned zamiloval. Je to prostě pohodový seriál, který pohladí po duši a zahřeje u srdce. Myslím, že už tu bylo vše podstatné napsáno v komentářích dříve. Jen se ještě zmíním o tom, že ač jsou oba herci v hlavních rolích neskutečně mladí (panebože je jim jen osmnáct), tak hráli opravdu skvěle. Rozhodně seriál doporučuju a to vysoké hodnocení je oprávněné. ()

YumiOkami

tohle byl ten nejsladší, nejroztomilejší a nevtipnější BL seriál, jaký jsem kdy viděla. úžasný příběh, hudba, vtipy, vztahy.. hlavně vztah mezi gunem a tinnem byl tak přirozený a krásný. líbilo se mi, jak se do sebe pomalu zamilovávali. jeden z nejlepších středoškolských seriálů. wow, teď se mi dokonce stýská po mých středoškolských časech. závěr (maturitní ples, poslední den ve škole) mě rozbrečel. poslední den vyobrazili poměrně vesele. u nás na střední to takový nebylo - stáli jsme se spolužáky na potemnělé chodbě a říkali si: "takže.. je konec." smutný časy. naše cesty se navždy rozdělily. každopádně! seriál byl perfektní. BTW vadilo mi, jak z mýho oblíbenýho (sexy) učitele udělali homofoba 💔 úplně mi to zlomilo srdíčko!!! ()

Petra321

Keby odo mňa niekto chcel, aby som MSP opísala jedným slovom, bez najmenšieho váhania by to bolo: ,,Wau." GMMTV sa tentoraz naozaj prekonalo a to už beztak ich tvorbu považujem za veľdiela. Gemini a Fourth sa oficiálne stali mojím obľúbeným hereckým duom a verím, že sa s nimi okrem Moonlight chincken stretnem ešte v mnohých ďalších projektoch. Vedľajšie páry boli takisto skvelé a chémia nechýbala ani v jednom prípade. Soundtrack je priam dokonalý a úvodnú pesničku z prvých epizód som si zamilovala už pri prvom počutí. Bola by som rada, keby ju Fourth naspieval aj v angličtine, tak ako Jeff Satur svoju Why don´t you stay, pretože ten zvuk, text a dynamika vytvárajú dokonalú kombináciu. No a napokon samotný dej... Ani neviem, kde začať, pretože by som chcela vyzdvihnúť snáď úplne všetko. Každý, kto videl Bad buddy, si určite zamiluje aj MSP. Mne osobne sa príbeh Tinna a Guna páčil omnoho viac, za čo môže aj už spomínaná hudba, herecké obsadenie a v neposlednom rade úžasne spracovaný scenár. Nebolo to rýchle, ani príliš pomalé. Všetko do seba krásne zapadalo a čo sa mi páčilo najviac, tvorcovia do deja nezatiahli nijaké náhle odhalenie o spoločnom detstve alebo niečom podobnom. ()

LeninkaK

Konečně jsem měla čas dokoukat tento tolik opěvovaný seriál. Musím říct, že právem je na vrcholu. Kluci byli tak úžasně sehraní a uvěřitelní ve svých rolích. A hudba byla nádherná, která celý děj dokreslovala. Myslím, že od herců můžeme čekat další skvělé role. Děkuji tímto i za perfektní překlad jak textu tak i písní, které jsou svým textem naprosto bombastické. ()

• Představitelé hlavních rolí Nattawat Jirochtikul (Gun) a Norawit Titicharoenrak (Tinn) se seznámili už v roce 2019, kdy se společně přihlásili do talentové soutěže Thailand School Star, kterou první jmenovaný dokonce vyhrál. (emkon)
  • Skupina Chinzhilla natáčí v 6. epizodě 1. série hudební video. Jako vzor posloužil skutečný videoklip písně „Just Being Friendly“ od thajské alternativní rockové skupiny Tilly Birds z Bangkoku, jejíž videa mají na YouTube stovky milionů zhlédnutí. (emkon)