Odkedy boli mladí, Pranovi a Patovi otcovia viedli hlbokú a zúrivú rivalitu – snažili sa vo všetkom prekonávať. To sa zdedilo aj na ich synov. Pri porovnávaní úspechov a zásluh ich synov, či už ide o akademické alebo mimoškolské vzdelanie, títo dvaja otcovia nenechali kameň na kameni, aby zažiarili a chválili toho druhého. Bolo to skoro, ako keby sa rivalita odovzdávala ako rodinné dedičstvo a dvaja chlapci sa tiež stali rivalmi. Až kým sa neunavili a stali sa priateľmi. Naozaj dobrými priateľmi. Pre rivalitu ich otcov však ich priateľskú náturu musia držať pod pokrievkou. A tak sa začala cesta tajného priateľstva - a potom možno sladkej tajnej lásky? (dwdb)

jiri.twist

Pro mě dominovala jednoznačně superroztomilost, kde mě přesvědčil především jednadvacetiletý Pran (Nanon) v jeho první BL roli. Sekundoval mu samozřejmě Pat (Ohm), ale tomu jsem už tak moc nevěřil, jako např. v seriálu He´s Coming To Me nebo ve filmu Dew (oba zde máme). Cítil jsem, že vzájemné "hrátky" ze strany Pata jsou jen hrané a spíše jsou to scény, ve kterých mají padat tisíce mladých žabek-puberťaček na zadek. Příběh byl vymyšlen dobře, ale přesto asi dva tři díly mi přišly zbytečné a děj se nikam neposouval a předem jsem přesně odhadoval, co bude za další scénu, a to mě nebavilo. Hodnotím solidně, ale s poznámkou jako u 1000 Stars stejného režiséra - vše vyšponované do maxima "krásna", ale pořádný fyzický kontakt mezi hlavními představiteli se odbyde falešným "laškováním". Cíleným objektem tohoto seriálu asi není dospělý gay divák ... 7977 ()

YumiOkami

taková klasika mezi BL seriály. zhlídla jsem hlavně kvůli our skyy 2 (nechtěla jsem do toho jít bez kontextu), ale i kdyby ten sequel nenatočili, stejně bych do bad buddyho šla tak jako tak. podle redditu nemá tenhle počin ani jednoho hatera. já souhlasím; a proč taky? bylo to enegický, mělo to skvělý herce, dobrej plot, happyend.. overall velice povedená prácička. a ty vole ta hlavní znělka byla dokonalá. musím si jí dát na vyzvánění ASAP! ()

Ovecka_Saki

No tak tohle fakt ne. Celé mi to přišlo hrozně cringe (české slovo na to snad ani neexistuje), prvních asi šest dílů jsem se cítila hrozně trapné při sledování, pak se to malinko zlepšilo. Ale díly byly až zbytečně dlouhé, 11 díl jsem si zkrátila na 4,5 minuty a poslední tak na max. 10 minut. Jak se oba jmenovali na P tak jsem permanentně jméno toho jednoho furt zapomínala a právě ten klučina mi přišel úplně mimo, tak chce s tím druhým chodit a přitom furt odmítá na něj jen sáhnout. Přidávám * aspoň za GL v tomto BL, to mě moc potěšilo. ()

emkon

"Nesměli být přáteli, přitom nemohli zůstat jen přáteli." - - - - - - Do sledování jsem šel s nulovým očekáváním. Neviděl jsem trailer, neměl jsem ponětí o čem to je, nebo že to vůbec existuje, a on se z toho vyklubal naprosto úžasný seriál. V každém díle je pořádná dávka humoru, lásky, emocí a zvratů. Slušná horská dráha. Zejména u dílů 5, 6, 7 a 10 je to masakr, tam je téměř nemožné udržet slzy. I přes poměrně dlouhou stopáž jednotlivých dílů (50-60 minut) děj poměrně rychle plyne, je bez hluchých míst. A jak jsem si vygůglil, příběh je natočen podle knižní předlohy. Musím ocenit výborný scénář a režii. A soundtrack!!!. A hlavně herecké obsazení obou hlavních hrdinů!!! Nanon a Ohm jsou úžasní!!! Chemie mezi hlavními představiteli je vážně neuvěřitelná. Aby také ne, když herci jsou v civilním životě blízcí přátelé. Oni své city totiž nehráli, oni jsou takoví doopravdy. Bad Buddy boduje i ve vizuálním vyprávění. Přestože seriál neměl rozpočet ani průměrného amerického televizního pořadu, režisér skvěle využil potenciál. Když je scéna emočně důležitá, dá se jí patřičný prostor. Když si Pat a Pran dají svůj první polibek, odehrává se to na střeše výškové budovy s výhledem na noční Bangkok. Tato scéna trvá šest emocemi nabitých minut, a režisér nespěchá. Za doznívajícího songu Cloaked Emotions si nejprve Pat pětkrát povzdechne, než se vůbec přiblíží k Pranovi, protože ví, jak důležitý okamžik to je. Zatímco Pat vyznává své city Pranovi, kamera je zaostřena na oba protagonisty, a světla velkoměsta v pozadí se rozostří v něco abstraktního. Na okamžik jsou Pran a Pat jediní dva lidé na světě, což vede k zoufalému (z Pranovy strany) a euforickému (z Patovy strany) polibku, při kterém jsou obě postavy v slzách. Tahle scéna mě dostala do kolen. Chválím, že dějová linie se točí jen okolo obou hlavních hrdinů, zbytečně neodbíhá k jiným postavám. V prvních dílech jsou poměrně časté návraty do minulosti, aby se chování a jednání postav dalo lépe pochopit, aby ony kamínky do mozaiky do sebe přesně zapadaly. Díky za tuhle sérii. Pro mě je tento seriál tím nejlepším z asijské seriálové tvorby, a největším překvapením letošního roku. 100% - - - - - - EDIT: Po měsíci jsem viděl seriál znovu, a neskutečně mě to bavilo i podruhé. ()

• Plážové scény se natáčely na Sai Noi Beach na jihozápadě Thajska. (emkon)
  • Natáčení probíhalo v době přísných protikoronavirových opatření. V 9. epizodě 1. série tak lze na podlaze nemocničního výtahu spatřit piktogramy, které nabádají k rozestupům a ke stání ve výtahu zády k sobě. (emkon)