Ropná plošina

• Veľká Británia The Rig

Když záhadná mlha odřízne ropnou plošinu Kinloch Bravo od veškerého spojení se skotskou pevninou, musí osádka bojovat za návrat domů a zároveň zvládat ekologické tlaky, rostoucí paranoiu a zvyšující se napětí. Když se však ukáže, že hrozba, které čelí, přesahuje jejich nejdivočejší představy, musí se rozhádaní členové týmu spojit, aby přežili. (Prime Video)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (7)

Ropná plošina (2023)

Celkem zajímavá myšlenka dopackaná scénářem na neskutečně nudnou hovadinu. A přitom stačilo jen malinko a výsledek byl úplně někde jinde. Děj totiž obsahuje momenty, které měli nabudit jakože tajemno a ve výsledku jen nadělali zmatek. Příklad to “utonutí na suchu”. Nebo “vybírání si jedinců” (jednoho opraví prakticky z nuly a jiného ne). Dále koncept myšlenky vyprávění “bude to na více řad, tak vám na uzavření jedné kašelem” mě vadí čím dál víc. Místo uceleného příběhu, který odkojených karty “vo co jde” a ponechání si další linky “korporace ví a začalo to takhle” na někdy jindy se vše rozvrtalo a nechalo ležet. Jako bonus už jen pro zasmání byla těhotná lesba v odhadem 3tím měsíci… (na ropné plošině). ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Bohužel 1899 napáchalo příliš škody, abych měl automaticky důvěru v ne příliš dynamickou (jakože) mystickou záležitost. Takže po pilotu spíš skepse a nedůvěra, že z tohohle vyleze něco zajímavého. ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

Já nějak nevím. Sice to není čisté konverzační cvičení, ale to co se děje je “divné”. Navíc chování postav je nesmyslné (celá eskapáda se záchranou lodí byla padlá na hlavu). Prostě mě to nechytlo tolik, abych měl chuť se na to dívat opakovaně = víc než dvě hvězdičky to prostě nedá. ()

Epizoda 3 (2023) (S01E03)

Mohl to být perfektní seriál. Stačilo jen přestat plácat několik myšlenek přes sebe. Tedy soustředit se na “něco starého” bez halucinací, vizí a ovládání vody nebo kytiček. Navíc, vážně nemohl vystřelit světlici z větší dálky? ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Všichni vědí, že spóry jsou nějaký divný. Přesto se neváhají vydat mezi semeniště si “šňupnout”. No a jak jinak… lesba musí být těhotná (protože kdyby tam nebyla lesba, nesplnila by tabulky diverzity… logika těhotenství nula) ()

Epizoda 5 (2023) (S01E05)

Jediný důvod vyššího hodnocení epizody je ten, že konečně přichází nějaké odpovědi. To ale neznamená, že jde o nějakou brilantní epizodu. Jako ostatní epizody je plná zbytečných konverzačních cvičení a nesmyslných rozhodnutí. ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Takže další idiotský seriál co neumí ani solidně uzavřít myšlenku bez alibistického protože nejsme schopni udržet věci pohromadě hned,  “pokračování příště” (přece jen kdyby se to náhodou líbilo, tak poždímáme dále… no a pokud ne, tak vo co de - viz 1899). ()