Ropná plošina

• Veľká Británia The Rig

Když záhadná mlha odřízne ropnou plošinu Kinloch Bravo od veškerého spojení se skotskou pevninou, musí osádka bojovat za návrat domů a zároveň zvládat ekologické tlaky, rostoucí paranoiu a zvyšující se napětí. Když se však ukáže, že hrozba, které čelí, přesahuje jejich nejdivočejší představy, musí se rozhádaní členové týmu spojit, aby přežili. (Prime Video)

luka4615

Seriál The Rig začíná vskutku výtečně. Všechno od příběhu, vizuální stránky až po uchopení látky funguje vážně skvěle, přičemž tedy začnete opatrně doufat v neočekávaně dobrou jednohubku na volnou neděli. Bohužel, zhruba v polovině šestidílného počinu se ale všechno velmi podivně zadrhne a přestane dávat smysl. Přišlo mi, že se tvůrci s přibývající stopáží čím dál více zamotávají do své komplikované vize, kterou zkrátka nedokáží uspokojivě uzavřít. Ve finále tedy dostaneme krásně vypadající záležitost, která ale veškerý svůj načrtnutý potenciál zahodila do bahna a pro jistotu ho ještě důkladně pošlapala. Škoda. (Prime Video) ()

Flopik

Za mňa veľmi nie. Ako to zaujímavo začalo, tak to horšie pokračovalo. Dej sa skoro nehýbal, každá časť sa posúvala ako slimák a ku koncu ako sa tam objavil ten tlsťoch to stratilo úplne na kvalite. Myslím, že tvorcovia mali nejaký nápad avšak nedokázali ho premietnuť do výsledku. A na konci sa to snažili zakončiť ale neúspešne a tak tu máme otvorené koniec, kde druhá séria už nemá absolútne čo ponúknuť. Postavy sú fajn, vizuál tiež ale o tom čo je ten ancestor, jak prečo a čo sa skoro nič nedozvieme. U mňa priemer a druhú sériu, ak vôbec bude vynechám. ()

Yoshitsune

První tři díly sou parádní, sou tajemný, sou atmosférický a mají takovou tu správnou hororovou vibraci, u čvrté epizody se to začne lámat a pak už je to nuda, i když se tam jakože něco děje. Co seriál hodně zachraňuje, sou docela solidní herci a to hlavně Iain Glen a Owen Teale, oba dva hrají tak nějak stejné postavy, jaké hrály ve Hře o trůny, takže je radost je vidět. Je škoda že se seriál nevydal tou přímočařejší linkou a mohla to být Mlha od Kinga a nebo mlha ze Silent Hill, obě dvě mlhy by fungovali, tady "to" je prostě prostě nudný a celkem nezajímavé stvoření. Dalo by se to přirovnat k Propasti od Camerona, akorát s tím rozdílem že tam běhal aspoň šílenej Michael Biehn, tady sotva leze jeden korporát, o kterým se ví že je tak trochu keke a přesto ho nikdo nehlídá. Většinou mně mrzí když seriál nedostane další řadu a když ji dostane, tak sem rád, ale tady je mi vlastně jedno jak to bude. ()

kenkaku

Celkem zajímavá myšlenka dopackaná scénářem na neskutečně nudnou hovadinu. A přitom stačilo jen malinko a výsledek byl úplně někde jinde. Děj totiž obsahuje momenty, které měli nabudit jakože tajemno a ve výsledku jen nadělali zmatek. Příklad to “utonutí na suchu”. Nebo “vybírání si jedinců” (jednoho opraví prakticky z nuly a jiného ne). Dále koncept myšlenky vyprávění “bude to na více řad, tak vám na uzavření jedné kašelem” mě vadí čím dál víc. Místo uceleného příběhu, který odkojených karty “vo co jde” a ponechání si další linky “korporace ví a začalo to takhle” na někdy jindy se vše rozvrtalo a nechalo ležet. Jako bonus už jen pro zasmání byla těhotná lesba v odhadem 3tím měsíci… (na ropné plošině). ()

Enšpígl

Po seriálové ubohosti zvané 1899 jsem se docela bál otevřít další seriál, který má v sobě tajemno a mystično, ale na konec jsem to přece jen risknul a minimálně první část me dost bavila. Ono je to vždy těžký, jak tyhle tajuplný příběhy dovést do finále, aby to nepůsobilo úplně pitomě. Tady si myslím, že tvůrci to měli v hlavě srovnané docela dobře, ale pojali to pitomě s tím tlusťochem na konci, ten to celý rozbořil a zpitoměl, zakončit tím směrem, jakým se to vyvjelo dva díly před koncem, tak by mě to ladilo víc, ale i tak atmosféra kvalitní, obrazově bez výtek a snaha napnout díváka tu taky byla a mnohdy i úspěšná. ()