Zaříkávači slonů

• India The Elephant Whisperers
Dokumentárny / Krátkometrážny
India, 2022, 41 min

Bomman a Bellie se na jihu Indie starají o osiřelé slůně Raghu a společně tvoří velmi netradiční rodinu. (Netflix)

Stanislaus

Zaříkávači slonů jsou mile natočeným exkurzem do života Bommana, Bellie a jejich sloních "dětí". Zpočátku na mě film sice působil trochu amatérským dojmem, což ale během sledování rychle vyprchalo a byl jsem tak svědkem zobrazení nádherného pouta mezi slonem a člověkem. Vedle linie se slony se divák dozví i něco o životě chovatelů a motivaci k jejich práci, takže film nepůsobí tak monotónně. ()

BOURQUE

Krátky a pôsobivý dokument o vzťahoch medzi slonom, mužom a ženou. P.S.: Elephants never forget. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Johnny.ARN

Sloníky sú super. A ako zaznelo, sú ako ľudia, len nehovoria. Ale vedia vyštudovať vysokú školu a riadiť auto, úplne ako ľudia. Bez toho ľudského komparzu by to bola plná paľba. 3 z 5 ()

swenyx

Moc pěkný krátký dokument o vesničce chovatelů slonů. Chovají osiřelé jedince, kteří by v přírodě sami nepřežili a je vidět že pro ně znamenají stejně hodně, jako jejich vlastní děti. ()

• Vše se natáčelo v přirozeném světle, protože režisérovi Kartiki Gonsalvesovi se nelíbila představa, že by se kolem slonů rozzářila světla. Kattunayakané používají světlo svíček nebo malých žárovek, takže se štáb řídil tímto způsobem. (Johnny.ARN)
  • Štáb natáčel mnoho dalších obyvatel džungle, což vedlo k mnoha blízkým setkáním s divokými zvířaty. Jednou se potulující stádo divokých slonů vrhlo přímo na štáb a kameraman musel rychle skočit na kapotu odjíždějícího auta. (Johnny.ARN)
  • Režisér Kartiki Gonsalves strávil pět let s kmenem Kattunayakan, aby mohl natočit tento dokument. Říká, že se s Raghuem seznámil, když mu byly tři měsíce, a dokument se začal natáčet až za dalších 18 měsíců. (Johnny.ARN)