Hrůzný nález v pražské kanalizaci otevírá případ směřující mezi uměleckou smetánku. Procento nově objevených obrazů starých mistrů je nebezpečně vysoké. (Česká televize)

Necrotongue

No, nevím. Po druhé epizodě začínám nabývat dojmu, že Oktopus asi nebude tak úplně seriálem pro mě. Evidentně nejde o žádnou propracovanou kriminálku; tvůrci vytvořili spíš takovou tu nenáročnou záležitost, kterou člověk využívá jako šum na pozadí, zatímco se věnuje zvelebování domácnosti, protože tak rostou šance, že přeslechne občasné nesmysly, které scénáristé vložili svým postavám do úst. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že hercům někdy nerozumím, i když poctivě špicuji uši. Druhý díl na mě příliš dobře nezapůsobil a jen s velkým přemáháním jsem přidal slabý třetí kousek. / Poučení: Voda nadnáší. 3*- ()

marhoul

Zbytečně leklé, pravda, ale mně se na to kouká dobře. Je fakt, že mám zrovna jakési podivné období, kdy se jdu umlátit po Inspektoru Gentlym nebo Odložených případech, říkám tomu Midsomer Time, takže mě berte s rezervou, každopádně Oktopus mě zaujal, chválím skvělé lokace, zajímavé, neokoukané, taky neokoukané tváře ve vedlejších rolích,  Miroslav Krobot nestárne, vypadá stejně jako před dvaceti lety, Marika Šoposká je skvělá volba a Hádek týpek taky fajn. Trošku jim přilepším a jsem zvědavá, jak dál. ()

ArthasKarfa

Zase zajímavá zápletka, umění a stará vražda na motivy Otílie Vranské. Trocha policejní nabubřelosti umělecké prostředí a bydlení v Karlíně, které po nocích vládne. Začal se nám trochu rozkrývat příběh mladé kapitánky a Krobot s jeho ironií příběh celý podbarvuje do koukatelnosti. Jedná scéna z lodi a topení vzala hvězdu. A ten konec zase jednu přidal. Má to punc tajemna. ()

Hombre8

Druhý díl o něco lepší. Snad to není jen tím, že poklesla laťka. Možná se režisér už lépe sžil s týmem (pokud to bylo točeno postupně, jak jdou díly za sebou). Příběh už uvěřitelnější. Nebýt té hlouposti s vytahováním Osiny... Ve vodě byly čtyři nohy, ale v lodi byly mokré jen dvě. Jiskra je patrně samosušící. ()

quokam

Nevim no. Prilis mnoho nahod, prilis mnoho klise, zaverecny vyslech vraha je toho dokladem. Zapletka susti papirem Hadek je out of sve role. Policia, nebo LAPD, nebo oboji? Krobot stale v jiz nekolikrat videnem archetypu. Sopovska vlastne taky. Epizoda se nepovedla ani Mysickovi. Na tri jeste s privrenim oka.   4.5/10. ()

• Jako falzum jsou označovány všechny dokumenty úřední povahy, které se vydávají za něco jiného, než ve skutečnosti jsou. (sator)
  • Na začátku epizody vidíme tzv. Karlínský viadukt (Negrelliho viadukt) v Praze. (Winster)